ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Разумно ли е ли е самостоятелното ходене в планините?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Разумно ли е ли е самостоятелното ходене в планините?
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напълно съм съгласен с подръжниците на ходенето сам!
Аз самият нямам нищо против ходенето в група/ по- весело е/, но наистина най- хубавите ми походи/ 2-3 дни/ са ми били самостоятелни- след стресиращата ми работа така е начина да релаксирам, кефя, почивам, снимам, определям маршрут и темпо и т.н.
Още повече доста трудно става напоследък поне при мен да уцеля и свободно време, и хубаво време, и подходяща компания, и приблизително еднакви възможности за ходене, и предпочитания за маршрута, и т.н.
Колкото за безопасността- миналата година кажи речи пред мен загинаха двама: - единия на улея на Северен Джандем, а са били група/ двама/ - другия на Северния склон на Вихрен- сам, чужденец- така че каквото е писано и 10 човека да сте ако се подхлъзнеш на Кончето, няма шанс, нали?
...както и де е- дано през новата година и самостоятелните планинари, и групите да се прибират живи и здрави, изпълнени с положителни емоции от красивите ни планини!
Всичко най!


Последната промяна е направена от andimit на Нед Яну 02, 2011 9:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Яну 02, 2011 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Имал съмнезабравими моменти с група, но имал съм и когато съм бил сам. Преди две години в Рила останах сам на Кобилино бранище през август. Бях си взел книгата на Меснер. Седнах отвън, с гръб, опрян на заслона и с лице към залязващото слънце и четях. Това беше велико преживяване.

Ходенето сам има място, но всеки, който го прави трябва да е наясно със себе си - какво може, какво не, с моментното си физичесо (и психологическо) състояние и най-важното - да не е тръгнал да доказва нещо на себе си.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Нед Яну 02, 2011 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не е като да не поскиторвам сама, правила съм и грешки.
Но най-опасните неща, които съм правила, са заедно с други хора- без тях изобщо не бих отишла на въпросните места.
Пон Яну 03, 2011 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristoz



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 86

Мнение Отговорете с цитат
Мога само да мечтая да има някой фото-идиот с мен, който да ми връзва на странния ритъм на ходене, но рядко се намират. За това в 90% от случаите съм сам.
С група предполагам, че няма как да се спогодя, има ли нещо за снимане, спирам и снимам.

_________________
SLOWLIGHT.BG
Пон Яну 03, 2011 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Драка



Регистриран на: 23 Дек 2012
Мнения: 103
Местожителство: Казанлък/София

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Но най-опасните неща, които съм правила, са заедно с други хора- без тях изобщо не бих отишла на въпросните места.

Това е много вярно. Особено ако групата е по-млади и луди глави, има един момент на взаимното надъхване и показване на възможности. Минаване на сложни участъци, бъде то лете или зиме, които ако си сам има по-голям шанс да си кажеш ''Чакай малко, ако се хлъзна тука ще си *** майката". Но не упреквам никого, а също съм имал бая такива изживявания. Най-лошо е да не ходиш никъде.
Аз самият ходя много често сам и то често за над 3-4 дена бе значение маркиран маршрут ли е или скалисто дере. На 21 съм, но правя това от над 10 години. На 12 още ходех с дядо ми, когато ме пускаше да обикалям в района на хижите (примерно Мазалат - Пеещите скали и обратно), беше ми много любопитно, а страх не съм си и мислел да изпитвам.

Но и с група хич не ми е лошо, понякога има изживявания, които са много по-хубави споделени. Даже напоследък по-често съм с компания, а и приятелката ми стана запалена планинарка покрай мене.

За безопасността - шансът да ти се случи нещо, когато си в група е по-голям, но и шансът да оцелееш при тежки травми с група е по-голям.
Пак се повтарям, важното е на планина да си. Cool
Сря Яну 16, 2013 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Иаз обичам сам. Любимо ми е ходенето х.Козя стена ,Беклемето, Дерменка ,Добрила. Много късно есента,когато няма много хора. При мен грешките са две. Хем сам, хем през нощта.
Чет Яну 17, 2013 8:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой търси еднозначен отговор на въпроса, няма да го намери! Който не го е усетил, няма как да го оцени.

Тъй като гледам, можем да си спретнем клуб на ходещите сами, което естествено ще опорочи идеята да се ходи сам. Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Яну 17, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
можем да си спретнем клуб на ходещите сами, което естествено ще опорочи идеята да се ходи сам. Tooth

Ще си ходим сами и ще си правим контролни точки за срещи и после пак се разделяме Laughing
Чет Яну 17, 2013 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Поканете и Баба Меца в клуба Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 17, 2013 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тя е неформален лидер, за това имаме отделна тема за нея. Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Яну 17, 2013 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Аааа, аз със нея редовно си се срещам, ама няма да я водя при другите Laughing
Чет Яну 17, 2013 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ама защо Баба Меца точно в групата на самотно-ходещите? Много по-добре е в такъв случай човек да е с голяма и бавна група. Не е нужно да тичаш по-бързо от нея, а просто по-бързо от най-бавния в групата.
Вто Фев 05, 2013 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Криси написа:
Ама защо Баба Меца точно в групата на самотно-ходещите?
...

По две причини:
1. И тя е самотен планинар (когато не е майка) и
2. Баба Меца в нашите планини няма да напакости на НЕсамотен планинар. Та е добре да е член на клуба на самотно маащите гащи в планината, на принципа "Ако не можеш да победиш врага си, направи го приятел."
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 05, 2013 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mountain76



Регистриран на: 07 Фев 2013
Мнения: 5
Местожителство: до Голо бърдо

Мнение Предпочитам сам,но понякога няма как :D Отговорете с цитат
Последното писмо на Еверет Рюс
до брат му Уолдо
11 ноември 1934


Що се отнася до това,кога отново ще видя цивилизацията,
няма да е скоро,струва ми се.Дивото още не ми е омръзнало;
напротив,повече от всякога се наслаждавам на красотата му
и на свободния си страннически живот.Предпочитам седлото
пред трамвая и обсипаното със звезди небе пред покрива,
неясната и трудна пътека,водеща към неизвестното,пред
всяко павирано шосе,дълбокия покой на природата,пред
безпокойството на градовете.Можете ли в такъв случай
да ме вините,че оставам тук,където се чувствам на мястото си
и се сливам в едно със света около себе си?Вярно е,че ми
липсва разумна компания,но по принцип има толкова малко
хора,с които мога да споделя истински важните за мен неща,
че съм се научил да се сдържам.Стига ми да бъда обкръжен
от красота...
Дори от твоето лаконично описание разбирам,че не бих могъл
да понеса рутината и еднообразието на живота,който ти си
принуден да водиш.Не мисля,че някога ще се установя на
едно място.Вече съм видял твърде много от същината на живота
и предпочитам всичко друго,но не и това.
Чет Фев 07, 2013 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз също ходя най-вече сам.От миналата година и с палатка. Съзнавам,че има рискове,но това не би ме спряло.Бих казал че се чувствам великолепно.
Пет Фев 15, 2013 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov