ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съботно от Беклемето до х.Бенковски

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Съботно от Беклемето до х.Бенковски
Автор Съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Съботно от Беклемето до х.Бенковски Отговорете с цитат
Събота решихме, че ще направим разходка от Беклемето на запад. С автобус стигнахме до Троянския проход и поехме около 9ч. в западна посока, като идеята ни беше или х.Вежен или х.Бенковски. За х.Козя стена минахме по лятната пътека, но на два пъти се качвахме до билото, за да търсим еделвайси. Уви, еделвайси не видяхме. На хижата спряхме за 5 мин и след това продължихме за х.Ехо. Пак го давахме много лежерно, като си хапвахме и малини. На х.Ехо спряхме за почивка и обяд и към 15ч. тръгнахме. На разклона за х.Вежен решихме, че имаме време и ще продължим за х.Бенковски. Качихме вр.Вежен и при подсичането на Братаница слънцето почна да залязва. На х.Бековски бяхме точно навреме преди мръкване. Хижа определено има чар. На следващия ден минахме по не толкова позната пътека за Рибарица. Пътеката беше маркирана, по-бърза и панорамна.
Ето и малко снимки: http://bakher.snimka.bg/mountain/s-botno-ot-beklemeto-do-h-benkovski.769842
Пон Авг 12, 2013 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
По коя пътека слезнахте в Рибарица
Вто Авг 13, 2013 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте колеги,
мисля да направя същия преход от Беклемето до Рибарица. Тръгвам от София къде мога да хвана рейс до Беклемето.Имам предвид дали от Троян или от южната страна.

_________________
martinov66@abv.bg
Вто Авг 13, 2013 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че се казва Габрова кръст, без да твърдя, че съм сигурен. За първи път минавам по нея и много ми хареса. Малко ми се видя стръмна от половината надолу. Ако се качвам по нея не бих я избрал, но за слизане ми се видя много добра.

Относно автобуса, ние хванахме този от Плевен за Пловдив. Има и в двете посоки. От южната страна може да ти е по-удобно. Нямам информация дали минава друг автобус от там. Автобуса е добър вариант, защото те оставя на билото на прохода. Първият тръгва в 6:00ч. и от двете посоки, а следващия е в 14:00ч.
Вто Авг 13, 2013 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1248
Местожителство: софия

Мнение Re: Съботно от Беклемето до х.Бенковски Отговорете с цитат
BAKHER написа:
Уви, еделвайси не видяхме. [/url]


Там са си, слава Богу и още по- голяма е станала плантацията.От южната страна са особено едри.
Чет Авг 15, 2013 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov