ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2024 г.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение М Отговорете с цитат
Сега съм на дерменка , супичка и отивам към добрила. Днес дадох газ или поне така ми се струва, заради времето. Те пъл прогнозите не излезоха хич. Съсипа ме вятър обаче… ще разказвам по-натам



Дайте акъл кво да правя за утре, моля. И ако има идея за времето
Чет Авг 29, 2024 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Тръгнах от бенковски сутринта в 6.30 и стигнах 17.00 на Добрила. Силен вятър имаше на места. На гердек тепе замалко да литна барабар с колелото към свещи плаЦ да правя компания на Тито в летенето. Даваха го да вали и да няма такъв вятър а то стана обратното.

За утре имам много труден избор да правя. Дават го след 9 да вали и да гърми. Шах с пешката. А в момента пък вятър дъни.

Интересното е че като се гледат облаците горе, все едно няма вятър, а то въобще не е така.

За утре имам вариант като стана и видя че е същия вятър да цепя директно към хижа Васил левски и после към заслон ботев, което едва ли ще успея да го направя, но там съм в ниското. Въпроса е че дори да го направя това, следващите дни ги дават много по зле, а аз им вярвам. Това значи че трябва дали кибича навасил левски или на заслон ботев 2 дни.

Друг вариант е спя си спокойно , стават в 6 и ако вятъра пак така си бръмчи, да се обърна на другата страна и пак да заспя и да оставя почивката тук. Обаче ми се струва че ще е дълга.


Затова че моля помогнете, гласувайте и вие за някой от тези избори Smile
Чет Авг 29, 2024 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Тръгнах от бенковски сутринта в 6.30 и стигнах 17.00 на Добрила. Силен вятър имаше на места. На гердек тепе замалко да литна барабар с колелото към свещи плаЦ да правя компания на Тито в летенето. Даваха го да вали и да няма такъв вятър а то стана обратното.

За утре имам много труден избор да правя. Дават го след 9 да вали и да гърми. Шах с пешката. А в момента пък вятър дъни.

Интересното е че като се гледат облаците горе, все едно няма вятър, а то въобще не е така.

За утре имам вариант като стана и видя че е същия вятър да цепя директно към хижа Васил левски и после към заслон ботев, което едва ли ще успея да го направя, но там съм в ниското. Въпроса е че дори да го направя това, следващите дни ги дават много по зле, а аз им вярвам. Това значи че трябва дали кибича навасил левски или на заслон ботев 2 дни.

Друг вариант е спя си спокойно , стават в 6 и ако вятъра пак така си бръмчи, да се обърна на другата страна и пак да заспя и да оставя почивката тук. Обаче ми се струва че ще е дълга.


Затова че моля помогнете, гласувайте и вие за някой от тези избори Smile


Ставаш в 01:00, до 02:00 ч. да си тръгнал. 09:00 ч. си на заслон Ботев и там вече търсиш пролука във времето и между капките, през Маринка, Тъжа, Мазалат... да се разкараш от Централен балкан.
Чет Авг 29, 2024 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
В 1-2 няма да го направя, макар че звучи най-добрия вариант. Принципно това по нощите с челник не ми е любимо. Съвсем леко ми е избъзикан вестибуларния апарат и ми става гадно на челник, ако е по задълго Smile..
И ме мързи, още повече че като е тъмно хептем не мога да преценя времето.
Чет Авг 29, 2024 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...
За утре имам вариант като стана и видя че е същия вятър да цепя директно към хижа Васил левски и после към заслон ботев, което едва ли ще успея да го направя, но там съм в ниското. Въпроса е че дори да го направя това, следващите дни ги дават много по зле, а аз им вярвам. Това значи че трябва дали кибича навасил левски или на заслон ботев 2 дни.

Друг вариант е спя си спокойно , стават в 6 и ако вятъра пак така си бръмчи, да се обърна на другата страна и пак да заспя и да оставя почивката тук. Обаче ми се струва че ще е дълга.


Затова че моля помогнете, гласувайте и вие за някой от тези избори Smile

Калояне, аз не съм колоездач, но ако бях на твое място като пешеходец, щях да стана утре рано, да тръгна най-късно по изгрев-слънце към хижа „Васил Левски“ и в хижата да се приютя от дъжда след 9 часа.

Ако дъждът спре да вали в петък следобед и няма изгледи да вали, както и да духа силен вятър – бих опитал да стигна вечерта (макар и по тъмно) до заслон „Ботев“. Ако няма изгледи дъждът да спре да вали в петък вечерта – ще остана да нощувам в хижа „Васил Левски“.

В събота дават най-лошата прогноза. Ако има прозорец без дъжд сутринта – може да се опитам да стигна до заслон „Ботев“, ако няма такъв прозорец без дъжд – оставам целия ден в хижа „Васил Левски“. Ако събота вечерта времето се оправи – бих се опитал да стигна до заслон „Ботев“.

В неделя дават времето да се оправя и да няма толкова голяма вероятност за дъжд. Така че не бих прибързвал и да ходя в петък и събота в лошо време, дъжд и силен вятър, а бих изчакал неделя и понеделник. Може пък прогнозите да не се сбъднат и времето да се оправи окончателно.

Успех!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Авг 29, 2024 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Мерси момчета, супер сте. Мисля да пробвам съвета на Стефчо засега.
Чет Авг 29, 2024 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Все пак да си кажа и другата болка. Smile Нали сме форум за споделяне. Аз стигнах 15.00 на дерменка и поке е не бях ял нищо си поръчах една пилешка супа, и беше много вкусна, но още отначало усетих, че малко и е минал срока. Сега вече усещам много, дано да е за малко, понеже се лекувам с ракия и си поръчах и едно уиски. Затова че храна от дерменка, да внимавате ако е през седмицата.
Чет Авг 29, 2024 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 861

Мнение Отговорете с цитат
Хм, странна работа с този дето клати гората. Днес ги следях данните на НИМХ които се обновяват през 3 часа и на Ботев вятъра най-много го дадоха 16м/с С-СЗ. Това все пак е осреднена стойност и гаранция е имало и пориви бая по-мощни, но все пак..е ли пък на Гердека.
В момента този Черноморски циклон дето щеше пак да отнася южното черноморие здраво бърка числените модели и хич не познават. За днес в Априлци даваха 9мм валеж, а то прекапа колкото да убие пепеляка.
Калоянчик, ако закъсаш нещо и ти трябва някаква логистика от север, свиркай. В Острец съм.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Авг 29, 2024 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Не е от супата мисля, искам да се поправя. Друга е работата Smile
Чет Авг 29, 2024 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Е все пак станах 1.30 вятъра не спираше и така до сутринта. Тръгнах 6.30 и в 10 стигнах хижа васил левски. Времето е супер гадно горе голяма мъгла и силен вятър. Добре че не тръгнах рано че щях да гризна дървото. Исках да видя по заслона какво е положението, ама всички камери са спрели. Но е гадно и на по-ниско. Мъглата слиза някъде до 1800 метра. Даже не ми се прави и опит да се качвам към заслона. Ще трябва да стоя днес тук.
Освен ако някой не се сети нещо друго.
Пет Авг 30, 2024 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5823
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Гръцката прогноза за валежи и ветрове по тричасови периоди следобед и вечерта, включително у нас:





Източник: meteo.gr, 30 август 2024 г., 9:30 ч.

По северните склонове на Рила над Бели Искър основата на облачността в момента е на 1400 m н.в. и ръми, 16.9 °C на 1100 m н.в.

Камерата на х. Плевен работи, основата на облачността там е малко над хижата, на около 1500 m н.в.

Днес е твърде неподходящ ден за предприемане на каквото и да е било в посока вр. Ботев...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Авг 30, 2024 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Мерси Ведрин, тук заваля наистина добре.
Пет Авг 30, 2024 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Ще направя опит да стигна до заслон ботев утре сутрин или вечер. То до заслона може и да стигна тъй като съм защитен от вятъра горе долу. Проблема са ветровете. Събота и неделя ги дават много силни. Да стигат поривите до 80 км час , което ще ме отнесе вече..

По ваши данни така ли е ?
Пет Авг 30, 2024 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 194

Мнение Отговорете с цитат
В метоблу и вентускай е така уикенда, че даже и до 100-100+ км/ч дават пориви във вентуская...
Пет Авг 30, 2024 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
На заслон ботев съм, качих се сутринта при много лошо време. Хубавото е че бях от юг, но мъглата започна от около 1800 метра, валя ме и дъжд. Вятъра наистина е толкова колкото го дават. От север пак е така, няма вятър. Вятъра е от по - високото.

Въобще няма да мръдна днес , че съм мокра кокошка.

Тук има и някакво скоростно изкачване на ориентировачи, за по 50 минути се качват от хижа плевен до тук. Ама са го спрели само до заслона заради времето
Съб Авг 31, 2024 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov