ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Козя стена и Ехо

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
До Козя стена и Ехо
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение До Козя стена и Ехо Отговорете с цитат
Най-сетне се случи това за което отдавна си мечтаех,да бъда в планината заедно с дъщеря си.Избрах този маршрут като сравнително лек,а и защото аз също не съм бил на тези хижи.Пристигнахме петък вечер в Чифлика и се настанихме в къща за гости Орион,много приятно местенце.В събота сутрин с колата до х.Хайдушка песен и оттам нагоре към Козя стена,понеже преди това бях отворил една тема с разузнавателен и познавателен характер,тази пътека е много добре поддържана а и явно хората си ходят по нея не срещнахме никакви проблеми.Но много стръмна наистина а и в жегата си беше доста тегаво нагоре,но леко по леко с две почивки,стигнахме до вр,Кучето.
Там на сянка направихме още една почивка и след половин час бяхме на хижата.Там хапнахме ,настанихме и си починахме добре до вечерта.Дъщеря ми се справи чудесно,само дето оттук до края като видеше по голям склон и винаги питаше и това ли ще катерим.Вечерта хижата се понапълни с доста народ.На следващия ден с уверението от моя страна,че прехода до х.Ехо в сравнение с пътеката до Козя стена ще бъде като разходка в парка и след добрата закуска с мекички и още нещо тръгваме с много приповдигнато настроение.
Стигнахме до предупредителната табела за рискова зона и опасност от подхлъзване и реших да минем по безопасната пътека и така стигнахме до вр.Ушите там си направихме малка почивка и хайде ха Ехо.Предната вечер хижата е била пълна и всичко се изяло и почти изпило.Много жега този ден след кратка почивка реших да тръгна на малък обход но докато правих опити да се обуя така ме напече че веднага се върнах в леглото но в 6 и 30 вече тръгнах ,първо да Кавладан,оттам с голям кеф гледах Юмрука и се насочих веднага натам,станах вир вода докато се изкатеря на спускане беше голяма тръпка да се държа за въжето с мокри от пот ръце.Хижарката ни направи голям реверанс въпреки проблема с водата да ползваме банята.Бяхме само ние гости на хижата след данданията предната вечер това спокойствие ми дойде дюшеш.Но времето започна леко да се поразваля май щяха да излезнат верни прогнозите за дъжд.Затова решихме на сутринта да тръгнем по рано и наистина добре че го направихме.Малко след тръгването ни на сутринта започнаха тътените зад нас и встрани ,ускорихме крачката и след 40 минути бяхме в гората под Ушите където ни хвана дъжда сложих дъждобрана на дъщеря ми аз със гортексовото яке.Намокрих се не толкова от дъжда ,колкото от прекосяването на една папратлива поляна точно преди влизане в гората на спускането към Хайдушка песен.Там се губи маркировката може би има колче което е скрито от папрата,но разбрах че и други хора в този район губят пътеката,така и ние се залутахме и я загубихме но следвайки предполагаемата посока след 5 минути отново я намерихме.Следва по стръмно спускане към хижата на едно место подплашихме две сърнета.След слизането в Чифлика се настанихме в един от СПА хотелите и се поглезихме с всичките му там глезотии.
Снимки : https://picasaweb.google.com/117806924060137759635/2012?authuser=0&feat=directlink


Последната промяна е направена от Stefak на Сря Авг 29, 2012 2:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 29, 2012 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 428

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Всичко е минало по план и накрая сте усмихнати!
А от тази поляна съм излизал абсолютно мокър от гърдите надолу сутрин само от росата. При дъжд сигурно е още по-весело.
Сря Авг 29, 2012 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Наистина голяма веселба,панталона ми така се намокри,че щеше да се смъкне до коленете.Да наистина
си изкарахме чудесно.Крайната оценка на дъщеря ми за прехода е 5,50.Останах с убеждението,че и занапред ще ще планинарстваме заедно.
Сря Авг 29, 2012 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Явор Митев



Регистриран на: 13 Юни 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна/София

Мнение Отговорете с цитат
Еееее да му се невиди:

Цитат:
Google

500. That’s an error.

Възникна грешка. Моля, опитайте отново по-късно. That’s all we know.


_________________
Пътеписи, снимки и други интересни неща...!!!
Чет Авг 30, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Явор Митев написа:
Еееее да му се невиди:

Цитат:
Google

500. That’s an error.

Възникна грешка. Моля, опитайте отново по-късно. That’s all we know.


А какво трябваше да се види Laughing
Пет Авг 31, 2012 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov