ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обекти около Шамони

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Обекти около Шамони
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Обекти около Шамони Отговорете с цитат
Привет
Тази седмица заминавам за Алпите и ще отседна 8 нощувки в Шамони задно с жената и детето (под 2 години). Понеже не съм ходил никога до Шамони, не знам в близост какво, къде и колко далече се намира. Жена ми не е планинарка и с тях няма да мога да правя сериозни преходи и отсядане в алпийски хижи. Затова ви моля, ако може да ми предложите варианти за 4-6 дни изкарване със спане в Шамони - до 1 час ходене в посока, какви лифтове има в района и безплатните влакчета/автобусчета до къде ходят и какво може да се види там.
Колко струва тунела до Курмайор, колко далече е Зермат, виждали ли сте rent-a-car в самия Шамони?

Благодаря ви
Иван
Пон Авг 20, 2012 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
1.Тунелът е 70 евро в двете посоки.
2.За безплатни лифтове и влакове, и въобще за безплатни неща в този район, аз лично не съм чувал. Smile
3.Цермат е на три часа и половина път с влак(това включва три-четири двадесетминутни престоя по три-четири гари, където се сменят влаковете) и цената на билетът е около 100 франка(165 лева).Казвам го във франкове, защото преди месец го пътувах от Цермат до Шамони, демек наобратно.
4.Няма никакъв шанс да се скучае в Шамони.Може да се отдели един ден за качване с двете гондоли(около 70 евро) до Егюй Дю Миди(Иглата-3842м), другия ден с лифт на отсрещния байр(имало някакъв двучасов, равен трек до някакви езера, които били много красиви) и два три дена в самото градче.Духът и обстановката там са невероятни, и не вярвам някой да скучае, защото има какво да се види-музеи на алпинизма....
5.Офиси за коли под наем в Шамони не съм виждал, но това не значи, че няма.
6.Ние спахме два дни в Шамони за 15 евро на вечер в нещо като пансион-общи спални и бани, което си е оферта предвид начинанието, за което бяхме там-Шамони-Цермат с маунтин байкове.
7.Желатално е да се направи планинска застраховка на място, защото българските са т...к работа и не включват репатриране с хеликоптер(единственият начин, по който действа местното ПСС).Струва 5.5 евро на ден и се прави в сградата до информационния център на Шамони
8.Цермат е забранен за автомобили(ако рентнете кола от Шамони).Колите се оставят на големи паркинзи в началото на града и от там си наемате електрическо такси(много скъпо)...или ходите пеша(Цермат не е голям)
10.Доколкото знам, предвид цените на горивата и пътните такси в Швейцария(тунели...ала бала), железопътният транспорт излиза най-евтино
9. Very Happy Всичко там е скъпо, страшно скъпо(особено в швейцарско)..., но си струва
10.Ако си пазарувате храна в Шамони, САМО в Кърфур-а, който се намира на входа на града.Иначе по другите магазини си е
таковало мамата.
11.Официалните обувки(обувките за бал или сватба) в Шамони са:
http://www.lasportiva.com/mountain.html?&L=1&tt_products[product]=26&cHash=37a7d5c1a8dad822fe5926cd50dbb29b Smile
Ето и две церматски снимки, за повдигане на бойният дух Smile:


Пон Авг 20, 2012 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Жоро, благодаря за изчерпателният отговор. Аз ще правя обиколка на Мон Блан и в тези дни ще оставя жената и детето сами. Не вярвам да им е лошо там Smile
Пон Авг 20, 2012 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Жоро, благодаря за изчерпателният отговор. Аз ще правя обиколка на Мон Блан и в тези дни ще оставя жената и детето сами. Не вярвам да им е лошо там Smile

Не, няма как да им е лошо на такова място.
А на теб успех!
Croc
Пон Авг 20, 2012 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Добър път! Отговорете с цитат
Добер, дано имате късмет с времето, че да се нагледате на Алпите! Жоро съвсем добре е описал всичко. Кой маршрут планираш до Монблан - популярния или от Шамони? Чудесно е, че сте с детенцето. Значи, няма нужда още отсега да чакаш внуци, както спомена в другата тема - имаш поне 20 години планински занимавки, почвай!
Пон Авг 20, 2012 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov