ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
С куче в планината. Дискусия.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
С куче в планината. Дискусия.
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1250
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
`бахти, я.
Пет Сеп 27, 2013 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро не правилно формулирана . И от там всеки си я тълкува както си я разбира. Lam
Пет Сеп 27, 2013 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
korso...



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Всъщност нашето другарче заради, което се развихри буря в чаша вода под другата тема, ми го дадоха преди 6 години. Беше гледан на тъмно в един склад и от пода нямаше нокти. Прибрах го при нас и за две години стана перфектен планинар Very Happy Дето един от коментаторите казваше, че кучето не ходело в планината по собствено желание? Ще го снимам на клип как реагира, когато чуе щумоленето на грейка и мембрани,гети,обувки за "горе" Razz Иначе един случай с него от преди 3 зими: Слизаме от "Черния" края на месец февруари, отиваме рано да не се бъркаме с повечето туристи и да не се уплаши някой. На излизане от" дупката" където пътя се пресича със пистата идваща от лифта Романски баща и дъщеря се спускат, детето заби едната ска в дълбок сняг и засука крачето и падна- падна и се уплаши! Нормално, детето се разрева от уплах и болка. Бяхме на около 35- 50 метра от случката и докато се усетя нашия другар беше при детето, което лежеше на снега....Обаче когато дойде бащата реши, че той е заплаха за детето. В последният момент го хванах за единия крак- накрая за лапата и го вързах! Детенцето дойдоха да го вземат от ПСС, когато стигнах долу след случката от стискане на повода съм скъсал поларените ръкавици Rolling Eyes Аджамия беше още! Сега вече се хвърля само по сигнал. Exclamation Дори тегли детски шейнички Wink
Затова е редно независимо от успешната дресировка кучето да се държи на къс повод дори и в планината,особено в такива като Витоша,колкото и глупаво да звучи това
При среща, човек не знае нивото на дисциплина на кучето и нормално се страхува.
Стопанина на кучето би трябвало по неговото държание да разбере че ще се размине с хора и да го задържи плътно към себе си.
Пон Сеп 30, 2013 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Спрете вече с тези тъпанарски нападки за кучетата в двете теми. Ако на някой му е скучно,и се чуди баш къде го сърби, предлагам нова тема: ДЖИГИТИТЕ със ски и велосипеди в нашите планини.
Пон Сеп 30, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
korso...



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
cecoibuba написа:
Спрете вече с тези тъпанарски нападки за кучетата в двете теми. Ако на някой му е скучно,и се чуди баш къде го сърби, предлагам нова тема: ДЖИГИТИТЕ със ски и велосипеди в нашите планини.
Къде пък в тази тема видя тъпанарски нападки?
Пон Сеп 30, 2013 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
>Стопанина на кучето би трябвало по неговото държание да разбере че ще се размине с хора и да го задържи плътно към себе си.< Това нов закон ли е? Много "законотворци " станахте, дори прекалено! Има си наретба на столична община и я спазвам абсолютно по точки, плащам данък,следя за ваксинаци нося винаги документите, нося повод, чипирал съм животното. И явно си чел-не дочел комантарът ми? Казвам още един път, пиша бавно - защото знам, че не четеш бързо: Ходя много рано и при този случай имах кучето от скоро, дано си разбрал сега ? Инак не харесвам "дървени философи" но никога не се изкзвам против тях, особено пък не твърдя, че нямат място в планината? Idea
Вто Окт 01, 2013 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
korso...



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
>Стопанина на кучето би трябвало по неговото държание да разбере че ще се размине с хора и да го задържи плътно към себе си.< Това нов закон ли е? Много "законотворци " станахте, дори прекалено! Има си наретба на столична община и я спазвам абсолютно по точки, плащам данък,следя за ваксинаци нося винаги документите, нося повод, чипирал съм животното. И явно си чел-не дочел комантарът ми? Казвам още един път, пиша бавно - защото знам, че не четеш бързо: Ходя много рано и при този случай имах кучето от скоро, дано си разбрал сега ? Инак не харесвам "дървени философи" но никога не се изкзвам против тях, особено пък не твърдя, че нямат място в планината? Idea
По принцип в планината има място за всички.
Откровено ти казвам че не съм имал и най малкото желание да ,,законотворствам",просто споделих свое мнение по темата и по твоят случай .Пределно ясно ми е времето нужно да се установи връзка с ,,ново" куче.
А колкото до бавно пишещи и бързо четящи,това го определяй на твоите деца или на кучето ти.
Сря Окт 02, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
korso... написа:
Von Blücher написа:
>Стопанина на кучето би трябвало по неговото държание да разбере че ще се размине с хора и да го задържи плътно към себе си.< Това нов закон ли е? Много "законотворци " станахте, дори прекалено! Има си наретба на столична община и я спазвам абсолютно по точки, плащам данък,следя за ваксинаци нося винаги документите, нося повод, чипирал съм животното. И явно си чел-не дочел комантарът ми? Казвам още един път, пиша бавно - защото знам, че не четеш бързо: Ходя много рано и при този случай имах кучето от скоро, дано си разбрал сега ? Инак не харесвам "дървени философи" но никога не се изкзвам против тях, особено пък не твърдя, че нямат място в планината? Idea
По принцип в планината има място за всички.
Откровено ти казвам че не съм имал и най малкото желание да ,,законотворствам",просто споделих свое мнение по темата и по твоят случай .Пределно ясно ми е времето нужно да се установи връзка с ,,ново" куче.
А колкото до бавно пишещи и бързо четящи,това го определяй на твоите деца или на кучето ти.
Еййй мале мале!!! Осра прекрасната тема!
Сря Окт 02, 2013 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
cecoibuba написа:
Спрете вече с тези тъпанарски нападки за кучетата в двете теми. Ако на някой му е скучно,и се чуди баш къде го сърби, предлагам нова тема: ДЖИГИТИТЕ със ски и велосипеди в нашите планини.


Чей и аз да се заям... Защо пък те да са джигити? Rolling Eyes

И аз съм се дразнила преди време на "джигитите" с велосипеди под Бай Кръстьо, но и те като мен имат право да ползват планината за спорта си, a маркирани трасета почти нямат. Вече има вело паркове, но са малко. Освен това повечето, който се спускат с колелета или ски/борд се съобразяват доста с нас пешаците. Rolling Eyes

Както аз си позволявам да излизам извън пътеките, така и те могат да си карат извън трасетата/пистите. Има място за всички, и за пешаци, и за кучета, и за скиори/бордисти, и за DH, и за XC карачи...

_________________
www.summitsweb.com
Сря Окт 02, 2013 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Горните съвети korso... вероятно ги даде и от личен опит, защото преди време ми беше разказвал случай със служебно куче с перфектна обща дисциплина, което в населено място под команда "Наред!" (движение плътно до левия крак на водача, дори и да не е на повод) изведнъж е решило да скочи върху детска количка. Кучето не е било на повод и само светкавичната реакция на водача му е предотвратила белята. Доста странно, като се има предвид, че немското овчарско куче като цяло обича децата.

Моят Неро например също го водя без повод под команда "Наред!" до момента, в който не се появи дразнител: сигурен (котка, куче и т.н. животно) или потенциален (човек издаващ странни или силни звуци, ръкомахащ, насочващ се към мен и др. под.). Тогава го връзвам на къс повод, докато ситуацията премине. Забелязал съм странно явление при разминаването с хора. Когато не съм го пуснал да се шматка свободно, кучето ми се движи винаги отляво плътно до мен. При това положение когато срещу мен идва човек, аз гледам да се размина с него все едно че съм МПС с страна с "ляво движение", за да не се налага да се разминаваме откъм страната на кучето. Естествено аз минавам плътно вляво на тротоара (до платното или до ограда/сграда, ако се движа срещу движението). Елементарно Уотсън! Да, ама не... Има индивиди, които въпреки това се опитват да се наврат откъм кучето, дори и то да се движи прикарано от мен плътно до ограда/сграда.
Сря Окт 02, 2013 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
cecoibuba написа:
Спрете вече с тези тъпанарски нападки за кучетата в двете теми. Ако на някой му е скучно,и се чуди баш къде го сърби, предлагам нова тема: ДЖИГИТИТЕ със ски и велосипеди в нашите планини.


Чей и аз да се заям... Защо пък те да са джигити? Rolling Eyes

И аз съм се дразнила преди време на "джигитите" с велосипеди под Бай Кръстьо, но и те като мен имат право да ползват планината за спорта си, a маркирани трасета почти нямат. Вече има вело паркове, но са малко. Освен това повечето, който се спускат с колелета или ски/борд се съобразяват доста с нас пешаците. Rolling Eyes

Както аз си позволявам да излизам извън пътеките, така и те могат да си карат извън трасетата/пистите. Има място за всички, и за пешаци, и за кучета, и за скиори/бордисти, и за DH, и за XC карачи...
Юни месец бях свидетел на отвратително грозна гледка на вело-джигит под Бай Кръстьо. Колеездачът блъсна една стара жена и си продължи без да намали скороста камо ли да се заинтересува как е жената.Ако си "гладна продължавай да ядеш". Laughing За мен темата се изчерпи.
Сря Окт 02, 2013 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение С куче на планина Отговорете с цитат
Понеже забелязвам , че на доста от хижите не приемат домашни кученца, предлагам тук да споделяме къде може да се отиде с най-добрия приятел на човека.
Миналата година на х. Мальовица и х. Рилски езера нямаше грижи , сега вече не е така Sad
На Иван Вазов ни казаха , че няма проблем Smile
Вто Окт 22, 2013 8:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Скакавица
Вто Окт 22, 2013 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kampal



Регистриран на: 15 Окт 2013
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз за съжаление съм алергичен към кучета. Ще следя с интерес кои хижи да не посещавам…. Confused

_________________
----------
LZ 1 HIT
Вто Окт 22, 2013 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Виктор



Регистриран на: 19 Мар 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Първо да започна с отговор на въпроса, защо някои кучета не могат да спят отвън. Защото живеят в апартамент в града и със стопаните си. Ако кучето спи при мен, как се очаква да го вържа на синджир някъде си около хижата? Второ: разбира се, че трябва да се подхожда с мисъл и отговорност относно този въпрос. Нека има адекватни закони (както някой каза - стаи, в които може да се нощува с куче и стаи, в които не може, каишка, намордник, разбира се ограничен достъп до определни помещения (като столова), документи на кучето и т.н.). Трето: най - големият проблем в милата ни родина е, че не спазваме правилата. Не е проблем самото животно, а това, че човекът му е безотговорен. Ако законите ни функционират и се спазват, няма да има проблеми с кучетата или най - малкото ще са много по - малко, отколкото с всичко друго. Ако кучето е с редовни документи и водач, защо да не може да посещава планината, както хората могат? Ние създаваме много повече проблеми от четириногите си приятели. Планината е за всеки, който иска да е сред природата, но и я уважава. Аз също събирам боклуците на всякакви "субекти", които се държат сякаш са "у тях си", но ако срещна такъв, се опитвам да го убедя, че трябва да спазва правилата (дори и неписаните такива), а не се опитвам да го изгоня от планината, респективно хижата и да огранича достъпа му. Относно шума... Хъскита, маламути и като цяло северните породи не лаят или в много редки случаи и не са шумни кучета (поне тези, които са възпитани и отглеждани с отговорност и съзнание от двукраките си приятели). Ако ние, хората, се научим на повече уважение към заобикалящия ни свят, бихме живели много по - добре и хармонично. Случва се да искам да отида с хора на планина, които нямат подготовка или желание/възможност да спят на палатка, а имат куче, което искаме да вземем. Крайно време е да излезем от дивия Балкански профил и да станем малко по - културни (във всяко отношение). Всеки има права и задължения. И искам да попитам: Ако аз и моето куче ги спазваме, защо да нямаме правото да посещаваме хижите, както всеки друг? С какво накърняваме Вашите права (на противниците на четириногите), че да ни се отвръща с безпочвени нападки, омраза и противопоставяне?
Сря Мар 19, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov