ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Хайдушка песен - х. Козя стена - вр. Козя стена

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Хайдушка песен - х. Козя стена - вр. Козя стена
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 817
Местожителство: Плевен

Мнение х. Хайдушка песен - х. Козя стена - вр. Козя стена Отговорете с цитат
Здравейте!

Не съм от най-активните и до сега където съм ходил, никога не съм поствал снимки тук. Постоянно черпя информация от тук и научих доста неща, ще е много егоистично ако и аз не споделя нещо Smile

Приемам всякакви забележки в случай, че някъде има неточности. Историята е следната ...

Имало едно време .... 25.08.1998 г.

От 5 годишен имам астма и всяко лято поне за 2 седмици ми се налага да сменям въздуха. Обикновено бащами ме водеше на с. Чифлик (Троянско), най-вече заради басейна. Бащами тогава все още бе военен. Задължително правило бе всяка сутрин рано да ходим на разходка и да изминаваме поне километър на чист въздух. Навсякъде около бунгалата, в които бяхме бяха разпръснати табели за х. Козя стена. Една сутрин му казах "Тате, това е някъде на близо. Дай да се разходим за да видим за какво иде реч". Той се съгласи ...

Бая време ходихме пеш и стигнахме до билото ..

Тук съм в 8-ми клас.


Страшно много ми харесваше мястото. В ерата на лентовите фотоапарати обаче не си позволявахме много снимки. Факт е обаче, че всички тези красовти са ми останали трайно в главата.





Тогава стигнахме само до паметника на билото. Не стигнахме до хижата, защото бащами се размрънка да се връщаме. След като се прибрахме и установихме, че той си е загубил военния паспорт и се наложи на другата сутрин отново да се качим и да го търсим. Естествено, че не го намерихме но поне стигнахме до хижата. Тогава си казах, че един ден ше се върна отново ....

20.06.2013 г.

Вечеряхме с приятелката ми и аз предложих да отидем някъде да се разходим. Тогава тя предложи да отидем до Козя стена. Много и бях разказвал за това място и тя държеше да го види. Обадих се на още 2 приятелчета и групата вече беше в пълен състав.

На сутринта се отправихме към с. Чифлика. Този път бях решил, че ще се качим от х. Хайдушка песен.


Любов ли бе да го опишеш ...



Пътят през горичката бе леко стръмен но много приятен. Тишината се нарушаваше единствено от песента на птичките.




Не след дълго излязохме на билото. Тук вече нещата започваха да ми се виждат познати и да ме връхлитат приятни спомени .. Тук в далечината се вижда вр. Васильов.




Когато не гледаме красовите нагоре, си гледаме в краката, където е не по-малко красиво и шарено ..


Беше облачно, но нямахме усещането, че ще завали. Облаците допълнително допринасяха за красивия пейзаж.






Поглед към вр. Кучето


Връх Боба ако не се лъжа


На където и да се обърнеш – цвят 




Поглед на юг ..


Ето я и х. Козя стена. Зад нея се виждаш вр. Юмрука и вр. Вежен


Отново вр. Вежен и вр. Юмрука


Понеже ни се стори малко, решихме да отидем и до вр. Козя стена




Ето го вр. Козя стена ..


А това е Червената локва. До колкото знам тя не пресъхва, там извира вода. Цветът и е такъв заради цвета на скалите.


Продължихме напред ...


Вр. Козя стена и Арката на Беклемето в далечината ...


Прословутият опасен маршрут ..






Дългият път обратно към колата ...


КРАЙ
Съб Юли 06, 2013 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
Всичко хубаво, само не съм съгласен, че Червената локва не пресъхва Wink
Нед Юли 07, 2013 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
obla4e



Регистриран на: 09 Май 2013
Мнения: 34
Местожителство: на изток от Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Много приятна разходка. Отдавна искам да отида натам, но трудно си намирам другарчета. Ще пиша на лични да не разводнявам темата. Wink
Нед Юли 07, 2013 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 817
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Всичко хубаво, само не съм съгласен, че Червената локва не пресъхва Wink


Възможно е аз да бъркам. Такава информация имам Oops
Сря Юли 10, 2013 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1704
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
obla4e написа:
Много приятна разходка. Отдавна искам да отида натам, но трудно си намирам другарчета. Ще пиша на лични да не разводнявам темата. Wink

ЧЕ ДРАСКАЙ ПО НЯКОЙ РЕД ОТ ЕДИН КРАЙ СМЕ МОЖЕ И ДА ИЗМИСЛИМ НЕЩО АКО НИ СЪВПАДАТ ПОЧИВКИТЕ
Сря Юли 10, 2013 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
...кратко и...красиво! Smile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Юли 11, 2013 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1704
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Разбрах , че х "Хайдушка Песен" била от февруари с нов хижар мисля да я посетя 09.08.2013г. някой има ли инфо за телефони нещо и дали изобщо работи хижата
Пон Авг 05, 2013 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov