ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Двама души са загинали при атаки на мечки в Румъния
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Двама души са загинали при атаки на мечки в Румъния
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Двама души са загинали при атаки на мечки в Румъния Отговорете с цитат
Двама души са загинали при атаки на мечки в Румъния
19 септември 2012 | 14:57 | Агенция "Фокус"
Начало / Румъния
Букурещ. Двама души са загинали, а няколко са ранени, след атаки на мечки в околностите на румънското село Моройени, окръг Дъмбовица, предаде агенция Медиафакс. Последните атаки са били днес. 64-годишен мъж е бил разкъсан, а малко по-късно мечка е нападнала пастир, но той е успял да избяга навредим.
В събота, 15 септември, един мъж беше убит, а други двама бяха ранени, при нападение на мечка в същия район.
Смята се, че мечката може да е попаднала в капан на бракониери и да е атакувала, след като е успяла да избяга.
„Най-вероятно става дума за бракониерство. Мечката е попаднала в капан и най-вероятно е ранена. Не знаем дали мъжът, когото е нападнала, е минавал случайно или е заложил капана”, заяви местният префект Драгош Русу.
© 2012 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

http://focus-news.net/?id=n1697366

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 19, 2012 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Re: Двама души са загинали при атаки на мечки в Румъния Отговорете с цитат
Цитат:
„Най-вероятно става дума за бракониерство. Мечката е попаднала в капан и най-вероятно е ранена. Не знаем дали мъжът, когото е нападнала, е минавал случайно или е заложил капана”

И кой кого е атакувал, не разбрах?
Сря Сеп 19, 2012 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
toni g



Регистриран на: 18 Сеп 2012
Мнения: 46
Местожителство: burgas

Мнение Отговорете с цитат
Румънските мечки са по агресивни. В Кормисош има от тях, някой казва,че има изтървани преди години от тях.
Популацията им е доста висока у нас. А баба Меца съвсем не е безобидно животно, колкото и да е умно.
Искам екозащитниците на открито нагледно в заградено пространство със случайна мечка да ми покажат 6-те правила на поведение при непредвидена среща. Приказки от рода "гората е на мечките" съм ги слушала. Аз се чудя на тези хорица край Смолянските села как живеят.
Сря Сеп 19, 2012 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Параноя
Сря Сеп 19, 2012 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni g



Регистриран на: 18 Сеп 2012
Мнения: 46
Местожителство: burgas

Мнение Отговорете с цитат
Ради, не е параноя. Когато се сблъскаш с подобна ситуация или потърпеш е твой роднина друга песен ще пееш. Българина реагира адекватно само когато лично е засегнат, наблюдавала съм хората.
Сря Сеп 19, 2012 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
toni g написа:
А баба Меца съвсем не е безобидно животно, колкото и да е умно.
Искам екозащитниците на открито нагледно в заградено пространство със случайна мечка да ми покажат 6-те правила на поведение при непредвидена среща. Приказки от рода "гората е на мечките" съм ги слушала. Аз се чудя на тези хорица край Смолянските села как живеят.


Имате ли представа колко небезобидни животни ходят по тази земя ? И какво трябва да направим , за да ходим веднъж годишно на "Балкан" - да ги изтребим до крак? За да ни е комфортно ? Прочетете линковете по-долу, и ще разберете колко несъстоятелни са думите Ви, които съм маркирал в червено ! Отне ми само ТРИ минути в Гугъл за да ги открия !
http://krumovgrad-bg.com/comment.php?comment.news.383
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=745420
http://novinar.bg/news/bik-ubi-chovek-v-ivajlovgradsko_MjU3NTszMTc=.html
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3354191
http://frognews.bg/news_14747/Besen_bik_ubi_pastir/
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=189936

Поздрави, и един съвет само от мен - когато ходите със семейството си в планината просто вдигайте малко повечко шум(разговаряйте Wink ), и не оставяйте хранителни отпадъци след себе си . За добро (или за лошо) едва ли ще видите някога това животно в естествената му среда Smile !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Сеп 19, 2012 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Който се страхува от мечки, да не ходи в гората! Отговорете с цитат
Казал си го е народът... Драга Тони, визираните от Вас "екозащитници" по-вероятно ще оцелеят, ако ги затворят заедно с мечки, отколкото ако ги затворят с расови "домашни любимци" от типа на питбули, добермани и ротвайлери. Не Ви съветвам да пробвате! Разкъсаните от ДОМАШНИ кучета, а и просто от улични помияри, са десетки! Но аз и досега не съм открил писмени свидетелства от последните два века, в които да се съобщава за изяден от мечка човек. Страхувате се за смолянските села, но тия хора са оцелели от времената, когато в техните гори е имало стотици пъти повече мечки. Пастирите са спели в планината, а децата са им носели храна. И не са били с карабини, за да се пазят, нали? Ако минем в личен план, естествено че и мен ме е страх от среща с мечка. Особено пък, когато съм с малките деца. Затова не минавам през затънтени места, вдигам шум и т. н. Щом непрекъснато ще говорим за опасности, мен, при това все с малки деца, три пъти ме е атакувал бик. Не е диво животно, нали? И хора се грижат за него. А първият ми разпра палатката, вторият цяла нощ ни атакуваше... Нека все пак имаме реални мерки за опасностите!
Сря Сеп 19, 2012 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 729

Мнение Отговорете с цитат
а някой да е виждал от тук мечка на живо. и да го е драла? или само от пресата Very Happy чуде се що не се пише за най страшните животни - кърлежите, черния паяк, морския дракон и салмонелите. а за баба меца. колко пострадали от ипсилон има от мечоците Smile
п.п. кото го е страх от мечки да не ходи във гората.
Сря Сеп 19, 2012 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni g



Регистриран на: 18 Сеп 2012
Мнения: 46
Местожителство: burgas

Мнение Отговорете с цитат
Павле, нещастни случаи стават почти всеки ден. Преди два дни в Бургас падна дърво и уби 26 год. момче. Но това не значи, че трябва да изсечем всички дървета. И ти и Сотиров не сте ме разбрали. А на теб Павле лекция мога да ти изнеса как да се държим в гората за да не срещнем мечка и как да се държим, ако това стане .
Трябва да се вземат някакви мерки за ограничаване на популацията, да се засяват допълнително диворастящи плодове. Кое е по-важен човешкия живот или мечката. Явно ,че си затваряте очите за нещасните случаи през последните 10години. Интересно ще ми е как ще реагирате ,ако на вас ви се случи, но не мога да ви го пожелая, защото на никой не съм желала лоши неща.
Примерът с домашни кучета е несравним, защото всеки сам си го избира.
Сигурно може повече от вас да обичам животните и природата, но аз искам нещо да се направи, а не като вас да твърдя, че бялото е черно.

Много е лесно да се каже "кОто го е страх от мечки да не ходи вЪВ гората" . "Големи" туристи няма що. Не се учудвам, че на Еверест българи изобщо не си помагат, егоизма им взима връх над всичко.
Сря Сеп 19, 2012 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
toni g написа:
Ради, не е параноя. Когато се сблъскаш с подобна ситуация или потърпеш е твой роднина друга песен ще пееш. Българина реагира адекватно само когато лично е засегнат, наблюдавала съм хората.


Инцидент със счупен крак на слизане от в. Ботев по кабела.
ПСС пристига след обед на местоинцидента. Първо дамата е приоритетно притеснена, че ако замръкне ще я изядели мечките Shocked След пристигане на помощта, идва на приоритет болката от травмата. След като и връчват сметката за акцията всички останали притеснения и болки отиват на 2-ри план. Тая жена се зарича че няма да стъпи в планината повече Capitulate
Изводи:
1. Не ходи в балкана с маратонки /били те и adidas, м/увпрочем всички мангусти след аудиоуредбата си купуват адидаси/
2. Когато си нямаш хал-хабер за какво иде реч, не се гмуркай в пропаста с мъглата като си мислиш че е памук.
3. След като натрупания горчив опит ти се базира на преживяното от горните 2 точки, не хули планината, животните, растенията и т.н. че те се държат естествено и битуват в естествената си от както свят светува среда.
Най-разумното е да разбереш, че щом те ти пречат - то трябва да се изнесеш ти, не те.

Сря Сеп 19, 2012 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 729

Мнение Отговорете с цитат
аз не съм турист Very Happy ако мене визирате. разсъжденията Ви ми се виждат ... от типа - дайте да дадем Very Happy
п.п. пиша си тук, няма ограничение засега как се да персонализираме като личности нали.
п.п. кога ходи за последно на еверст Very Happy
Сря Сеп 19, 2012 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
аз не съм турист Very Happy ако мене визирате. разсъжденията Ви ми се виждат ... от типа - дайте да дадем Very Happy
п.п. пиша си тук, няма ограничение засега как се да персонализираме като личности нали.
п.п. кога ходи за последно на еверст Very Happy


Може ли, малко по-ясно да изразите това което искате да кажете.
И ако може да споделите връзката на в. Еверест с румънските мечки Very Happy
Сря Сеп 19, 2012 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 729

Мнение Отговорете с цитат
Може би като се приключи мечешкия въпрос /като се оттеглят на зимен сън/, ще се започне въпроса с хижарите. Лошите. Дай да им оставаме по някой десетачка набучена по клоните покрай хижите. Белким ни разправят приказки преди сън. И да ни чешат петите.
Сря Сеп 19, 2012 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 729

Мнение Отговорете с цитат
NikTod написа:
Kent написа:
аз не съм турист Very Happy ако мене визирате. разсъжденията Ви ми се виждат ... от типа - дайте да дадем Very Happy
п.п. пиша си тук, няма ограничение засега как се да персонализираме като личности нали.
п.п. кога ходи за последно на еверст Very Happy


Може ли, малко по-ясно да изразите това което искате да кажете.
И ако може да споделите връзката на в. Еверест с румънските мечки Very Happy


виждал съм мечка на живо в балкана, над хижа левски. не ме е нападала дори беше изплашена и избяга. според велко хижаря на левски беше от карпатските. дистанцията беше около 15 метра. беше зима. никнейма преди мене каза за еверст и българите прочетете, та затова попитах. други въпроси?
п.п. това е личния ми опит на среща с мечка
Сря Сеп 19, 2012 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Интересен въпрос чий живот е по-ценен. Интересно е самото наличие на този въпрос - явно мечешкият живот заслужава това внимание.
Единственото място, където знам да има истинска заплаха са някои полярни области. Там при определена комбинация от обстоятелства се случва мечките да не си доспят и да не се хранят добре през някой сезон и стават нервни. Тогава нападат хора от нерви или за ядене и затова се ходи с пушка или който не може да се оправи - с водач. Палатките се охраняват с пушка и дежурен. В България срещате с вълци или мечки е много повече интересна отколкото опасна. Само веднъж успях да намеря двойка вълци, а от мечка само следи, за доста ходене из планината и полето.
Сря Сеп 19, 2012 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov