ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за пещера до с. Гинци

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за пещера до с. Гинци
Автор Съобщение
The Christian



Регистриран на: 20 Юли 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Въпрос за пещера до с. Гинци Отговорете с цитат
Здравейте! Има едно място по пътя през прохода Петрохан, което винаги ме е пленявало. Става дума за една скална "дъга", която се открива точно на влизане в село Гинци - от лявата страна на пътя в посока София - Монтана. Изглежда посредата има вход на пещера. Въпросът ми е има ли пътека, която да стига до там, или пък, ако няма, някакъв сравнително лесен начин да се достигне до тази скална дъга и по-специално до входа на пещерата. Признавам си, че вече втори път ходих там и не успях да намеря начин да го достигна. Пускам и една снимка на мястото. От мястото, от което направих снимката (близо до шосето), скалите изглеждат доста близо, но трябва да се прекоси р. Нишава и да се катери съмнително стръмен склон през гората. Но ако това е най-лесният начин, съм склонен да пробвам следващия път. Ще съм благодарен за всяка информация, която предоставите.

P.S. В този район се намира пещерата Кривата пещ, но предполагам това не е тя, поне според GPS координатите тя е на около 550 м западно.
Снимката:

Съб Юли 20, 2013 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3088

Мнение Отговорете с цитат
Потърси от някъде лицето Атанас Русев/т.нар. клуб Екстрем/. Той, съответно ако благопожелае, може да ти даде повече информация, отколкото очакваш.
Съб Юли 20, 2013 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро бях наблизо, минах от Гинци към Годеч през поляните. На гпс-а има отбелязани две пещери: Диневата пещ и Кривата пещ, на разстояние около 600-700 метра една от друга. Не се сещам какво точно те "пленява", но аз не изпитах никакво желание да се завирам в някоя от пещерите, дори не съм ги търсил, макар, че прекарах ноща на няколкостотин метра.
Има чешма със монети, наричат я Кукина - странно име, имах и снимка, но вече нямам Sad .
Мисля, че си познал с Кривата Пещ, защото реката е на 50 метра, според OFRM. А и това горе си е кривина.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Съб Юли 20, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Това е входа на Кривата Пещ. Първите няколко десетки метра са доста широки, но след това става като свински черва. Тази пещера ме отказа от пещерното дело.

Оказва се, че съм объркал. Четете надолу.


Последната промяна е направена от dobber на Пет Юли 26, 2013 6:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юли 20, 2013 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The Christian



Регистриран на: 20 Юли 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви за отговорите. Smile Изглежда координатите на Кривата пещ, които съм гледал, са неточни, защото точката излиза в гъстата гора до тези скали.
Съб Юли 20, 2013 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kepoff



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Днес се регнах в сайта и съм впечатлен, че има тема и за моето село Very Happy
Кристияне, пещерата е силно казано - пещера. Нищо особено, води се на три етажа, ама...дупката е дълга 10-12 метра и това е.
Слиза се на площада на селото и се тръгва по моста в посока юг, асфалтов път е. След 150 метра се стига до мост, който те връща на главния път София -Монтана, а ние преди моста тръгваме в дясно. Върви се само направо докато се стигне до малка махала. Минаваме и през нея и излизаме на едни поляни. над нас в дясно е и първата дупка ( Динена пещ ). Продължаваме под скалите на юг и минаваме две пещери, които са скрити ако не ги знаеш ( Светата стъпка и Кривата пещ ). След 40 мин издран от трънаци, ако не си се отказал ще стигнеш до твоята пещера - Веджата.

_________________
Обичаш ли Counter Strike http://cs-rs.info/
Вто Юли 23, 2013 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
The Christian



Регистриран на: 20 Юли 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ясно, мерси, kepoff! Първия път бяхме пробвали покрай скалите, но не бяхме много екипирани и решихме, че надали това е пътят. Стигнахме до един кръст и бяхме дотам. Very Happy
Вто Юли 23, 2013 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kepoff



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Давай смело само под скалите Smile Но пак ти казвам, не е нищо особено. 10-12 метра е дупката.

_________________
Обичаш ли Counter Strike http://cs-rs.info/
Вто Юли 23, 2013 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Усетих, че нещо не е правилно още като отговарях - снимката на Кривата пещ не би могла да бъде направена от шосето. Добре е да имаме навигационни уреди, че като ни заблудят мисълта поне север да знаем накъде е.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Чет Юли 25, 2013 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kepoff



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
http://caves.4at.info/index.php?lo=1175

_________________
Обичаш ли Counter Strike http://cs-rs.info/
Вто Авг 13, 2013 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov