ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине опити за рекорди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине опити за рекорди
Автор Съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 219
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Стефчо, мерси за снимките и споделената информация Smile .. Аз се чудя така като споделяте тези снимки и стари неща, не ви ли се ходи пак по ком-емине ? Толкова хора има които са го минавали преди, а пък сега не ходят повече по него. .. Smile

Един път зимно ми стига. Разбира се многократно съм скитал по части от Западна и най-вече по Средна Стара планина във всички сезони. Но по драките на Източна - мерси!.
А има и толкова други прекрасни Планини. Но както се казва, за всеки влак си има пътници.
Вто Авг 13, 2024 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз се чудя така като споделяте тези снимки и стари неща, не ви ли се ходи пак по ком-емине ? Толкова хора има които са го минавали преди, а пък сега не ходят повече по него. .. Smile

Калояне, ходи ми се пак на Ком-Емине, но като ида да премаркирам някой участък, като ме напече жегата, като се изморя и като си представя цялото разстояние от Ком до Емине – бързо ми минава желанието. Very Happy

Както са написали по-горе – магията е първия път да го минеш. После е различно. През 2012 г. направих Ком-Емине, следващата година – Е-4, а през 2014 г. – Е-8. При преминаването на Е-4 и Е-8 не се повтори магията на Ком-Емине. Имаше емоции, готина компания, весело беше, но я нямаше Магията на Ком-Емине...

През 2015 г. сестра ми тръгна по Е-4 и реших да се присъединя към групата й. Идеята беше само в началото да вървя с тях, а на цялото Е-4, но така се случи, че стигнах до Гоцев връх. Това би ме накарало да тръгна отново и по Ком-Емине – готина компания, с която да стигна до Фара на Морето...

От друга страна, при положение че има толкова неизкачени върхове в България, толкова необходени пътеки и толкова интересни места, които чакат да бъдат открити и снимани, да не говорим за чужбина – не мисля, че ще тръгна отново по Ком-Емине, особено сам.

Калояне, като преминат жегите и ще има събитие за премаркирането на Верила. Лакатишка Рила също е за премаркиране, от Комитски чарк до Суватя в Среден Пирин – също, Южен Парин – също... Това са участъци от Е-4, така че ще си припомня маршрута, ако успея да маркирам.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Авг 14, 2024 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
На Матов велосипедното преминаване е доста впечатляващо към момента, дано да издържи на жегата и на натоварването. Тръгнал е в 3.00 сутринта от Ком а вече подминава Курдуна към Свищи плаз. Доколкото знам мисли да почива на Дерменка. Интересно е колко.

Баси и жегата цял ден се потя.

По интересното е дали ще издържи, наистина е много топло, дано всичко е ок.
Сря Авг 14, 2024 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 402

Мнение Отговорете с цитат

тук малко се отплесна и слезе по пътя надоле, после цепи през драките да се върне на маркировката
Чет Авг 15, 2024 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 402

Мнение Отговорете с цитат
пак нещо се оплеска около х. Буковец


Чет Авг 15, 2024 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Не съм сигурен логатора доколко дава чак толкова подробна и акуратна информация, на базата на мобилните клетки. Ама факт че фърчи...последните вело рекорди като се поставяха бях 4 дни в Странджа с колелото, докато разберем че почват и свършваха... Този го следим, и да - без излишно биене на тъпан невероятно темпо. Браво пак!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 16, 2024 1:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
kibik, аз ти писах вече предия път. Това около Бутора е нов път, който го няма на картата. А това около Буковец е някакво отклонение на техниката. Това е.
Пет Авг 16, 2024 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:

тук малко се отплесна и слезе по пътя надоле, после цепи през драките да се върне на маркировката


Не се е отплеснал, просто с колело е много по-удобно да се заобиколи. 80-90% от заобикалянето е по път, който в момента е разчистен и се кара целия. Накрая има малко директно през гората, но пак е чисто, няма драки, няма нищо гадно. И аз оттам си минавам винаги.
А покрай Буковец наистина е "подскачане" на сигнала от тракера, там не можеш да сгрешиш.
Пет Авг 16, 2024 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
...Аз моето си го минах преди 12 години и беше едно от най-уникалните преживявания и съм убеден безценен спомен за цял живот.


Увековечено в карта, освен това... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 16, 2024 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Така като гледам Матов подмина Дъскотна и с 3 часа пред рекорда. Ако всичко е както трябва, ще слезе под 70 часа каквато му е целта.
Пет Авг 16, 2024 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 402

Мнение Отговорете с цитат
айде, Честито на Троянският кон!

Croc

сега продължава с плуване ...


Пет Авг 16, 2024 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Хахаха Smile) По принцип велосипедния при добри условия, още има малко аванс за подобрение. Докато за пешеходния си е почти на максимума. Мисля ако има някой който може да го направи ако се готви както трябва е Божидар, ама на него просто му изтича времето за тея работи. Та ще ми е интересно да видя тази и другата година дали ще успее да свали под 4 дни, аз си мисля че няма да успее, но да видим.
Пет Авг 16, 2024 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Матов, шампион! Невероятно време, ясно че е спорт, не е велотуризъм. Ще се радваме къде и кога дали е спал, с Калоян живо ни интересува къде и колко ракия е пил. Пак бравос!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Авг 17, 2024 1:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Матов, шампион! Невероятно време, ясно че е спорт, не е велотуризъм. Ще се радваме къде и кога дали е спал, с Калоян живо ни интересува къде и колко ракия е пил. Пак бравос!


Ами планирано е много добре. То и подготовката му е много добра и тръгването. Въобще ..Спанетата са му в топ лукса на Дерменка и после на Буковец.. 2 часа е стигнал на Дерменка и е 6 сутринта е тръгнал. Втория ден 23:50 на Буковец и после в 4:00 е тръгнал ... 2 пъти по 4 часа и другаде по 10-15 минути само за някакви хапвания. Имам съмнения че е карал предимно на гелове и такива боклуци.. Бая му се е овидяло със сигурност Smile
Съб Авг 17, 2024 6:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
айде, Честито на Троянският кон!



Абе май не е много Троянски кон, понеже си кара за Мамут ...
Съб Авг 17, 2024 6:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov