ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хайде утре/ 01.02/ на връх Мусала!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Хайде утре/ 01.02/ на връх Мусала!
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Хайде утре/ 01.02/ на връх Мусала! Отговорете с цитат
Здравейте!
Утре мисля да направя зимно изкачване на първенеца, като планувам да тръгна с колата/ ако запалиSmile/ към 07 часа от София.
Планирам да вървя пеша от Царска Бистрица до върха, а надолу от х. Мусала със ски по Мусаленската пътека.
Всичко най!
Вто Яну 31, 2012 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
бих искала да се присъединя, че зимно не бих отишла сама там
само се тормозя да не си супер бърз и да изоставам Oops
от коя част на София ще тръгваш?
Вто Яну 31, 2012 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
а, няма да съм бърз- ще нося ските и обувките на гръб- така, чеSmile
тръгвам от Герена- подуене, по Цариградско, Горубляне и т.н.
Вто Яну 31, 2012 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
защо на гръб ще носиш ски/обувки?

аз мисля да се качвам със ски

мога да тръгна в 7 от София и към 8:30 - 8:45 да съм на Бистрица
колата се надявам да запали Smile
Вто Яну 31, 2012 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
един въпрос ме тормози и тъй като зимно на Мусала не съм се качвала искам да питам отбора на знаещите Very Happy

пътеката за Мусала която минава покрай Маркуджик 3 не е ли лятна? Много сняг трупа там, много нещо....
няма ли да е по-лесно, и също безопасно ли е да се мине нагоре по някой от Маркуджиците и от там по билото към Мусала?
Пет Фев 03, 2012 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Не че знам, ама мини отдоле, покрай долните станции на маркуджишките влекове (пътя) Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Фев 04, 2012 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
един въпрос ме тормози и тъй като зимно на Мусала не съм се качвала искам да питам отбора на знаещите Very Happy

пътеката за Мусала която минава покрай Маркуджик 3 не е ли лятна? Много сняг трупа там, много нещо....
няма ли да е по-лесно, и също безопасно ли е да се мине нагоре по някой от Маркуджиците и от там по билото към Мусала?

Ами да, права си - в този сняг най-безопасно е по билото от Ястребец - по пистата за начинаещите скиори с влекчето/"Сухар" се казва/ - в.Алеко - Безименен - Мусала. Но не е за сам човек или за неопитни. Има отровни участъци - можеш да разгледаш темата, дет съм пуснал от расодките ни с Петре по тва било.
До х.Мусала можеш безопасно да стигнеш като от Ястребец покараш ски по пистите и по Маркуджик 3 /безопасната дясна писта гледана от долу/ се спуснеш до долната станция на лифта. От там строго на юг /посока в.Иречек - ще го познаеш/ ще видиш зимната пътека към х.Мусала. Ако не работи Маркуджик3 - от долна станция на Маркуджик2 до долна станция на Маркуджик3 е много близо - обикновено има утъпкан път.
Безопасно е до хижата.
На горе обаче след хижата в дясно на Палеца зимната маркировка минава в дясно на един улей пълен лавинарник /в момента/, но няма как да го избегнеш.
Та за в.Мусала - по гореуказаното било, а до х.Мусала по стандартната зимна пътека.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Фев 04, 2012 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Max22



Регистриран на: 22 Мар 2011
Мнения: 43

Мнение Отговорете с цитат
Ето въпросният улей, как изглежда:








P.S. Доста се зачудих как може зимна пътека да минава от там, когато аз минавах за пръв път. Shocked
Успех!
Съб Фев 04, 2012 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Max22



Регистриран на: 22 Мар 2011
Мнения: 43

Мнение Отговорете с цитат
От там е пътя от там е. На това място няма колова маркировка, това което гледаш са стари телефонни стълбове. Wink
Истинският зимен път е както каза Ристо по билото, ама там трябва да си минимум зелена нинджа, ако ходиш сам... Very Happy
Съб Фев 04, 2012 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
благодаря за информацията Very Happy
връх Мусала ме привлича зимно, честно казано предпочитам да мина по билото, но не е сега момента с тоя сняг, време, т.н.
ще чакам благоприятно време

а за х.Мусала, да - по Мусаленска пътека и после покрай долните станции на маркуджишките лифтове.
Там ми харесва и мисля да повторя тия дни Very Happy

с тоя сняг сега не зная кога ще бъдат безопасни билата.....
Нед Фев 05, 2012 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov