ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
На хижа "Чакър войвода"
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
На хижа "Чакър войвода"
Автор Съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение На хижа "Чакър войвода" Отговорете с цитат
Снимки от еднодневната ни разходка в събота до х. "Чакър войвода" и околностите в най-прекрасно време и чудесен пухкав сняг.
За разказване няма нищо особено, просто беше много красиво и не се стърпях да споделя.
Благодарност на Андон, който ни покани на имен ден!
Пон Яну 30, 2012 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: На хижа "Чакър войвода" Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
Снимки от еднодневната ни разходка в събота до х. "Чакър войвода" и околностите в най-прекрасно време и чудесен пухкав сняг.
За разказване няма нищо особено, просто беше много красиво и не се стърпях да споделя.
...

Ти друг път стърпявал ли си се? Shocked
Е тая най ми ареса /евала на Ванката/:


Снимка към билото Мусличал - Чемберлия и нататък да се намира случайно?
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 30, 2012 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: На хижа "Чакър войвода" Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Снимка към билото Мусличал - Чемберлия и нататък да се намира случайно?


Тц, няма. Следващият път! Very Happy
Пон Яну 30, 2012 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
събота времето беше прекрасно за планински разходки Very Happy
Рила блестеше в цялото си великолепеие /от Витоша/

до Чакър войвода е много хубава еднодневна разходка Very Happy
Пон Яну 30, 2012 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Тюю че красиво! Браво!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Яну 30, 2012 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
cho



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 89

Мнение Планинарски привет! Отговорете с цитат
Ристе!Виж тези дали ще ти свършат работа!

http://photo-zona.net/images/user3211/album21484/large/1327958329_fhba4053_IMG_0955.JPG

http://photo-zona.net/images/user3211/album21484/large/1327958334_rind0078_IMG_0808.JPG

http://photo-zona.net/images/user3211/album21484/large/1327958534_cbpr8647_DSCF0396.JPG
Вто Яну 31, 2012 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Планинарски привет! Отговорете с цитат
cho написа:
Ристе!Виж тези дали ще ти свършат работа!


Данке, cho Croc
Актуални зимни ми трябват.Wink
Че му имам зъб на радуилскиО клек Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 31, 2012 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: Планинарски привет! Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Че му имам зъб на радуилскиО клек Tooth


Малце е рано още за клеко, ама скоро че стане баш за газенье! Разните му там Чемберлии че ги сбараме по бели гащи.
Вто Яну 31, 2012 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Продължението една седмица по-късно. Отговорете с цитат
Да не отварям нова тема - ще ползвам тази "наготово"

Продължението... една седмица по-късно.
В петък ми дойдоха дългоочакваните и изстрадани jedi панталони от презламаншко и реших съботата да ги пробвам до хижата и наоколо, а и да снимам "белите" гащи на в.Чемберлия. Smile Решено - направено.
Точно като хванах пътя за хижата видях в дясно спретната групичка пантаджии с раници. Рекох си - няма да ги чакам - те ще ме настигнат. Е да, ама не - при все, че се помотвах и зяпах наляво-надясно красивата снежна гора на СитнякО. Надуших по-късно и Гвардейска поляна. На едноименния дворец свърши мнимата насрещна скиорска компания и поех на горе по утъпканата от шейни пътека.
Някъде около Вълчи камък настигнах един пантаджия. Оказа се съфорумец - nachobg Very Happy Зарадвахме се и двамата от срещата и продължихме нагоре.
По-късно вече в хижата дойдоха още 5 човека. Оказа се група приятели на Евгени Динчев и самия той. Отново радостна среща. Още повече, че за първи път го виждах на живо.
То като секи турист не ни свъртя в хижата и към 15.00 аз и още няколко души от групата направихме една расодка до преди Кубадинка. За първи път си правех такава с пантаджии - бе не им се дадох...Very Happy Щеше да се стъмни и не отидохме до "заслона". Горе на поляната на "шугавите" ни посрещна баба Зима с една яка виелица - вятърът постоянно рисуваше разни фигури от снежинки. Гоолям кеф. Едно от любимите ми състояния на метеорологичното време Cool
Прибираме се на здрач - в хижата ни посрещат още две нови гостенки, пристигнали докато ни няма. От лаф на моабет се оказа, че и едната от тях хвърля по едно оЧо на нашия форум, та и с тях се оказахме задочни познати.
Е толкова количествени "случайности" една след друга няма как да не доведат до качествени изменения...на плана Laughing
Останах на хижата да преспя.
И вечерта се почна една веселба, едни хора, един акордеон, едни песни, едни раЧии, водЧи и мезета...абе хижарска вечер на макс. Прекрасен завършек на този интересен ден, благодарение и на Ванката!!!
Неделната сутрин ни посрещна със спокойствие - и в хижата и навън.
Уважихме Шатър, снимах чемберлийските бели гащи, както и скиорските следи на част от спътниците ми, които спуснаха едно ребро от Шатър към двореца Laughing
Въобще се получи уикенд на макс, веселба на макс, расодки на макс, емоции на макс. Само грипО го нема Tooth
А дано по-често така.

Малко снимки:

На поляната на "Шугавите" с пантаджиите отпред:


към Шатър през клекО на "Сладката вода" - затъваше се много рядко в скрити "дупки":


РРК малко по-нагоре почти го нема и е почти фирновано:


Следите от пантаджиите:


Белите гащи на чемберлийско:


Всичките снимки
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Фев 06, 2012 2:22 am; мнението е било променяно общо 4 пъти
Нед Фев 05, 2012 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
ognedishasht, гледам клека под Мустачал яко се бронирал от новия сняг. Изглежда все едно малки лавинки са се търкулнали надолу под върха ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 05, 2012 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
слънчево е било в Рила - отвсякъде Very Happy

на Чакър войвода има ли хижар през седмицата?
Пон Фев 06, 2012 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ванката сподели, че се качва два пъти седмично.
Събота-неделя и вторник-сряда
0896715926 - Иван

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 06, 2012 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
мерси за инфото
явно е пропуснал една събота и ние сме уцелили точно нея Laughing
Пон Фев 06, 2012 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Еййй, Ристееее, предусещах аз че ще се заформи хубав купон с хубави хора и хубава раЧия. Ама заради детето, трябваше да се връщам към Боровец. Яд ме е, такава компания не всеки път се събира. Здраве да е. С въпросните две девойки се разминахме някъде около Вълчи камък, те ме огледаха доста нахилено, щото аз крещах и се кефих с все сила, когато най-накрая от режим "зор" (пантене) превключих на режим "кеф" (спускане).
От един местен научих интересни неща за "Шугавото", за произхода на името, как е било преди и т.н. Ще е интересно някой с повече инфо по въпроса да сподели. Аз досега след хижата не съм стъпвал, но с нетърпение чакам възможност да спретна една опознавателна разходка из района.

Албена, по-голяма драма от това да бъхтам до хижата и тя да е заключена, трудно мога да си представя Smile Хайде дано това да е единствения малшанс с хижи за годината!

Нямам търпение за следващата сБирка - иглустроене на Чакъра, май около 10 март ще бъде...

Чакъра и Иван форевър!!!

_________________
Never Stop Exploring
Вто Фев 07, 2012 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Драма, драма.....колко да е драма Laughing
горещ чай ми се пиеше, ма минах и без него, хапване за 5 минути, че си беше студ на едно място и бързо надолу

бях намислила днес да се разходя до там, но с тия заснежени пътища се отказах - нямам желание да изкарам 1/2 ден в колата
тия дни живи и здрави ще се разходя
Вто Фев 07, 2012 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov