ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ЦПШ-Ловница-Г.Купен-Страшното-ЦПШ
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
ЦПШ-Ловница-Г.Купен-Страшното-ЦПШ
Автор Съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Премката м/у Попова Капа и Безименен Купен Отговорете с цитат
Пепино,

прав си че втората възможност за качване/слизане от Страшното до билото на Купените е премката м/у Попова Капа и Безименния (най-лявия Купен). Редактирах си и поста по-нагоре за да не объркам някой да почне да слиза м/у Безименния и Малкия Купен, че, хммм...

От твойта снимка
http://doinov.info/Malyovica_bilo/imagepages/image2.html

ясно се вижда каменопада по който минава пътеката (най-левия на снимката, почти в сянка, под Безименния Купен).

[/img]
Чет Ное 27, 2008 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ловница тук, Ловница там... Отговорете с цитат
Значи, въпросът за точното местонахождение на върха остава. Рано или късно ще го решим този въпрос! Благодаря за ободрителните думи - щом нататък няма по-страшно, ще ги минем десетината метра. Минавали сме далеч по-опасни места, но качването по Ловница бе изключително изнервящо. Тия тревисти наклони право в коленете ме удариха! Само като си представих 1000 метра търкаляне към поляната... Crying or Very sad
Чет Ное 27, 2008 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Re: Премката м/у Попова Капа и Безименен Купен Отговорете с цитат
natchobg написа:
Редактирах си и поста по-нагоре за да не объркам някой да почне да слиза м/у Безименния и Малкия Купен, че, хммм...


Не съм 100% сигурен, но мисля, че и от там става. Не съм минавал, но съм чел някъде, че може и от там. Дори пътеката в Топомапса е май точно от там. Всъщност дори и да може, няма смисъл. По-сенчесто е и до по-късно се задържа сняг. А да носиш котки в средата на Юли . . . Rolling Eyes
Чет Ное 27, 2008 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
catch_22



Регистриран на: 03 Окт 2009
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Много добре написано! Преди две седмици повторихме с двама приятели същия маршрут. За съжаление в мъгла. Вашият пътепис много ни помогна в определена част от маршрута - под Иглите.
Поздрави!
Нед Окт 04, 2009 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 699
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
natchobg написа:

За билото - със сигурност знам, че след изкачване на Г. Купен, се минават другите три (Среден, Малък, Безименен), достига се Попова Капа и се слиза на Страшното. Аз понеже бях назад със времето, слязох на Страшното директно от Г. Купен.
Иначе и аз за догодина съм решил еднодневно ЦПШ-Еленин връх-Орловец-Злия Зъб, Двуглав, слизане на БАК, Ловница, Купените, Попова Капа и прибиране през Страшното.

Поздрави

Къде излиза около Страшното езеро пътеката, която излиза по реброто на Големия Купен? По-добра ли е от тази между Безименния Купен и Попова капа, която знам и е много неприятна за слизане?
Пон Авг 06, 2012 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Слизането от масива Купените към з. Страшното Отговорете с цитат
natchobg написа:
Значи за слизането от масива - има две възможности:

По западното ребро на Г. Купен
Няма никаква опасност (каменопади, тех. участъци) при сухо и стабилно време. Само един участък, при който си хвърлих раницата и скочих от около 1.5 м.

Другата възможност е премката м/у върховете Попова Капа и Безименен Купен.
Не съм го минавал още, но докато аз се спусках от Г. Купен, група от трима туристи спускаха оттам. Изглеждаше доста откачено, но когато ги заговорих долу на Страшното, казаха че там също има маркировка от пирамидки.

И двете възможности фигурират на topomaps картата за GPS.
Хубаво е да се знаят като алтернативни варианти за бързо спускане към заслона в случай на непредвидено влошаване на времето. Струва ми се че и двете са описани в чудесната книга на Р. Гранчаров "Върховете на Рила".

Поздрави!

Им и 3-ти вариант-най дълъг,респективно най-убав Very Happy да продължиш след спометатото превалче и да качиш двете коти на Попова капа и да се спуснеш по зимната маркировка(коловете) на маркираната пътека Рибни-Мальовица
Пон Авг 06, 2012 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 699
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Слизането от масива Купените към з. Страшното Отговорете с цитат
fena73 написа:
natchobg написа:
Значи за слизането от масива - има две възможности:

По западното ребро на Г. Купен
Няма никаква опасност (каменопади, тех. участъци) при сухо и стабилно време. Само един участък, при който си хвърлих раницата и скочих от около 1.5 м.

Другата възможност е премката м/у върховете Попова Капа и Безименен Купен.
Не съм го минавал още, но докато аз се спусках от Г. Купен, група от трима туристи спускаха оттам. Изглеждаше доста откачено, но когато ги заговорих долу на Страшното, казаха че там също има маркировка от пирамидки.

И двете възможности фигурират на topomaps картата за GPS.
Хубаво е да се знаят като алтернативни варианти за бързо спускане към заслона в случай на непредвидено влошаване на времето. Струва ми се че и двете са описани в чудесната книга на Р. Гранчаров "Върховете на Рила".

Поздрави!

Им и 3-ти вариант-най дълъг,респективно най-убав Very Happy да продължиш след спометатото превалче и да качиш двете коти на Попова капа и да се спуснеш по зимната маркировка(коловете) на маркираната пътека Рибни-Мальовица


Третият вариант, както си го определил съм го играл ама обратно...
Пон Авг 06, 2012 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1570
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Събуждам с галерия задрямалата тема.

https://photos.app.goo.gl/8vzmyemrVhokLGiQ9

Научиха ме как да чистя снимки от диска и сега пълня само камънаци! Laughing
Съб Сеп 14, 2024 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2479

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Събуждам с галерия задрямалата тема.

https://photos.app.goo.gl/8vzmyemrVhokLGiQ9

Научиха ме как да чистя снимки от диска и сега пълня само камънаци! Laughing


Снимките са много хубави, макар и снимани 2009та Smile
Съб Сеп 14, 2024 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov