ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
до Крали Маркова дупка - доколко е възможно така?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
до Крали Маркова дупка - доколко е възможно така?
Автор Съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение до Крали Маркова дупка - доколко е възможно така? Отговорете с цитат
Здравейте. Имам намерение другата седмица да се пробвам до Крали Маркова дупка.Избрал съм вариант : Черни Осъм - Смесите - махала Нешковци - Крали Маркова дупка и обратно , всичко в рамките на един ден.
Тук във форума намерих единствено следната тема - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2355.
и като така си позволявам да се допитам до по-знаещите за следното:
- пътят Смесите - махала Нешковци с какъв режим е - напълно свободен или трябва разрешение някакво?
Същият е проходим за какъв тип МПС - по височка лека кола , джип или от Виетнамка нагоре?
- какво е актуалното състояние на пътеката от него до самата Крали Маркова дупка, от къде се хваща, има ли въобще такава ?
- и въобще доколко реалистичен е целият този вариант или в ракийката дето пия напоследък има малко в повече метилов алкохол от допустимото?
Благодаря предварително на помогналите.
Пон Авг 27, 2012 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
IvayloG



Регистриран на: 04 Юни 2011
Мнения: 59
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Защо не пробваш от Смесито по ръба и след 3 часа си при бай Дончо на Амбарица. И от там до Кралимарковата дупка пътеката е много приятна за 2.5 часа си там.
Пон Авг 27, 2012 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 428

Мнение Отговорете с цитат
Не съм ходил вече 5-6 години там, так че надали ще съм ти от голяма полза, но преди още на Смесите имаше бариера и МПС уж не се пускаха, пешеходци - да. Това не ми попречи да видя два джипа с ловци, един москвич с ремарке с дърва и една чисто нова шкода октавия до самата махала, т.е. пътят тогава беше проходим (не гладък). По принцип нагоре е резерват, официално пътеката за Дерменка е затворена, така че има възможност (теоретична) да не те пуснат дори пеша още на Смесите, дано някой с по-пресен опит да каже как е.
Другото е, че миналата седмица в района на Амбарица имаше сериозен пожар, не е лошо да провериш точно къде е, да не се нарожи на ходиш из изгорялото. И напиши като се върнеш, да знаем как е.
Вто Авг 28, 2012 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov