ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
пишмантурист

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
пишмантурист
Автор Съобщение
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение пишмантурист Отговорете с цитат
Някой може ли да ми помогне с информация за маршрут-3-4 дневен,който включва хижа рай и Черни осъм,като на 4-тия ден трябва да се прибера в Пловдив.Не съм много добра туристка, но много обичам планината и смея да кажа че не се лигавя като ходя.Искам да стана добра!Става дума за 11,12,13и 14 август.Ще съм благодарна за всяка помощ!
Нед Авг 05, 2012 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Държиш ли да ходиш в Черни осъм? С оглед на това, че един от маршрутите от там (този за х. Дерменка) предупредиха, че е опасен, остава този например:
Черни осъм, през местността Смесите - х. Амбарица - х. Васил Левски - х. Рай - Калофер или наобратно. Има автобусна линия Пловдив - Плевен / Плевен - Пловдив сутрин и следобед, която преминава през Троян, но как са автобусите от Троян до Черни осъм и обратно не знам.
Но при всички положения е по-добре да не тръгваш сама.
Нед Авг 05, 2012 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инфо,мисля да тръгна от Калофер.Черни осъм е най-важната причина за походчето-искам да посетя у-щето за планински водачи,защото синчето ми смята да кандидатства в него след година.Като загрижена и отговорна майка...абе интересно ми е!
Наистина ли е толкова опасно?Няма да съм сама,ще сме трима пишмантуристи-единият от които 14годишния ми син.
Пон Авг 06, 2012 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката от Дерменка за Стенето наистина е УЖАСНА!!!Вчера я минавах(за повече инфо-погледни темата долу)много криви места има по нея-за сам човек не се препоръчва,както и за пишман-туристи!!! Very Happy
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4561
Пон Авг 06, 2012 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По този маршрут през Амбарица не е опасно. Просто е хубаво човек, който няма достатъчно опит в планината да не тръгва сам. Щом сте трима няма страшно Smile
Пон Авг 06, 2012 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Е,чул те Господ!Стискайте палци,ще пиша след това!
Пон Авг 06, 2012 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Е,като всичко в моя живот плановете претърпяха големи промени(което всъщност е най-забавното като цяло).Като начало съкратихме леко екскурзията с един ден,което автоматично доведе и до промяна в маршрута.След като по драматичен начин уловихме автобуса за Троян,прекарахме чудесен след-дъждовен ден в непозната градска обстановка.Добрахме се надвечер до Черни осъм и преспахме там на палатка.В понеделник сутринта разгледахме училището и тръгнахме през Смесите за х. Амбарица.За наш пишмантуристически късмет двама любезни горски служители с подходящ транспорт скъсиха значително стръмната горска пътека.Тъй като пристигнахме достатъчно рано във въпросната къща,можахме да си позволим да не харесаме хижаря и да продължим към х.Добрила същия ден.Преядохме с боровинки, минахме през вр. Амбарица и с гордост пристигнахме в хижата по светло.На другия ден -айляк!Разходихме се към х. Дерменка.Сряда хванахме пътя към лифта който работи по строга и не съвсем разбираема система,т.е. не работеше,поне горната му половина.Слязохме си културно и без ропот до Почивалото и там отново се намеси пишмантуристическият ни късмет-нета им се скапал,те си викнали техници,които трябваше след това да слязат до Сопот естествено.И как?Както са се качили-с лифта!На татък е ясно и до някъде скучно.Вероятно ще ми се наложи отново да търся съвет и информация за други хижи и маршрути,може-би в Рила...благодаря!
Вто Авг 28, 2012 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, значи сте си изкарали весело Wink Такива премеждия са неприятни само в момента в който се случват, но след това оставят приятен спомен. Жалко, че не сте могли да преминете през Рай, но той си е там и няма къде да избяга Smile
Вто Авг 28, 2012 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Идеи и предложения за 6ти,7ми,8ми септември? Think
Нед Сеп 02, 2012 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
василиса написа:
Идеи и предложения за 6ти,7ми,8ми септември? Think

Заповядайте да изследваме пътеката Ком Емине в участъка от Върбишки проход до Ришки проход от 6 до 8 Септември . Само изследване, а не маркиране и почистване!!!
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2679&start=135

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Сеп 02, 2012 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
василиса



Регистриран на: 05 Авг 2012
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Ееее,
не може.С децата ще съм.За нас нещо по-лежерно,например добрите стари,близки Родопи!
Вто Сеп 04, 2012 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
василиса написа:
Ееее,
не може.С децата ще съм.За нас нещо по-лежерно,например добрите стари,близки Родопи!

Значи може и да се засечем-ние сме към Момчил Юнак-Пашлиица-Марциганица....
Сря Сеп 05, 2012 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov