ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Златен Пирин, октомври, 2012 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Златен Пирин, октомври, 2012 г.
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно резонно е да има такъв раздел във форума или по скоро отделна тема примерно в Лафче относно техниката на заснемане,видовете техника и т.н. Защото малко некоректно е някой когато е постнал свои снимки откривайки своя тема и да му се набива канчето.Ами толкова може човека така е снимал.По друг начин ще бъде ако примерно знаеш кой с каква техника е снимал и е допуснал "фал", тогава за тренираното око или за човек по навътре в нещата нещата "лъсват".Само за пример ще дам че лятото в Стара планина направих снимки които като избор на композиция и в съчетание с почти идеални условия с апарата на приятел предвещаваха да станат супер, но поради непочистена матрица всички излезнаха с дефект.
Чет Окт 25, 2012 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Напълно съм съгласен с Иван че е време и тук да има раздел за снимки,така поне се надявам,че хората които това не ги влече ще я подминават вместо да спамят.Ванка от мен имаш един глас: ЗА.
Чет Окт 25, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: л Отговорете с цитат
zahri-emin написа:
... а към останалите коментатори след последното ми мнение мога да кажа само, че ще е хубаво един ден да имат умствената възможност да четат и разбират правилно ...

Човек, изобщо не визирах твоята реплика. Но все пак благодаря за ласкавото отношение.

Стефане, според мен ти просто реагира предубедено към коментара на НИКОЛАЙ Т. Аз лично не видях нищо отрицателно в него, напротив ако някой беше коментирал по подобен начин под моя снимка, бих се зарадвал и бих отговорил с "благодаря", защото похвалите ласкаят, но винаги е ценно някой да ти отвори очите за нещо, което не знаеш.
Чет Окт 25, 2012 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Re: л Отговорете с цитат
igurbev написа:
zahri-emin написа:
... а към останалите коментатори след последното ми мнение мога да кажа само, че ще е хубаво един ден да имат умствената възможност да четат и разбират правилно ...

Човек, изобщо не визирах твоята реплика. Но все пак благодаря за ласкавото отношение.

Стефане, според мен ти просто реагира предубедено към коментара на НИКОЛАЙ Т. Аз лично не видях нищо отрицателно в него, напротив ако някой беше коментирал по подобен начин под моя снимка, бих се зарадвал и бих отговорил с "благодаря", защото похвалите ласкаят, но винаги е ценно някой да ти отвори очите за нещо, което не знаеш.

и аз не видях лошо мнение ,но мжете много се палите от нищо Smile
относно нова тема за апаратура и техники на фотографиране -специално пейзажи- някой трябва да се заеме от знаещите колеги Smile)
Чет Окт 25, 2012 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 324
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Качих в албума обещаното клипче с козите.
След коментара на Дидо бая се чудих дали да го пусна,
за да не провокирам амбициите на злите люде, за които той пише.
Едва ли, обаче, трябва да съм отговорен за лоши помисли и действия
на не добронамерени хора. Иначе излиза, че не трябва да има подобни
теми и форуми, тъй като стимулират мотористите да ровят пътеките
по планините, а „кашкавал” туристите да ходят до достъпни, но красиви
места и да ги замърсяват. А телевизиите, ако спрат филмите за обири и
убийства, какво ще остане? Явно трябва да свикваме с тези особености
в практиката на т. нар. демократични общества.
Както и с плурализма на мненията, в т.ч. за имената, фотографията и т.н.
Е, честит Ви Димитровден! Отбележете го подобаващо!
Пет Окт 26, 2012 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
BateBorko Не виждам защо да се притесняваш за клипа,такива като нас няма да тръгнат да рушат и убиват,а бракониерите знаят най-добре къде какво има и едва ли чакат на нашите снимки и клипове.Бъди жив и здрав. Smile
Пет Окт 26, 2012 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Travis



Регистриран на: 08 Мар 2011
Мнения: 15
Местожителство: PDX, USA

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за чудесните снимки. Какъв е обектива и какъв е филтъра ако мога да питам? И още гледам че експозицията ти е фиксирана на -2/3 - искаш да се предпазиш от бликове предполагам, щото някои снимки са доста тъмни.
Пет Окт 26, 2012 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fireman75



Регистриран на: 18 Апр 2011
Мнения: 36

Мнение Отговорете с цитат
то квото остане в главата ти това е,а разни обективи,филтри ,апарати и тем подобни щуротии трябва да нямат смисъл за нещата които си видял
а дали на някой му харесват или не още по малко
Пет Окт 26, 2012 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Много офтопик стана темата. Аз съм навит да направим една отделна фотографско-планинарска тема, защото очевидно има интерес. С каквото мога да помогна съм на линия. Има доста хора с опит, което е страхотно Wink

Колега fireman75 казаното от теб "каквото си видял то остава", не мога да го приема на сериозно. Как ще споделиш на любим човек, как ще разкажеш история без снимки, как ще вдъхновиш някой да отиде горе без да му покажеш за какво иде реч. "Домъкнах" мой приятел американец с жена му за едноседмично пътешествие из България преди две години точно така! С много снимки и разкази за чудесната ни природа и исторически обекти.

Разбира се всеки прави своят избор според собствената си преценка Rolling Eyes

П.П. В днешно време цените на дигиталните апарати са просто смехотворни в сравнение преди 10-15 години, когато ДСЛР беше просто блян за един любител Wink

Айде пак се отклоних... Oops
Съб Окт 27, 2012 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
Късно се включвам, но поздравления към BateBorko за споделения от него албум.

По отношение отваряне на тема за фото техника на снимане. Има доста фотографски форуми където човек може да получи необходимата информация. Материята не може да се обхване в отделна тема, та дори и раздел. Има опасност вместо да подобрим ситуацията, да я влошим.

Може би по-скоро, самите автори на снимки ако пожелаят, могат да напишат параметрите и др. съпътстващи подробности на някоя сполучливо направена от тях снимка.
Съб Окт 27, 2012 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Жестоки снимки!

Да питам, на Синаница касиер има ли още или си е слязъл вече?
Съб Окт 27, 2012 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям като цяло мнението на Николай.
За мен също е интересно да се споменават с каква камера и при какви основни параметри са правени по-интересните снимки.
Ако ще говорим за серизони уроци по фотография, това е малко по-друго.
Но въпреки всичко може да се пробва някаква нова тема, стига додстатъчно компетентните люде да се намесват адекватно, че да не заформим някой бъркоч. Very Happy
Все пак темата да е като за средното ниво на фотографите във форума.
Съб Окт 27, 2012 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 324
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички, които са написали по някоя добра дума за темата.
На Синаница ни посрещна Бойко, печката в кухнята бумтеше, освен нас
имаше една българска двойка. Когато му се обадих, два-три
дни преди да посетим в петък хижата, той ми каза, че няма да е
на хижата, но беше. Явно вече все по-често ще отсъства.
Мисля, че и на Спано поле е много вероятно вече да не намерите
Андон или Стоян, така че си носете повечко храна, напитки и
кибрит или запалка. Не за да запалите заслоните, разбира се!
Останах с впечатление, че през тази есен Пирин е посещаван
повече, отколкото през миналите години. С едно изключение
всички групи бяха български, повечето си бяха избрали
не традиционни и не маркирани маршрути.
Което е много радостно!

В по-минали теми съм писал за фототехниката, но накратко:
Canon T2i (550D), 15-85IS, CPL HD Хоя, откакто ползвам цифрова
техника, все са Канони (нищо лошо не съм казвал и за Никоните)
и все недоекспонирам, за да няма прегорели участъци (Канонски неволи!).
Считам, че техниката е третият по важност фактор и едва ли
трябва да й се отделя толкова голямо внимание.
Снимам в момента, в който пътеката ме доведе на определено място,
не ставам в тъмница, за да снимам изгреви, нито пък изчаквам,
за да снимам залези. Снимам и си попийвам за кеф, но ходя в планината,
за да бродя по камънаците и се порадвам на гледките и тишината,
а не заради снимките и водката.
Това не пречи, понеже е събота, да ви кажа НАЗДРАВЕ!
Съб Окт 27, 2012 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mario



Регистриран на: 02 Ное 2012
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
bravo!!!! Very Happy
Пет Ное 02, 2012 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mario



Регистриран на: 02 Ное 2012
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
bravo , Bate Bore !!!!!blagodaria za hubavoto nastroenie ,koeto mi napravi !!!1blagodaria i na Koleto , 4e mi prati tezi hubavi snimki ot Teb!!!!gordeia se s teb i se nadiavam da budem edin den zaedno pak v prakrasnite bg planini !!!!!pojelavam Ti da bude6 mnogo zdrav, stastliv i pove4e vreme da ima6 za tvoeto hobi i planinata i da ni radva6 s o6te mnogo hubavi fotografii !!!!! s oromno uvajenie : Mario ot Vratsa i Chicago !!!! Very Happy
Пет Ное 02, 2012 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov