ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Най-забутаните села

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Най-забутаните села
Автор Съобщение
Flavius



Регистриран на: 17 Авг 2013
Мнения: 5
Местожителство: Карлово

Мнение Най-забутаните села Отговорете с цитат
Привет на всички!
Иска ми се да посетя някое наистина диво и изолирано селце, за да се откъсна от шумотевицата на градския живот. Не ме блазнят курортни и известни дестинации с блъскащи се един в друг туристи.
Интересувам се от ТРУДНОДОСТЪПНО, забравено от Бога, с неколцина жители, изолирано, планинско село.
Ако няма асфалтов път до селото ще се счита за предимство, колкото по-забутано и по-недостъпно е селото, толкова по-добре.
Та в този род на мисли, препоръчайте ми някое такова селце в България. Ако може и някакви снимки да публикувате ще е още по-добре. Very Happy
Вто Юли 08, 2014 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
Баскалци

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 08, 2014 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Интересувам се от ТРУДНОДОСТЪПНО, забравено от Бога, с неколцина жители, изолирано, планинско село.
Ако няма асфалтов път до селото ще се счита за предимство, колкото по-забутано и по-недостъпно е селото, толкова по-добре.

Белеврен.
Маточина.
Или кое да е друго село южно от пътя Харманли-Тополовград-Елхово-Болярово-Средец и западно от пътя Бургас-Малко Търново. До някои от тях има асфалт, но това не променя особено условията на задачата. Wink

ПП Впрочем не е нужно да се ходи чак толкова далеч (гледано от софийската камбанария). Долна Мелна отговаря на всички условия.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юли 08, 2014 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
А, хм, за Сакарската част на този регион (т.е. западно от вертикала на Тунджа) съм готов да споря.
Тамошните села са се ориентирали към лозарство и овощарство в промишлени мащаби, заради което се вижда сериозно оживление.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 08, 2014 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Зависи как дефинираме термина "оживление". Very Happy

Иначе когато искам отдих от такъв порядък, аз се отправям към велелепното село Обидим. Пълни ми душата с Рила, Пирина и Родопите като на длан, с пасищата и горите наоколо. Но дотам има асфалт, стотина жители и чат-пат по някой другоселец, та минава в категорията "твърде оживени" съгласно поставените условия. Wink

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юли 08, 2014 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Мумджидам в РодопитеSmile 1 жител,овче и краве мляко,големикрасоти!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Юли 08, 2014 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi]



Регистриран на: 02 Юли 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
труп ли ще криеш?
Вто Юли 08, 2014 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 263
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Зависи какво и къде търсиш.
Предложението на Дидо за Баскалци е много добро. Лятото Долна Мелна е сравнително оживена. В този район бих препоръчал Побит камък (Побиен камик).
Други предложения: Безводно, Воденичарско и махалите му, Горно Луково, Сливарово... Има доста забутани селца в източни Родопи в района на Джебел
Вто Юли 08, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Най-забутаните села Отговорете с цитат
Flavius написа:
Привет на всички!
Иска ми се да посетя някое наистина диво и изолирано селце, за да се откъсна от шумотевицата на градския живот. Не ме блазнят курортни и известни дестинации с блъскащи се един в друг туристи.
Интересувам се от ТРУДНОДОСТЪПНО, забравено от Бога, с неколцина жители, изолирано, планинско село.
Ако няма асфалтов път до селото ще се счита за предимство, колкото по-забутано и по-недостъпно е селото, толкова по-добре.
Та в този род на мисли, препоръчайте ми някое такова селце в България. Ако може и някакви снимки да публикувате ще е още по-добре. Very Happy


Old

Какво ще правиш там , младо момче , без интернет и фейсбук и може би без ток и топла вода ...

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Юли 14, 2014 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
Мумджидам


Също и Онбаши махала-м/у с.Бор и Три Могили-три къщи и половина, нито един жител...
имахме "привилегията"да нощуваме в "къща за гости" там Tooth
ей я ХАСИЕНДАТА...

и поглед към Бор от нея


и малко снимки от Мумджидам
http://fena73.snimka.bg/mountain/onbashi-mumdjidam.829419.33729067
Вто Юли 29, 2014 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Карабекир. Нула жители, нула безопасни къщи, подходящи за нощувка. Стигането е трудно, ако не си бил. Мястото се слави с пряката си пътека до Мумджидан, ако и въпросната пътека да не е много откриваема Smile
Вто Юли 29, 2014 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
val4ana



Регистриран на: 24 Юли 2012
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Шарен нос, Две тополи в Родопите
Сря Юли 30, 2014 5:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov