ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Боклуци
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Боклуци
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Боклуци Отговорете с цитат
Много ми е тъжно, че покрай всяко езеро се срещат всевъзможни боклуци, които някой го е мързяло да отнесе надолу, към кофите за боклук. Нервират ме и хилядите мокри кърпички хвърлени безразборно по пътеките, а най-вече "покрити" между клековете.
Пускам тая тема, щото искам да покажа боклуците на хората Sad

При езерата, на разклона между Възела и Башлийска порта:


Близо до пътеката на Жабешко езеро:


Боклуците при Окото, ще гледам да не минавам повече оттам....:




Разбира се, пътьом срещахме и самотни остатъци, ама за тях не ми се вадеше апарата......
Вто Сеп 02, 2008 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение ОТНОСНО БОКЛУЦИТЕ : ПРИЧИННО - СЛЕДСТВЕНА ВРЪЗКА Отговорете с цитат
МНОГО ПЪТ ТРЯБВА ДА ИЗВЪРВИ ЧОВЕК, ДОКАТО ПРОМЕНИ НАЧИНА СИ НА МИСЛЕНЕ ! ОТТАМ ИДЕ ЦЕЛИЯ ПРОБЛЕМ! МИСЛИ ЛИ КАТО БОКЛУК , ДЕЙСТВА КАТО БОКЛУК И ОСТАВЯ БОКЛУЦИ СЛЕД СЕБЕ СИ И МИРИШЕ !
НЕПРИЯТНО Е ДА ВИЖДАШ БОКЛУЦИ НАВСЯКЪДЕ ! ГРОЗНА ГЛЕДКА СА ОПРЕДЕЛЕНО!

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Вто Сеп 02, 2008 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Имам цяла колекция от кочини из Витоша Confused



http://i38.photobucket.com/albums/e126/gamina1/4erni_vrah2/P5010003.jpg

Просто ума ми не го побира - как може да отидеш някъде из планината (пък даже и Витоша, където какви ли хора не попадат даже случайно) и да си оставиш всичката смрад да се въргаля след теб.
Сря Сеп 03, 2008 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам, че процеса на мислене е такъв "баси, сега т`ва що да го нося да ми тежи..а, никой не ме гледа, ще го изхвърля,... никой няма да знае, че съм аз" Confused

Ето още нещо от района на Василашките езера:

Сря Сеп 03, 2008 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тенекията все пак гние, обаче пластмасата..... Confused

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 03, 2008 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кате процесът на мислене въобще липсва... Когато ги няма първите 7 години в които мама и тате да те научат, че боклука се хвърля в кошчето, единствения вариант е държавата да се намеси със строги закони и да бърка в джоба...
"Мамо а какво да правя, ако няма кошче?"
"Ще си ги събираш в джобчетата и като видиш кошче ще ги хвърлиш."
Колко пъти майка ми е изпразвала джобчетата ми от боклуци тя си знае, но аз придобих навици...
Драмата почва още от града и докато тука има кой да измете след мърльото в планината няма... най- много веднъж-два пъти годишно да се организират ентусиасти или от самите природни паркове да отпуснат пари за почистване.

Това са най- грозните снимки, които съм виждал в този форум, но са част от реалността за съжаление.

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Сеп 03, 2008 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Аз затова си изграждам навици в планината да събирам дребните боклуци, които срещам по пътя. Пластмасови най-вече. Хартията и тенекето от консервите се разграждат как да е.

Миналата седмица бях в Юлен. Мястото явно е посещавано най-вече от бракониери и гъбоберачи (според Speedy). Въпреки защитения си статут, то е буквално заринато от пластмасови боклуци. Явно местните "планинари" им е все тая какво оставят след себе си. Тая седмица пак мисля да мина оттам, ще взема една торбичка да посъбера каквото мога по пътя.

Подобна тактика мисля може да даде много добри резултати, ако се възприеме от повече хора. Все пак прибирането на опаковка от сникърс да речем ти струва само едно навеждане Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 03, 2008 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Цеци,
и за мен тези снимки са най-ужасните, които някога съм снимала, пускала и т.н, обаче реших да ги пусна и смятам да пускам още, именно заради грозната гледка. Току виж на някой му дожалее или му дойде акъла, или се позамисли. Тая история дето я разправяш е тъй, аз мойте джобове също си ги тъпча с боклуци, пък дори и използвани салфетки и кърпички.
Наскоро чух един случай - някакво дете в планината се чуди къде да изхвърли кърпичката, която е ползвало и пита някаква жена, която не знам майка ли му е или само член на групата им. Тя му казала да вдигне едно камъче и да сложи кърпичката отдолу.... е, ако ще хартията да се разгражда, то това е потресаващо....

Дидо, това е добра идея, и аз смятам да го правя, доколкото мога, но мокрите кърпички, хвърлени между клековете ги оставям на съвестта на този, който ги е хвърлил. А снимките ще продължат...

Поздрави
Чет Сеп 04, 2008 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Най-голям проблем са обаче пластмасовите бутилки и торбичките( в Бургас наречени "потник", а в Габрово "сакче").
Специално за бутилките някакси не се виждам , тръгнал на дълъг път да сбирам десетки може би от тях... Rolling Eyes То нали все пак за друго съм тръгнал! За радост ходя на все по забутани места, където такива неща още няма, щото няма и двукраки. Аз боклуци след себе си не оставям.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 04, 2008 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
А, и пластмасови бутилки прибирам - изпускам въздуха и ги сгъвам. То една само да прибереш все е нещо.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 04, 2008 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Стъпкваш я и така пресоваш? Или има друга технология?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 04, 2008 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Точно. Става с размер на вафла една бутилка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 04, 2008 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
от друга страна в една пласмасова бутилка могат да се напъхат много опаковки от сникърс, примерно Smile
и други дребни неща...
Чет Сеп 04, 2008 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ясно. Ще го пробвам.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 04, 2008 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Дидо, това е добра идея, и аз смятам да го правя, доколкото мога, но мокрите кърпички, хвърлени между клековете ги оставям на съвестта на този, който ги е хвърлил. А снимките ще продължат...


Мокрите са синтетични за съжаление, хартиените макар и грозна гледка се разграждат доста бързо.
Чет Сеп 04, 2008 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov