ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кога газихте за последно як клек?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Кога газихте за последно як клек?
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Кога газихте за последно як клек? Отговорете с цитат
iozkan написа:
На Ч. връх бяхме само четирима. Много хубава лещичка и биричка при бай Чавдар, на станцията. Един връх му е останал в Рилата, един, ама какъв, Пчелино Laughing . Светнаха му очичките, като го попитах, дали не иска да качи и него, въпреки че, както казва той, вече не катери. Може вика, ама зимата, че лятото Croc


Пренасям резговора тук, за да не спамя в темата "Срещи и уговорки". Като каза за Пчелино и се сетих за Цецо от Пловдив. Той, зедно с Павката Беличовски и Лъчо (ognedishasht) са го качвали този връх през лятото. И понеже Павката е изкачвал всичко що има за изкачване в Рила, Цецо и той, но си е оставил един-два върха, ей така, за кадем, а пък те много обичат да се закачат и кудошат на тази тема, та като стана въпрос за Пчелино се сетих за тях двамата. На поканата, отправена от Павката към Цецо да качат Пчелино през зимата, последният беше отговорил "Е, през зимата! Те една баба да пуснат през зимата, обута в налъми с наковани на тях цигански пирони, и тя ще изкачи Пчелино! Лятото е работата, лятото!" Laughing Laughing Laughing

Лъчо пък е правил още по-жестоката лятна класика - от водослива между Искровете, през вр.Свети дух, Пчелино, седловината между Пчелино и Малък Скакавец, скакавишкото било в посока Възела. По негови думи "с много пъшкане, 6 часа са предостатъчни за преодоляване на въпросния (клеков - пояснението е мое) участък".

Кажете, вие кога за последно газихте клек и колко време ви отне това?
Сря Авг 20, 2014 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamon



Регистриран на: 20 Авг 2014
Мнения: 21
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да взема аз да се включа? Smile Ще ми бъде първия пост във форума (да се чуди човек как още преди години не съм го направила, но друга тема) и защо не да е по такава една забавна Smile
Моят опит с клека не е чак толкова впечатляващ Smile Последно газих миналата година при подсичането на Голям Купен. А защо подсичане - правех една поредна част от Ком-Емине с мъжа и понеже единствено тесни и стръмни участъци не обичам (който го е страх от мечки, не ходи в планината, ама...Oops ) и затова - хайде подсичане по южния склон. Е..подсякохме през едни клекове.. около час отне. Първо с опит да не слизаме до долу, където можехме да се включим по пътеката от х. Левски нагоре към К-Е, но като се разбра, че става прекалено стръмно, заслизахме надолу и през клековете..та чак до момента, в който напипахме маркировка и някакво подобие на пътека. Очевидно други такива като нас рядко са се намирали, но пък остави един такъв "приятен" спомен Smile
Сря Авг 20, 2014 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
Ба, че откога са посадили расов клек при Купена в Централен Балкан ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 20, 2014 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ба, че откога са посадили расов клек при Купена в Централен Балкан ?

Дидо, не ни забелязвай. И аз се обърках във форума, някои сигурно си спомнят, вместо хвойна писах клек.
Но не забравяйте, че хвойната е също гадна. Примерно на изкачване от хижа Тъжа към Румелийските гробища хвойната през зимата никак не е по-безобидна от клека
Ами спомнете си случая с група туристи, нагазили в хвойна в Стара планина и водача издъхна пред самата хижа.
Нека да простим грешката на хората, които не различават хвойната от клека.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Авг 20, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
...Ами спомнете си случая с група туристи, нагазили в хвойна в Стара планина и водача издъхна пред самата хижа.
Нека да простим грешката на хората, които не различават хвойната от клека.


Така е вероятно Мечо, както казваш, но знае ли се - може природозащитниците да са решили напоследък, че Стара планина също някога е била цялата клечасала ( както направиха на Витоша, прости ги Господи, за безумието ... ) ... Cool

Какъв е този случай, за който споменаваш ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 20, 2014 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
meco puh написа:
...Ами спомнете си случая с група туристи, нагазили в хвойна в Стара планина и водача издъхна пред самата хижа.
Нека да простим грешката на хората, които не различават хвойната от клека.


Така е вероятно Мечо, както казваш, но знае ли се - може природозащитниците да са решили напоследък, че Стара планина също някога е била цялата клечасала ( както направиха на Витоша, прости ги Господи, за безумието ... ) ... Cool

Какъв е този случай, за който споменаваш ?

Случая е в Стара планина. Ще се опитам да го намеря, но не сега. Мисля, ако не греша, беше около хижите Армейска, Планинец и Ивайло. Вече колената не държат, а "чутурата" (главата) изпуска много неща. Ще го намеря, може да е пред друга хижа, но водача издъхва пред самата хижа. Помогнете с думи, може и вие да откриете. Писаха го в нашия форум (извинете, но наистина този форум е наш). Нека "някои" да ни определят като "група". Група, но огромна група. Никъде не мога да намеря сведения или водещи мнения за Балкана, освен в ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Авг 20, 2014 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6439

Мнение Отговорете с цитат
Мечо, армията печели войната - знаеш Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 21, 2014 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
нз хвойнaтa клек ли е,aмa минaлото лято към вр.Ботев от х,Тъжa ,зa по пряко минaх през горaтa и попaднaх прaво тaм:-3ч не успях дa изпълзя кaто Христос по водaтa,върху хвойнa,къпини и кво ли не...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Авг 21, 2014 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
нз хвойнaтa клек ли е,aмa минaлото лято към вр.Ботев от х,Тъжa ,зa по пряко минaх през горaтa и попaднaх прaво тaм:-3ч не успях дa изпълзя кaто Христос по водaтa,върху хвойнa,къпини и кво ли не...

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Авг 21, 2014 2:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Знаете, аз клека хич не го долюбвам, макар и да съм му задължена за живота и благосъстоянието на фотоапарата ми (малко се хлъзна от джамджията, но негово величество клека го спря), та като цяло избягвам да имам близки срещи с изчадието. Имала съм предимно неприятни преживявания, газейки в хубав, истински, расов клек. Неотдавна успях да мина първите си 200-тина метра див пирински клек (макар и не от най-расовия) без писъци и колосално псуване. Много съм горда.

а за Витоша... ех, горката Витоша:


Засадиха клек, в момента преселват диви кози от Пирин, очаквам скоро мрамора и езерата Mr. Green

_________________
www.summitsweb.com
Чет Авг 21, 2014 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
В Пловдив има палми, ако ги искат, да ги пратим за Витоша! Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Авг 21, 2014 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ми последно по рида Малък Маркуджик по една яка и пообрасла царска пътека посока х.Ястребец от Иконостаса.
Инак предишни години около Йозола, под най-северния Скакавец, по пътеката от Гърмящото езеро посока Чемберлия, по рида от Орловите скали към в.Соколец и нагоре. По Пирин май не съм се борил с него. Спорадични преминавания може би ок. Възела, по билото от в.Пирин-в.Албутин.
РРК е класиката.
Не съм по геройствата през него след преминаването по РРРК /този път през подвида Расов Рилски Радуилски Клек/, дето над 500м. не стъпих по земята, като в повечето случаи беше на над 2 метра над земята.
Епична битка беше Duel Жълт прашец имах навсякъде, че уцелих и периода на цъфтеж.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 20, 2014 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
В Рила - от Песъкливото езеро до долината на Долни леви Искър по каменни реки и клек, а от там в посока Леви Искър около 2км или повече през клек какъвто дотогава не бях виждал.
Наложи се аварийно да се приберем от там, но пътеката я нямаше, а и реката беше затисната яко с клек. Имаше и момиче с нас - не знам как издържа. Никога преди не съм се изморявал толкова. Наложи се да нощуваме извънредно още една вечер.
От тогава разбрах, че който няма достатъчно опит/акъл трябва да носи достатъчно "ядрено гориво".
Вто Окт 21, 2014 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov