ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мумджидам
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Мумджидам
Автор Съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Мумджидам Отговорете с цитат
Здравейте Smile Имам питанки за Мумджидам. Мисля някой от следващите уикенди да ходя с приятелката до комплексите в село Врата и от там с колела към Мумджидам и обратно. До Три могили от Врата е асфалт и после хубав черен път (предполагам Smile -минавал съм малка част от него покрай ЕCool и после пътека със синя маркировка до Мумджидам. Та въпросите са:

1. Тази пътека става ли за колела или по скоро ще е мъка (аз карам планинско, приятелката-малко)? Може да ги оставим в Три могили и пеш да продължим. Гледах че е около 4.5 км в посока пътеката.

2. Гледам, че около 1 км преди Три могили от пътя вдясно се отделя пътека, покрай Джами тепе и по късно се слива във синята пътека от Три могили. Така се спестява малко разстояние. Дали някой има идея за тази пътека ок ли е? (на сателита се вижда и е различима пътеката)

Благодаря предварително Smile Ако се сетите и за друго като идея в маршрута споделете Smile

п.с. Мисля до Инкая да се отбием и според времето и по Е8 наобратно посока Акватепе-на 1 км от ЛС Инкая са Старжите и Момин камък да и покажа Smile
Съб Юни 15, 2024 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1407
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Карайте си до Три Могили, с колелата до джамията. После още час и половина пеш до Мумджидам. Не че не се кара там, ама не е за всеки тая пътека, През Джами тепе - колелата в гората, че спускането към останките на Чакъровската махала не е да всяко колело и колелист.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Нед Юни 16, 2024 10:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юни 15, 2024 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско , Васко Smile И аз така мислех, че колелата са до пътеките. Значи потвърждаваш за горната пътека че съществува. В този случай май по добре до Три могили да идем, че да го видим селото все пак Smile Пък там ще измислим за колелата къде да ги оставим Smile
Съб Юни 15, 2024 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1407
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В него район, пътеките различни от главната за Мумджидам, са обрасли и губещи се на моменти, но трасетата на картата са точни. През Джами тепе ще спестите 100м денивелация с колелото, за сметка на пешеходната.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Юни 16, 2024 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Отговорете с цитат
Ок, благодря пак. Значи до селото, бутаме някъде колелата и пеш по официалната Smile
Нед Юни 16, 2024 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2340

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Ок, благодря пак. Значи до селото, бутаме някъде колелата и пеш по официалната Smile


Пиши кога ще ходите като час и дата ..
Нед Юни 16, 2024 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Отговорете с цитат
Може би тоя уикенд, но ще се реши следващите дни Smile
Пон Юни 17, 2024 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2340

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Може би тоя уикенд, но ще се реши следващите дни Smile


НЕ за друго, ами да знам кога да мина да си набера едно колело. Засега не ми трябва, ама нямам с окачване и с удоволствие бих се снабдил с едно за проба и то безплатно Smile Smile Smile Smile
Пон Юни 17, 2024 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Отговорете с цитат
хахахах, ама мини Smile твърдаци са и двата, няма с двойно окачване..само да не го подкара мечка, че оправяй се тогаз Laughing
Пон Юни 17, 2024 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1528
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ебаси, тия пет скапани къщя станаха толкова популярни, че ще взема да ида и аз. Поне да мога мотивирано да критикувам.
Shocked
Вто Юни 18, 2024 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3312
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Ебаси, тия пет скапани къщя станаха толкова популярни, че ще взема да ида и аз. Поне да мога мотивирано да критикувам.
Shocked

Иди, тъкмо ще събереш материал за темата „Поредица от родопски грешки“. Shocked

Аз съм бил 1 път на Мумджидам, беше първа пролет.
Не ми харесва да гледам изоставени къщи... Иначе поляните и природата са хубави, но не са нещо особено, че да се възхваляват.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Юни 19, 2024 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 233
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ще вземе да ги откажете от хубавата разходка Laughing
Аз също не съм ходил, но някой ден бих...
Сря Юни 19, 2024 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1407
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Те като минат с твърдаците по хубавия път, особено в средната му част и в това прохладно време ... думите на Тортоманина за Родопа, ще им се сторят направо като реклама.
Махалата и околните развалини на Чакър, Узун, Гяур, Гуне, Кокез, Саръкая ... коги цъфнат джанките и дивите череши там, дъбравите започват да се листят, а Боровица се белее и шуми в дерето, тогаз е времето за тия места. Родопа не впечатлява окото, тя се усеща с душата. Те ви една телефонна фотка на махалата и Чиляка, е га му хареса малко на някой от хасковските Very Happy



_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 19, 2024 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 187

Мнение Отговорете с цитат
Екстра стана разходката до махалата събота. Отказахме се от колелата, че много топло и половината от нас щяха да сдадат багажа и да си го изкарат на другата половина Laughing Laughing Laughing Та с колата до Инкая първо и после до Три могили, то пък автомагистрала до там, имаше някакви веселби из селото. После по синята марка. Екстра си е пътеката и по голямата част с дървета и сянка. Там на поляната тишина и спокойствие,нямаше никой, огледахме постройките и бам под едно едно дърво се излегнахме и похапнахме. На връщане се качихме над ловно стопанство Инкая, да видим Стражите и до Турската куля. Горе е благодат...360 градуса гледка. Някъде в далечината и Мумджидам се виждаше. Имаше много оставени плодове и зеленчуци, че и яйца по скалата..Явно някакъв обичай Smile


Пон Юни 24, 2024 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2340

Мнение Отговорете с цитат
Ехаааа, цветята са супер... Някой знае ли как се наричат ? А тези обзорните снимки на кои върхове са ? Станали са идеални ... Все пак трябваше да споменеш, че не си с велосипедите, да не стоя цял ден излишно да чакам да си набера нещо ...
Пон Юни 24, 2024 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov