ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Юноши в планината

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Юноши в планината
Автор Съобщение
Elen1111



Регистриран на: 01 Юли 2014
Мнения: 6

Мнение Юноши в планината Отговорете с цитат
Аз съм на 16 години от София и възнамерявам до края на август да отида сам или с още двама приятели до Мусала с колелета или без. Та въпроса ми е: някой ходил ли е сам на поход и мислите ли че ще има проблем възрастта ни?
Благодаря за съветите.
Вто Юли 01, 2014 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1568
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Мусала не е тежък връх, ако се качва по традиционния маршрут. Сутринта към девет се качвате на лифта от Боровец, това е на 10 километра над Самоков. Лифтът ви качва на Ястребец и оттам имате около три часа ходене до върха. При добро време всичко се вижда, а в почивни дни е като на Мострения панаир - пълно с хора. Всеки би ви помогнал. Не е страшно и да си сам. Много от нас са заклети самотници. Само не правете героични глупости и не изкарвайте акъла на родителите си. Колелата май е по-добре да оставите в София. Как ще ги мъкнете? Пък и теренът не е особено подходящ, ще трябва да се разминавате с хора на твърде тесни и стръмни пътеки. Със сигурност е по-сложно от Черни, където вероятно вече сте ходили.
Няма ли шанс някой чичо, вуйчо или друг по-стар турист с кола да ви закара? Пътят София - Самоков не е дълъг, но общественият транспорт го удължава като време. Аз не съм пътувал с обществен транспорт поне пет години.


Последната промяна е направена от tortomanin на Вто Юли 01, 2014 2:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юли 01, 2014 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Re: В планината със децата Отговорете с цитат
Подозирам, че ще ходите на похоД, не на похоТ. Иначе колегата над мен го каза ясно, горе е магистрала. Само се облечете и обуйте правилно.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Вто Юли 01, 2014 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Юноши в планината Отговорете с цитат
Elen1111 написа:
Аз съм на 16 години от София и възнамерявам до края на август да отида сам или с още двама приятели до Мусала с колелета или без. Та въпроса ми е: някой ходил ли е сам на поход и мислите ли че ще има проблем възрастта ни?
Благодаря за съветите.


Old

Възрастта не е проблем , ако сте започнали да пушите цигари и правите секс , значи сте достатъчно зрели за самостоятелни преходи в планината .

Very Happy

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пет Юли 04, 2014 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
а ако не пушат - никаква планина! Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юли 04, 2014 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
а ако не пушат - никаква планина! Laughing

Точно!
Няма нищо по-хубаво от лула тютюн на чист въздух. Very Happy

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Юли 04, 2014 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1704
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Gamina написа:
а ако не пушат - никаква планина! Laughing

Точно!
Няма нищо по-хубаво от лула тютюн на чист въздух. Very Happy

+1
Пон Юли 07, 2014 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

.....................
Няма нищо по-хубаво от лула тютюн на чист въздух. Very Happy




_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Юли 14, 2014 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov