ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
gergoff написа:
Мечо, като се видяхме забравих да те питам: какво се случва с хората, с които преди толкова години бяхте заедно? Поддържате ли контакти, "твоя човек" още ли е твой човек? С Арпито какво става?

gergoff, загубих следите на четиримата. Демократичния нвятър от 1990 година си каза тежката дума. Ликвидираха стъклозавода, където работеха около 3000 човека, в това число и ние шестимата.
Моя човек работи в с.Каменово в една мелница, като шлосер. Видяхме се за последно преди година и половина. Орфито го отвя вятъра на голямата екскурзия в Турция и не съм го чувал. Васко "бирата" нямам представа къде е. Беше разградлия, (майка му от Етрополе). Дори на похода не спа с нас на х.Чавдар, а слезе в Етрополе. Стефан бе кореняк от Разград, не съм го виждал. Арпито си нямаше 20 годинки, възможно е да си намерила изгора.
Аз съм тука, във форум планинарски. Не мисля да го напусна, ако не ми нареди ОНЯ, всевишния.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Окт 23, 2013 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
n/a


Последната промяна е направена от Momchil на Нед Яну 26, 2014 1:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 24, 2013 3:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Momchil написа:
...Сигурен ли си,че имаше и леща? Smile По мои спомени през 80-те лещата не се срещаше толкова често,но в последните години може и да не е било така?
И аз с удоволствие прочетох разказа ти и ми беше много приятно да се върна в едни по-различни времена.

Не разбрах как си пострадал на последното си Ком-Емине?

Да, прав си, много рядко се срещаше леща. Но представи си, че на хижа Тъжа при Бай Васил съм ял леща и ни черпиха с по една питка на 25 Декември 1988 година, сутринта рано. Заради празника двете жени, които бяха при Бай Васил бяха се погрижили. Разбира се не на Ком Емине.
На 31 Август, тази година на Ком Емине, тръгнахме от Шипка. След Бузлуджа, при подсичане на вр.Бедек, пътеката над гората бе обрасла с трева. Имало камъче колкото юмрук, стъпил съм отгоре и си навехнах коляното. Паднах, тръгнах да се пързалям надолу. Имаше чимове, хванах се за тях. Двамата - Венелин и Киро ме изтеглиха. Нямах болки. На следващия ден, от Българка към Гара Кръстец започнаха болките. Намерих тояга преди гарата, с нея се подпирах до нос Емине. Сега стои за спомен над леглото ми Smile. Болките всеки ден се увеличаваха. Личната ми лекарка ме предупреди да се откажа и от Котел да се прибера. Не послушах. Сега тегля от дебелоглавие.
Ще ми мине, на кучетата душата не излиза така лесно, защото са с девет Very Happy .

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 24, 2013 4:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 431
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мечо, Respect !
Снощи на един дъх ти изчетох спомените. Добре, че си водил дневник, че как се помнят тези неща в детайли след 26 години.
Интересни съпоставки може да си направи човек за състоянието на хижите и тур. дело - тогава и сега.
Гледам ви снимките и се кефя - самарите, обикновените маратонки... Няма скъпи обувки, раници за Н-стотин лева и прочие оборудване, но въпреки това почти безпроблемно сте пердашили по 12-15 часа преходи. Определено не оборудването прави туриста, а желанието и добрата физ. форма.
Много се накефих на прочетенто. Даже предлагам да го отделите в отделна тема, така както ти си си го озаглавил - "Спомени от КОМ - ЕМИНЕ 1987 година". Иначе ще се изгуби в тази голямата, а си заслужава да е на видно място.
Чет Окт 24, 2013 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Мечо, Respect !
Снощи на един дъх ти изчетох спомените. Добре, че си водил дневник, че как се помнят тези неща в детайли след 26 години.
Интересни съпоставки може да си направи човек за състоянието на хижите и тур. дело - тогава и сега.
Гледам ви снимките и се кефя - самарите, обикновените маратонки... Няма скъпи обувки, раници за Н-стотин лева и прочие оборудване, но въпреки това почти безпроблемно сте пердашили по 12-15 часа преходи. Определено не оборудването прави туриста, а желанието и добрата физ. форма.
Много се накефих на прочетенто. Даже предлагам да го отделите в отделна тема, така както ти си си го озаглавил - "Спомени от КОМ - ЕМИНЕ 1987 година". Иначе ще се изгуби в тази голямата, а си заслужава да е на видно място.

подкрепям!!!За мен Мечо е доайенът на Стара Планина!И аз го изчетох с удоволствие пътеписа!Евала-с физкултурен екип(шорти,фланелка,маратонки)да минете по Пътеката!Ех като ги гледах снимките и ме хвана носталгията по онова,добро старо време!По време на първия ти преход съм бил на 19год...Ех,мама му стара,спомени...

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Чет Окт 24, 2013 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
...Ех като ги гледах снимките и ме хвана носталгията по онова,добро старо време!По време на първия ти преход съм бил на 19год...

С големия ми син сте набори.
Ех, доброто старо време Smile Тогава бях млад Very Happy, само на 43 години и припках(наистина).

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 24, 2013 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1256
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Браво!!! Отговорете с цитат
Страшно добро, Мечо, аз тъкмо съм бил на няколко дена и ти си правил Похода! Smile (25.05.1987 съм) Поредното доказателство, че ако човек иска нещо - го прави, ако не го иска истински - търси причини! Малко преди да направя моето "сефте" на Е3 тази година попаднах на един от скорошните ти пътеписи, ама тоя ме израдва повече. Браво, е тва е духът и желанието на старата школа. Сега имам чувството, че няма такива "Орфита", "Бири" и т.н. Аз познавам себе си в тебе тогава - припрян, отговорен, все гледащ напред, но трезво (въпреки бирите), без излишни самозалъгвания и все пак да бъде весело! Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 24, 2013 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Сладкодумен си ти,а имаш и ''перо''...SmileSmile
Ама този 'екип' с шортите супер смешен Laughing Laughing Laughing Laughing
Пожелавам да ти се оправи крачето по скоро,без следа от травмата...Олеле,как изобщо си ходил с болен крак толкова път до Емине Sad Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пет Окт 25, 2013 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Документалният филм за Ком - Емине, направен от организираната група тази година вече е готов, ето какво пише във фейсбук страницата им:
"Здравейте, приятели!
Може да се каже, че вече сме готови с филма
На 09/11 от 20:00 филмът ще бъде показан на ежегодната сбирка в Мальовица.
Официалната премиера ще бъде на 06/12 в Дом на киното, не знам от колко часа, но ще е след 18:00.

Никола"

Ето тук има снимки: http://www.komeminefilm.com/
А това е фейсбук страницата: https://www.facebook.com/komeminefilm

Сигурно ще е интересно да се види Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Окт 29, 2013 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
... Даже предлагам да го отделите в отделна тема, така както ти си си го озаглавил - "Спомени от КОМ - ЕМИНЕ 1987 година". Иначе ще се изгуби в тази голямата, а си заслужава да е на видно място.

Благодаря за предложението, ще се опитам да го направя.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 29, 2013 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Писах първия ден в отделна тема.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Окт 29, 2013 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Документалният филм за Ком - Емине, направен от организираната група тази година вече е готов, ето какво пише във фейсбук страницата им:
"Здравейте, приятели!
Може да се каже, че вече сме готови с филма
На 09/11 от 20:00 филмът ще бъде показан на ежегодната сбирка в Мальовица.
Официалната премиера ще бъде на 06/12 в Дом на киното, не знам от колко часа, но ще е след 18:00.

Никола"

Ето тук има снимки: http://www.komeminefilm.com/
А това е фейсбук страницата: https://www.facebook.com/komeminefilm

Сигурно ще е интересно да се види Smile


Ха ха, това го знам къде е - познах пироните Smile

Вто Окт 29, 2013 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Mariana1000 написа:
Документалният филм за Ком - Емине, направен от организираната група тази година вече е готов, ето какво пише във фейсбук страницата им:
"Здравейте, приятели!
Може да се каже, че вече сме готови с филма
На 09/11 от 20:00 филмът ще бъде показан на ежегодната сбирка в Мальовица.
Официалната премиера ще бъде на 06/12 в Дом на киното, не знам от колко часа, но ще е след 18:00.

Никола"

Ето тук има снимки: http://www.komeminefilm.com/
А това е фейсбук страницата: https://www.facebook.com/komeminefilm

Сигурно ще е интересно да се види Smile


Ха ха, това го знам къде е - познах пироните Smile


Краченце минало,ръчичка пипнала,оченце гледало!
Пак сме там,почти всяко нещо е познато,въпроса е къде е застанал,как и защо е уловено МАГИЯ!
Вто Окт 29, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:

Ха ха, това го знам къде е - познах пироните Smile


И къде е? Че аз се мъчих да се сетя на кое дърво сме слагали такова нещо между Ком и Петрохан и нямам спомен. Освен на информационното табло след чешмата, преди влизането в гората, единствено една стара табелка, точно преди да се излезе от гората на пътя възстановихме, ама тази не ми прилича да е стара... Confused

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Окт 29, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
ами това са твоите табели с моя шаблон, да не би да е някъде между върбишки-рижки Wink /струва ми се на моя нескопосан първи опит да използвам шаблона Smile/
може би снимката с табелата просто не е от първия ден, нищо, че е сложена там?
Сря Окт 30, 2013 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 26 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov