ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов скромен сайт за маршрути и пътеписи
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Нов скромен сайт за маршрути и пътеписи
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Нов скромен сайт за маршрути и пътеписи Отговорете с цитат
Приятели,
преди около година създадох това скромно сайтче за планински кашкавал-туризъм. Не исках да споделям начинанието си с вас още в самото начало, защото самият аз не бях сигурен доколко ще задържа интереса си към собствената си инициатива. Оказа се, обаче, че с течение на времето се натрупа известна информация, която може би ще е полезна някому. От друга страна вече съм твърдо решен да "поддържам огъня", така че с течение на времето информацията - дай, Боже - ще се увеличава.
Старая се за всеки маршрут да предлагам възможно най-пълно текстово описание с вкл. точен времеви разпис съобразно моите скромни пешеходни възможности, GPS-тракове, както и снимки - там, където времето и гледките позволяват по-хубави такива.
Поздрави на целия форум!

Сайт от кашкавал турист за кашкавал туристи
Вто Апр 09, 2013 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сайта ми хареса и мисля, че ще е доста полезен! Поздравления за начинанието!
Вто Апр 09, 2013 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind, най-сърдечни поздравления за сайта!

Попаднах на него преди време и дори мислех да дам линк към него защото страшно ми хареса всичко написано в него.
При това е поднесено с много свежо чувство за хумор.

Ако не е много нахално, приемаш ли описания на маршрути?
Вто Апр 09, 2013 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубав е сайта. Поздравления.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Апр 09, 2013 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хареса ми стила, напомня на пътеписите на Дядо Вазов и Алеко Константинов Smile

А описанието на кашкавал-туриста е като за учебник. Все едно мен си гледал отнякъде Wink
"На "юнаците" той искрено се възхищава за страстта и устрема, без да им завижда. Без завист и с усмивка той ще срещне по пътя си някоя "механджийска" компания, ще им каже "Наздраве!" и ще продължи по-нататък, по-нагоре, към някое прекрасно местенце, което ще напълни очите и сърцето му, а той - умилен пред красотата на природата - ще заръфа с благоговение сандвича си ... с кашкавал." Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Апр 09, 2013 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Браво, смял съм се на глас, докато четох раздел "Екипировката на кашкавал-туриста" Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Апр 09, 2013 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Браво !!! Много ми хареса ,а и се забавлявах искренно.
Вто Апр 09, 2013 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
И на мен много ми хареса, продължавай да пишеш!
Вто Апр 09, 2013 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за сайта! Very Happy
Вто Апр 09, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Wink Свежо!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Апр 12, 2013 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за топлите отзиви. Радвам се, че сайтът ви е харесал и - което е може би още по-важно - развеселил. Smile
Сравненията с Вазов и Алеко са твърде ласкателни, както и - струва ми се - твърде преувеличени. Wink
Що се отнася до въпроса на f(x)dx: "Ако не е много нахално, приемаш ли описания на маршрути?", съм раздвоен. От една страна - както съм написал изрично в сайта - съм поел твърд ангажимент да споделям само преживявания от първа ръка. От друга - нищо не ми пречи да обособя раздел с работно име "чужди пътеписи", в който да публикувам информация, която не произтича пряко от мен. В такъв случай, обаче, ми се иска да се спазва формата, която съм избрал, а именно - ясни и точни описания с времеви ставки и GPS-тракове. Причините за това са две - все пак сайтът да има единна структура на поднасяната информация, от една страна, и да не губя твърде много време в "предпечатна подготовка", тъй като понякога едва смогвам да опиша собствените си размисли и страсти.
Поздрави и приятни емоции из планината - последното ни убежище от простотията в днешни дни.
Пет Апр 12, 2013 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy и от мен поздравления, продължавай.
Сря Апр 17, 2013 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1567
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Определено е забавно, макар в нашата компания да наричаме кашкавал туристи тези, които хващат мускулна треска от едно качване до Алеко. Ако бях жител на София, щях да се възползвам от посочените места за покупка на обувки. Имам проблем заради номера и често драпам с каквото ми падне. Успех в начинанието.
Пет Апр 19, 2013 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички!
Повдигам темата не случайно. Реших да променя облика на сайта, като целта ми е да го оптимизирам в две основни направления:
1. Безпроблемното му ползване от мобилни устройства (таблети и смартфони) - нещо, което на досегашната платформа изглеждаше - меко казано - гротескно. По този начин се надявам той да е от полза на посетителите си не само в домашни условия пред настолния компютър и/или лаптопа, а на практика навсякъде - било при наличие на мобилна мрежа, било и без нея (ако съответната страница е предварително съхранена за офлайн-четене). На практика мечтата ми е да създам истински и пълнокръвен електронен пътеводител, използваем в реално време, на терен. Той, разбира се, е все още доста скромен като съдържание, но така или иначе непрестанно се попълва с нови пътеписи.
2. По-добра обратна връзка с четящите го. За разлика от досегашната платформа новата позволява безпроблемното вграждане на потребителски коментари, така щото обратната връзка да не е само през този форум.

Иначе досегашната структура и облик са непокътнати - отново има пространни описания и снимки, които да улеснят ориентацията по маршрута на онези, които не ползват GPS-устройства, както и трак за всеки маршрут в услуга на онези, които ползват такива устройства. Оптимизацията не касае съдържанието, а по-скоро формата на сайта.

Пускам линк към една от готовите подстраници: пътепис из Вискяр планина - за ваша ориентация относно новия облик. Тествал съм го на три различни браузъра - IE, Opera, Google Chrome, както и на две устройства с андроид - 8-инчов таблет и 4-инчов смартфон. Според мен не изглежда зле, но последната дума в крайна сметка ще е ваша. Ще се радвам, ако споделите отзиви - особено относно визията му на мобилни устройства, пък и ако драснете по някой коментар в новото сайтче, няма да ви се разсърдя. Апропо, коментарите са анонимни, опцията за e-mail адрес е по желание, а не задължителна.

Предварително благодаря!

ПП Ако мислите, че нещата има с какво да се подобряват - не се колебайте да ми налеете акъл. В крайна сметка правя това за "общото благо" и в тази връзка вашето мнение е то особено значение за мен.
Вто Мар 25, 2014 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Е, било каквото било!
Кралят е мъртъв, да живее кралят! Very Happy
Добрият стар сайт бе пратен в небитието за сметка на един нов, който - досущ като "Пиринско пиво" - трябва да е "същото, но по-добро": Планинарство за всеки
Новият определено е по-подреден, по-прегледен, по-"юзър френдли".
Всички пътеписи от досегашния сайт са прехвърлени на новия. Линковете, които съм пускал към различни наши ходения тук, във форума, също са актуализирани и препращат към новия сайт.
Остава нищожно количество информация от досегашния сайт да се прехвърли на новия, след което той окончателно ще "хлопне кепенци".
Ако е рекъл Господ и сме здрави, пътеписите и останалите информации ще се множат.

Разбира се, благодарим на всичките си читатели (а според Google Analytics те не са малко, дори много повече, отколкото някога сме се надявали). Ако не бяхте вие, щяхме да сме ненормалници, които си говорят сами. Така всичко придобива смисъл. Respect
Съб Мар 29, 2014 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov