ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Стара планина 100х24/2012
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Стара планина 100х24/2012
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Стара планина 100х24/2012 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи момента да обявя 10-то юбилейно издание на похода!

Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина от х. Мазалат до х. Ехо с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем около 100 км. Програмата е следната:

19-юли-2012 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
20-юли-2012 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
21-юли-2012 (събота) - финал на хижа Ехо.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и заслон Орлово гнездо.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Миналата година х.Мазалат беше запазена специално за нас. За разлика обаче от тогава, когато бях запазил 50 места за нощувката и всеки ми се обаждаше да прави заявка за участие за да му пазя място за спане, тази година съм решил пак да запазя максималния обем, който хижаря може да ни отпусне, но местата да се заемат по реда на пристигане на всеки от участниците. Без необходимост предварително да ми се обаждате. Ако го направите все пак ще съм щастлив и ще съдействам максимално да запазя место в хижата за пренощуване. Все пак като се чуя с Георги от Мазалат ще пусна инфо какво е положението.

Ето и ретроспекция от всички издания досега на "СтаРа Планина 100х24":

СтаРа Планина 100х24/2003
СтаРа Планина 100х24/2004
СтаРа Планина 100х24/2005
СтаРа Планина 100х24/2006
СтаРа Планина 100х24/2007
СтаРа Планина 100х24/2008
СтаРа Планина 100х24/2009
СтаРа Планина 100х24/2010
СтаРа Планина 100х24/2011

Това е засега от мен, с нетърпение очаквам срещата ни на х. Мазалат на 19-ти юли. Пазете се, бъдете здрави и до скоро!
Чет Юни 07, 2012 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Станислав че организираш отново прехода. Цяла година го очаквам с нетърпение
+1 от мен за легло.
Пет Юни 08, 2012 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Този път и аз ще дойда Clap
Пет Юни 08, 2012 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение хайде от Соколна! Отговорете с цитат
Тази година искам да се пробвам от Соколна. Разсточнието е с 6 км. повече, но са доста тудни 6 км!!!!
От друга страна, миналата година го минахме от Мазалат за 22 часа и сега с това увеличение ще вкарам интрига за себе си Smile ... Дали ще се вместя в 24?! Засега сме само двамата със синът ми Тодор. ама има време и мисля предизвикателството си го бива, вероятно ще станем повече....
Пет Юни 08, 2012 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Защо не пробвате да тръгнете от заслона на вр.Голям Кадемлия, тъкмо загрявката ще ви е на слизане сутрин.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Юни 09, 2012 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Защо не пробвате да тръгнете от заслона на вр.Голям Кадемлия, тъкмо загрявката ще ви е на слизане сутрин.


Става и от там, аз обаче искам да увелича /за себе си/ предизвикателството!!! От друга страна е неспортменско, въпреки несъстезателния харахтер на мероприятието BG
Съб Юни 09, 2012 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
кирил драганов



Регистриран на: 08 Юли 2011
Мнения: 21
Местожителство: велико търново

Мнение ЗДРАВЕЙТЕ Отговорете с цитат
ЩЕ УЧАСТВАМ В 100/24 , НО ТЪРСЯ ХОРА ОТ ВЕЛИКО ТЪРНОВО , ДА ТРЪГНЕМ В ЧЕТВЪРТЪК ВЕЧЕРТА 18 ЧАСА . ПОСЛЕ ОТ ПАРТИЗАНСКА ПЕСЕН КЪМ 20 ЧАСА, 21 ЧАСА НАЙ- КЪСНО И КЪМ ПОЛУНОЩ ДА СМЕ В ХИЖА МАЗАЛАТ. ИНАЧЕ НЯМАМ ПО УДОБЕН ТРАНСПОРТ ИЛИ СЪМ НА РАБОТА ЧЕТВЪРТЪК ДО 17 ЧАСА.

_________________
кккккк444444
Пон Юни 18, 2012 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
Тази година, да е живот и здраве и добро време, ще се включа и аз. Какво по-хубаво от комбинацията на едно спортно предизвикателсвто с преминаването на най-красивата и любима част от Стара Планина!
Пон Юни 18, 2012 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ифчи



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 2
Местожителство: Велико Търново

Мнение 100х24 Отговорете с цитат
И аз ще се включа!! BG
Пон Юни 18, 2012 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stenly



Регистриран на: 03 Сеп 2010
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бройте ме и мен Smile
Нед Юни 24, 2012 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: хайде от Соколна! Отговорете с цитат
mikesli написа:
Тази година искам да се пробвам от Соколна. Разсточнието е с 6 км. повече, но са доста тудни 6 км!!!!
От друга страна, миналата година го минахме от Мазалат за 22 часа и сега с това увеличение ще вкарам интрига за себе си Smile ... Дали ще се вместя в 24?! Засега сме само двамата със синът ми Тодор. ама има време и мисля предизвикателството си го бива, вероятно ще станем повече....

И аз съм съгласен да се пробвам от х.Соколна.
Пон Юни 25, 2012 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: хайде от Соколна! Отговорете с цитат
mikesli написа:
Тази година искам да се пробвам от Соколна. Разсточнието е с 6 км. повече, но са доста тудни 6 км!!!!


6 км - и с тях, и без тях, почти все тая е. Има обаче в повече около 800-900 метра ИЗКАЧВАНЕ. Имай го предвид, не е за пренебрегване!
Аз съм тръгвал една година от вр. Мазалат и една година от източното му подножие. Чак от толкова ниско (х. Соколна) обаче не съм.
Чет Юни 28, 2012 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: хайде от Соколна! Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
mikesli написа:
Тази година искам да се пробвам от Соколна. Разсточнието е с 6 км. повече, но са доста тудни 6 км!!!!


6 км - и с тях, и без тях, почти все тая е. Има обаче в повече около 800-900 метра ИЗКАЧВАНЕ. Имай го предвид, не е за пренебрегване!
Аз съм тръгвал една година от вр. Мазалат и една година от източното му подножие. Чак от толкова ниско (х. Соколна) обаче не съм.


Нали видя, че съм написал "доста тудни 6 км!!!" Наясно съм за какво иде реч, ходил съм го при различни условия. Но за мен е предизвикателство. Като оценям възможностите си съм на границата на успеха или неуспеха Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Чет Юни 28, 2012 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Емблемата Отговорете с цитат
Не остана много време до похода, ето че имам удоволствието да ви представя емблемата на тазгодишното издание:



Традиционно, за всеки участник ще има безплатна фанелка, в края на тази седмица планираме заедно с приятели, участници в предишните походи да ги изнесем на х.Мазалат.

Гответе се усилено, използвайте хубавото време да шетате из планините и до скоро. Както се казва, ако не си пишем ще се видим на 19-ти на х.Мазалат.

Бъдете здрави!

ПС - Идеята да се тръгне от х.Соколна от доста години ми се върти в главата и миналата събота реших оттам да отида до вр. Голям Кадемлия, хем да походя, хем да пробвам за какво иде реч. Лично за себе си, във формата в която съм в момента, реших да изоставя този вариант. Поне тази година. Маршрута източва доста силици, като се има в предвид последващото изкачване на Ботев с всичките върхове по пътя, след това и участъка около Кръсците, Купена и Амбарица, където традиционно минаваме в най-жегавото време и където лично аз често "пукам гума" там, и везните натежаха в полза на класическото тръгване от х.Мазалат. Пък ако е рекъл Господ някоя година може и да се пробвам от х.Соколна.
Сря Юли 04, 2012 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rayko



Регистриран на: 30 Ное 2010
Мнения: 28
Местожителство: Парадайс Сити

Мнение Отговорете с цитат
Аз мога ли да участвам с колелото?
Сря Юли 04, 2012 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 1 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov