ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво значи голям турист?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какво значи голям турист?
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Какво значи голям турист? Отговорете с цитат
Въпреки своя дълъг жизнен път, не можах да разбера понятието "голям турист".
Много ви се моля за отговор: Какво значи голям турист? За мене те са от рода на Хр.Проданов, М.Савов, Ив. Вълчев, Кирил Досков, Николай Петков, Аврам Аврамов. Мога ли да отмина Людмил, този добродушен момък. Та той пострада първо на Еверест, при опит да спаси своя приятел. После никой не можа да го спаси и Людмил Янков. Видях ги почти всички, с изключение на героя Хр. Проданов, на преименуването на ЦПШ "Мальовица", на ЦПШ "Хр.Проданов".
Не са ли големи? Убеден съм, че има и други, но моето мнение е това.


_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Сеп 02, 2012 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Голям е този, който е запомнен от хората с добро. Няма занчение къде е бил и какво е правил.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 03, 2012 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 15, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
petko_marinov написа:
... Но винаги е едното за сметка на другото Smile

Ами ясно е, както гласи и поговорката: "Не може стомаха да е сит и питата да е цяла".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Окт 15, 2012 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.

Чудесна и много уместна дефиниция, наистина.
Пон Окт 15, 2012 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.


с Ласпортивата и 4 изпити бири попадам точно в категорията Very Happy

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Окт 15, 2012 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
с Ласпортивата и 4 изпити бири попадам точно в категорията Very Happy

Щом Ласпортивата, тогава и раницата - ще рече по-голям съм от тебе HarHar
Пон Окт 15, 2012 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
dido написа:
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.

Чудесна и много уместна дефиниция, наистина.


Еми не бива да се разглеждат едностранчиво тези проблеми ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 15, 2012 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.
Дидо, много ти благодаря. Има ли някой по-голям от мен....................???? Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Окт 16, 2012 6:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За мен голям турист е 190 см+, над 100 кила.


И за мен това е най-точната дефиниция по така поставения въпрос. Въпреки, че аз съм далеч надолу от тази квалификация. Smile Наздраве!
Вто Окт 16, 2012 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
meco puh, дано не съм отклонил твърде много коловоза на темата ти, но:

Дали изброените от тебе хора не са по-скоро алпинисти и доста по-малко големи туристи или планинари?

Аз бих включил на първо място в този славен списък ни повече ни по-малко - Алеко Константинов,
човекът, който пуска покана до всички във в. "Знаме", да се качат на 27-и август 1895-а година (по нов стил), на Витошкия Черни връх.

Ето резултата от поканата му (от статията тук - http://trapezitca1902.com/2008/AlekoKonstantinovCherniVrh.htm ):

Цитат:

Не се ли интересувате да знаете като какви са тия 300 души, които на 27 август бяха на Черни връх? Его: 110 чиновници, 25 студенти, 15 учители, 20 ученици, 10 словослагатели, 10 търговци, 6 адвокати, 6 кундурджии, 4 печатари, 3 офицери, 3 запасни офицери, 4 типографи, 4 книговезци, 4 професори, 3 аптекари, 3 лекари, 2 кафеджии, 2 кръчмари, 2 прошенописци, 2 механици, 2 дърводелци, по един: литератор, стенограф, гостилничар, войник, книжар, предприемач, скулптор, пенсионер, архитект, отговорен редактор, златар, терзия, художник, бояджия, словолитник, 2 бивши министри, 3 селяни, 4 жени и множество без означени занятия. Освен това има поне 50 души, които не успяха да се запишат. От 250души записани около 150 са от Северна България, 50 от Южна и 30 от Македония. Останалите са от Добруджа, Бесарабия, Турция, Сърбия и няколко иностранци. Любопитен факт: при всичко, че някои погрешно се записаха като софиянци, пак от София имаше само около 28 души, когато от Свищов например имаше 25 души.
София, 19 август 1895 г.


_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 18, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Аз бих включил на първо място в този славен списък ни повече ни по-малко - Алеко Константинов,
човекът, който пуска покана до всички във в. "Знаме", да се качат на 27-и август 1895-а година (по нов стил), на Витошкия Черни връх.


И Павел Делирадев

А иначе установих, че за да е човек добър турист трябва да обича природата и хората еднакво, ама еднакво много. Първото е лесно, но второто е трудно и затова такива хора са рядкост.

П.П. Сетих се, добрия планинар трябва да може да открива вода в дерета и хралупи, в краен случай локви Wink Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 18, 2012 3:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
...Дали изброените от тебе хора не са по-скоро алпинисти и доста по-малко големи туристи или планинари?

Аз бих включил на първо място в този славен списък ни повече ни по-малко - Алеко Константинов,
човекът, който пуска покана до всички във в. "Знаме", да се качат на 27-и август 1895-а година (по нов стил), на Витошкия Черни връх.


Mariana1000 написа:
Павел Делирадев

А иначе установих, че за да е човек добър турист трябва да обича природата и хората еднакво, ама еднакво много. Първото е лесно, но второто е трудно и затова такива хора са рядкост.

Да, те първо са големи алпинисти.
Съгласен съм на 100% и с двамата. Константинов и Делирадев са най-големите. Но това не означава, че изброените в началото от мен са редови-(това е само мое мнение). Не вярвам, че редовия турист(като мен) може да се изкачи на Еверест, поне дотам, докъдето не се изискват алпинистки умения.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Окт 18, 2012 8:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni g



Регистриран на: 18 Сеп 2012
Мнения: 46
Местожителство: burgas

Мнение Отговорете с цитат
[Голям е този, който е запомнен от хората с добро. Няма значение къде е бил и какво е правил.

И аз съм на същото мнение....
Сря Окт 31, 2012 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Големият турист" може да се изкачи на Еверест, но не по Западния гребен, както са го направили тези, които изброи. Smile
Вто Ное 20, 2012 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov