ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Логото на форума - лесно запознанство?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Логото на форума - лесно запознанство?
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Логото на форума - лесно запознанство? Отговорете с цитат
Може ли да помислим за някакъв евтин (достъпен) аксесоар с логото на форума? До тази идея ме доведе срещата на х.Соколна със съфорумци. Ако не бях прочел в последния момент, че Алексйо ще е там - нямаше да попитам на место и да се запознаем. Ако той не ми беше казал, че rein е там- можеше да не я разпозная. С ivailo.hr се познаваме от преди и нямаше да го пропусна, но се замислих с колко ли съфорумци си пишем, пишем, а при случайна среща се разминаваме с едно "здравей".
Мисля нещо - емблема, която някой могат да си пришият на раница, на тенска.... или да залепят на щеки. Шапка, значка, нещо което да се закача да виси на раницата, а може да е с функция - например свирка, светлоотразител.... нещо, което да направи впечатление и да питаш : "ей, ти от форума ли си? аз съм....." и т.н.
Вто Сеп 23, 2014 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубава идея. Добре е да се прокоментира и реализира. На мен лично ми допада това с аксесоар някакъв, който да се закача и да си виси на раницата.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 23, 2014 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Мунчо



Регистриран на: 24 Юли 2014
Мнения: 29
Местожителство: Столицата на хумора... хъ-хъ...

Мнение Отговорете с цитат
Според мен, това е една отлична идея, плътно гравитираща около гениалността! Ние постъпихме по този начин в рибарския форум "Фишинг Мания" - направихме си лепенки за коли и тениски. Така дългогодишни добри познанства и виртуални приятелства, придобиха реални измерения, което е прекрасно, защото именно общуването, разширяване на кръга на контактите и тяхното "материализиране" осмислят всеки форум.

_________________
"Това се казва дърво, мама му стара - посадиш си го пред замъка и после 1500 години ти пази сянка..." Дънкан Маклауд относно Байкушевата мура
Вто Сеп 23, 2014 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Преди време бяхме правили на стикери ето това:

mislesht написа:
Този стикер на форума ще виждате все по-често залепен по наши и чужди туристически обекти Wink :




Особени благодарности на Дидо, за идеята и отпечатването на стикерите, а също и за сефтосването им на Олимп! Laughing


Лепихме го по хижи и по други обекти(тоалетната на заслон Ботев Confused ). Може би нещо подобно, ако някой има "връзки" и може да организира. Като че ли значка е най-гъвкав вариант, може да се мести и закача на всякъде.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 23, 2014 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Ако видиш един висок рус,с голямо шише ракия да му стърчи от джобът-да знаеш-аз съм.Други опознавателни знаци-не са ми нужни...
А иначе-къв аксесоар??-
Един носи кърпи и ленти за глава,друг-не носи...
Тениска-лятоска вечер и през зимата е закрита и хич и няма да я видиш...
На колата лепенка-ми той който ходи с колата на планина-къв планинар е изобщо!?
На раницата да пришиваш нещо-ми то като знам как бая хора са издигнали вещите и екипировката в култ и ги гледат като нещо свещено-да ги не драснат тук и да ги не нацапат там.Та как ще ги накараш да шият или лепят нещо по нея?
Значка горе-долу става,ама е много соц някакси,а и ще замязаш на политик или металист.
Остава варианта-всеки да мушне по едно шише ракия в джоба,така че гърлото да му стърчи.По тва ще се познаваме.А и ще има "горивен" матриял за мохабета след запознанството...
По-свидливите като мене-празно ракиено шише с етикет и вътре водица.И ще караме на аванта...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Сеп 23, 2014 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Мунчо



Регистриран на: 24 Юли 2014
Мнения: 29
Местожителство: Столицата на хумора... хъ-хъ...

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
...
Значка горе-долу става,ама е много соц някакси,а и ще замязаш на политик или металист.
Остава варианта-всеки да мушне по едно шише ракия в джоба,така че гърлото да му стърчи.По тва ще се познаваме.А и ще има "горивен" матриял за мохабета след запознанството...
По-свидливите като мене-празно ракиено шише с етикет и вътре водица.И ще караме на аванта...


Значката е един отличен вариант, за себе си не откривам някакви негативи или излагащи моменти в използването й като своеобразна инсигния(да не звучи превзето). Компактна е, видима, трайна, лека, не заема място. И всеки може да си я забоде където му е кеф - едни на шапото, други на комбинезона, а трети, по-разкрепостени - на зърното на гърдата примерно. Very Happy
За ракията то се знае - при скромните ми досегашни излети винаги си нося едно павурче с такава вместимост, че да съм в състояние да капна и на нови познати. Very Happy

_________________
"Това се казва дърво, мама му стара - посадиш си го пред замъка и после 1500 години ти пази сянка..." Дънкан Маклауд относно Байкушевата мура
Вто Сеп 23, 2014 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Навремето се направиха (от хора ентусиасти) значки на клуб Туризъм в дир.бг, който за жалост бе разтурен заради караници. Аз си купих 3 бр. Остана ми за късо време само 1 бр., който ми стои и до ден днешен в едно чекмедже. Останалите загубих, тъй като непрекъснато се разглобяваха или падаха от местата, на които ги поставях, най-често на раницата. Ама то като се завра в клек например то няма как.

Може би е по-добре, за да не изпада, е някой ключодържател. Металния пръстен ще го държи здраво за мястото, където е хванат - раница, напталон и т.н. Но пък излиза по-скъпо от значката. Трябва да се има предвид и, че логото е правоъгълно.

Нещо от този тип да речем:



Или с някакви екстри - функции, ключодържател, например:



_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 23, 2014 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Мунчо написа:
Според мен, това е една отлична идея, плътно гравитираща около гениалността! Ние постъпихме по този начин в рибарския форум "Фишинг Мания" - направихме си лепенки за коли и тениски. Така дългогодишни добри познанства и виртуални приятелства, придобиха реални измерения, което е прекрасно, защото именно общуването, разширяване на кръга на контактите и тяхното "материализиране" осмислят всеки форум.


О! Драго ми е да срещна един ултралайт спинингист - пурист! Още "Мунчо" и "Габрово" ми подсказаха, но "Фишинг-мания" затвърди убеждението, че се познаваме.
Вто Сеп 23, 2014 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значка ми се струва най-подходящо, миналата година гледах на едно туристическо дружество и ми хареса.
Нищо че логото е правоъгълно, изображението на планината може да се разположи в кръг, а около него да е адреса на форума или пък думите Планинарски форум.
Защото значката може да се закачи на дреха или шапка, изобщо навсякъде, не само на раница Smile
Ако успеем да стигнем до съгласие и на някого му се разправя, може още на Голямата среща да се сдобием с такива Very Happy

П.П. Инсигния... Laughing Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 23, 2014 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мунчо



Регистриран на: 24 Юли 2014
Мнения: 29
Местожителство: Столицата на хумора... хъ-хъ...

Мнение Отговорете с цитат
А не може ли логото да е назъбено - като планински рид? Просто да се изреже по контура на форумното и отдолу надпис "Планина". Сега може и да се позапълни малко - примерно зеленичко с беличко около върховете. Не мисля, че ще струва бог знае колко бройката, като предполагам, че ще има някакво минимално количество, но сигурно и доста хора ще се вземат, защото си е друго да се срещаме за малко повече от "Здрасти" мимоходом...
Разрових се в нет-а:
http://www.evelinbg.com/badge2.html
Тук например според мен ги правят на много прилична цена, може относително малка партида(от 50 до 1000 броя) и нещо много важно - с произволна форма!

п.с.
Todor написа:
...
О! Драго ми е да срещна един ултралайт спинингист - пурист! Още "Мунчо" и "Габрово" ми подсказаха, но "Фишинг-мания" затвърди убеждението, че се познаваме.


Аз съм, колега, много ми е приятно - явно е нямало как чудовищното гравитационно привличане на скромната ми персона да остане незабелязано Very Happy . Или, позволявам си да си послужа фриволно с цитат от популярно четиво, "Не се плашете - това съм аз!". Very Happy

_________________
"Това се казва дърво, мама му стара - посадиш си го пред замъка и после 1500 години ти пази сянка..." Дънкан Маклауд относно Байкушевата мура
Вто Сеп 23, 2014 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1704
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
+1 за значка релефна., метална с обемен стикер.........и т. н. Пък гледам вече има 5007 регистрирани..........админите да направят така, че да не можеш да се регистрираш ако не преведеш по сметка 1,20 за значка Very Happy Very Happy Very Happy и чак след това.
Сря Сеп 24, 2014 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А, има го и квадратно:

https://public.dm2302.livefilestore.com/y2pzqSV-OfiWranB5cwgd7dQWtMaPQDnr7AN4AnbgblFQPk0_ywLr0laaijETZVukaUGwB401iLRXHProTEZYMlu-0P5YrHVwjFdkm2yoSYBo8/Logo%20kvadrat.png

Дори е желателно, защото само него имам във вектор. Само трябва да го изкопая в къщи.

Не че не мога да направя и каквото да е друго... Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 24, 2014 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Мунчо



Регистриран на: 24 Юли 2014
Мнения: 29
Местожителство: Столицата на хумора... хъ-хъ...

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
+1 за значка релефна., метална с обемен стикер.........и т. н. Пък гледам вече има 5007 регистрирани..........админите да направят така, че да не можеш да се регистрираш ако не преведеш по сметка 1,20 за значка Very Happy Very Happy Very Happy и чак след това.


Мнението е шеговито, но не може да се карат потребителите насила да се асоциират с форума. Който иска значка - иска, за който не иска ще остане парещата горест. Laughing Но мисля, че има достатъчно хора, които биха се включили в инициативата - аз лично ще поръчам две, че съм загубан. От една страна може би е най-удачно желаещите да превеждат пари по сметка, но трябва да се има предвид, че повечето банки имат такса за тази услуга. От друга страна ако някой ги поръча на камара трябва да извади лични парички, които после трябва да си събира, заедно с целия ангажимент по разпращане на значките из цялата страна(от което пък вероятно някои колеги ще кажат, че има допълнително оскъпяване заради куриерската услуга, надхвърлящо цената на самия артикул)...

_________________
"Това се казва дърво, мама му стара - посадиш си го пред замъка и после 1500 години ти пази сянка..." Дънкан Маклауд относно Байкушевата мура
Сря Сеп 24, 2014 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1250
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Аз на 11.10. ще донеса 100 броя метални значки с картинката на Дидо, кръгла или квадратна, както преценят производителите, че е по- добре.
Сря Сеп 24, 2014 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1569
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ще си купя.
Сря Сеп 24, 2014 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov