ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Болките в ставите - лечение, коментари. Дискусия.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Болките в ставите - лечение, коментари. Дискусия.
Автор Съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Болките в ставите - лечение, коментари. Дискусия. Отговорете с цитат
Здравейте отново, не съм писал в темата от няколко месеца. Проблема със старите не само не е отшумял но дори става по зле - освен краката вече има зверско пукане и в ръцете,.кръста, дори врата. Последното ми сериозно ходене в планината бе преди няколко месеца, само от време на време се качвам на Карандила (Сливенски балкан). Ходих на ортопед и ми предписа хеулеронова киселина който пия вече втори месец - уви без положителна промяна. Моля за съвет как да се излекувам, понеже догодина искам да участвам в Ком-Емине групите на БТС и искам да съм в отлична форма. Благодаря ви...
Пон Дек 19, 2011 4:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Моят съвет е да не търсиш съвет тук , а да смениш доктора Wink . Иначе то това си е като екипировката - купуваш нещо евтинко, после още няколко, после нещо много добро като съотношение цена/качество, накрая ти писва от проба- грешка и взимаш най-доброто, само дето си потрошил една кошница пари и безценно време......Ако си от Сливен, бягай в София да търсиш решение на твоя проблем Wink

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Дек 19, 2011 7:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
Здравейте отново, не съм писал в темата от няколко месеца. Проблема със старите не само не е отшумял но дори става по зле - освен краката вече има зверско пукане и в ръцете,.кръста, дори врата. Последното ми сериозно ходене в планината бе преди няколко месеца, само от време на време се качвам на Карандила (Сливенски балкан). Ходих на ортопед и ми предписа хеулеронова киселина който пия вече втори месец - уви без положителна промяна. Моля за съвет как да се излекувам, понеже догодина искам да участвам в Ком-Емине групите на БТС и искам да съм в отлична форма. Благодаря ви...

Това e решението на проблема, разбира се - първо на чичко доктор Wink Може да се поръча онлайн.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Дек 19, 2011 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Поръчах го този продукт, надявам се на бърза доставка и след време да мога да споделя във форума позитивно мнение относно него. Относно ходенето при специалист - ще отида при първа възможност, поръчах си го като видях съставките някои от тях са това което вземам и сега + допълнителни билкови екстракти.
Вто Дек 20, 2011 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя първи мнения за продукта (Аnimal Flex) :

Аз очаквах прахчета или ефеверсцентни таблетки, но се втрещих като видях че са 8 хапчета препоръчителна доза разделена в отделни торбички (44 на брой).
Сря Дек 21, 2011 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
Да споделя първи мнения за продукта (Аnimal Flex) :

Аз очаквах прахчета или ефеверсцентни таблетки, но се втрещих като видях че са 8 хапчета препоръчителна доза разделена в отделни торбички (44 на брой).

http://www.animalpak.com/html/sections.cfm?id=60
Това е дневната доза - 8 хапчета един път на ден.
Така са решили хората за по-добър прием.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Дек 21, 2011 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
Моля за съвет как да се излекувам, понеже догодина искам да участвам в Ком-Емине групите на БТС и искам да съм в отлична форма. Благодаря ви...

Не си вдигай летвата много високо, първо здравето, след това някакви цели. Знам какво е да боледуваш. През есента на 2008 година боледувах от двойна гонартроза. Болеше ме само десното коляно, но лекарите установиха, че и лявото е болно. Не можех да вървя повече от 300-400 метра. Света ми причерня, беше свършил моят живот. Послушах си лекарите, взех хапчета ARTROSTOP, ползвах магнитните наколенки на д-р Леван, носих ластични наколенки, пих по цял ден чай вместо вода, по препоръка на една турска книга за билково лечение, правих билкови бани на колената, мазах ги с билкови настойки, првих си нагревки. Малко като че ли ми олекна, но съвсем малко. На 11 Май лекарите ме изпратиха на санаториум в Търговище. На 18 Май се изкачих на хижа Младост в Търговище. На слизане от хижата аз плаках от радост. Аз вървях, и то цели два часа. Продължих понататък с по-малки натоварвания. През м.Август 2009 година се изкачих на връх Ботев, с моя внук. Август 2010 повторих с двама приятели. Помогнаха ми моите лекари, помогнах си аз, помогна ми Господ. През Август 2011 година минах Ком Емине. Здрав съм, но продължавам да се грижа за колената си.
Не бързай, бъди последователен и постоянен. Слушай каквото ти казват лекарите, ако ползваш билки, консултирай се с тях.
Не се отчайвай, ще успееш, ще минеш Ком Емине.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Дек 21, 2011 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kpacu



Регистриран на: 24 Ное 2011
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Направи един цикъл с винстрол+дека и за два месеца си като за списание, няма смисъл да се мъчиш с глад.
Чет Яну 05, 2012 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kpacu написа:
Направи един цикъл с винстрол+дека и за два месеца си като за списание, няма смисъл да се мъчиш с глад.

Shocked

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 05, 2012 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
roadrunner



Регистриран на: 21 Дек 2008
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Kpacu написа:
Направи един цикъл с винстрол+дека и за два месеца си като за списание, няма смисъл да се мъчиш с глад.


Колега, тука навлизаме в темата на анаболните стероиди...а там е дълга и широка.
Пет Яну 06, 2012 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kpacu



Регистриран на: 24 Ное 2011
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
Да споделя първи мнения за продукта (Аnimal Flex) :

Аз очаквах прахчета или ефеверсцентни таблетки, но се втрещих като видях че са 8 хапчета препоръчителна доза разделена в отделни торбички (44 на брой).


Моят съвет е да не си даваш парите за тези фитнес добавки със шарени опаковки. За ставите и сухожилията си вземи от аптеката Допел Херц за стави. Пие се три месеца, два пъти в годината и е в пъти по-евтино от боклуците с неясно съдържание които се продават в магазините за суплименти. Аз лятото се контузих много лошо, не бях загрял хубаво. Мъчих се 4 месеца, сега го пия от един месец и болките изчезнаха. Един приятел преди 20 дена започна да го пие и също казва, че ефект има. Ако не подейства веднага не се отказвай да го пиеш, струва около 8 лева опаковката.
Пет Яну 06, 2012 1:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
lz1gjd написа:
Здравейте отново, не съм писал в темата от няколко месеца. Проблема със старите не само не е отшумял но дори става по зле - освен краката вече има зверско пукане и в ръцете,.кръста, дори врата. Последното ми сериозно ходене в планината бе преди няколко месеца, само от време на време се качвам на Карандила (Сливенски балкан). Ходих на ортопед и ми предписа хеулеронова киселина който пия вече втори месец - уви без положителна промяна. Моля за съвет как да се излекувам, понеже догодина искам да участвам в Ком-Емине групите на БТС и искам да съм в отлична форма. Благодаря ви...


По-горе споменах - моят е същият случай. Ходих на ортопед. Диагнозата е Гонартроза (артроза на колянната става). Ще видя дали мога да открия ортопеда в събота за инжекции. Той ми каза, че това е нещо с възрастта и инжекциите ще забавят негативното въздействие. По принцип, както ми казаха, ставите могат пукат по много различни причини. Ортопед трябва да го види.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Чет Яну 26, 2012 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
lz1gjd написа:
Здравейте отново, не съм писал в темата от няколко месеца. Проблема със старите не само не е отшумял но дори става по зле - освен краката вече има зверско пукане и в ръцете,.кръста, дори врата. Последното ми сериозно ходене в планината бе преди няколко месеца, само от време на време се качвам на Карандила (Сливенски балкан). Ходих на ортопед и ми предписа хеулеронова киселина който пия вече втори месец - уви без положителна промяна. Моля за съвет как да се излекувам, понеже догодина искам да участвам в Ком-Емине групите на БТС и искам да съм в отлична форма. Благодаря ви...


По-горе споменах - моят е същият случай. Ходих на ортопед. Диагнозата е Гонартроза (артроза на колянната става). Ще видя дали мога да открия ортопеда в събота за инжекции. Той ми каза, че това е нещо с възрастта и инжекциите ще забавят негативното въздействие. По принцип, както ми казаха, ставите могат пукат по много различни причини. Ортопед трябва да го види.


Моят съвет е да не бързаш с инжекциите. прочети по рано в същата тема какво съм писал. Боледувах от същата болест. Моят лекар искаше да ми бие инжекции, но пак той ми каза, че инжекциите са за временно облекчение, а не за цялостно лечение. Отказах ги. Ползвах Артростоп - хапчета и санаториум, описал съм всичко, прочети. И все пак си знаеш ти и твоят лекар.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Яну 26, 2012 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
@geagleiam
"Инвестирай" 300 лева за ядреномагнитен резонанс.Когато след него има ясна диагноза, лечение ще се намери.Не са малко пари за скенера, но е по-доброто решение от това всеки един ортопед, който взима висок процент от цената на скъпите инжекции, да ти ги слага сЪС или без нужда, сЪС или без ефект.То на него процентът за сложена инжекция си му върви.Казвам ти го от горчив опит....бягай на резонанс, после го покажи на ортопеда си(ако въобще може да го разчете Smile ).Почти съм сигурен, че твоят лекар ще ти каже, че няма нужда от ЯМР, 'щото диагнозата ще е прекалено точна и трудно ще ти говори глупости.Разбира се, всяко правило си има изключения, де..... Wink
Ама хОди на резонанс и сподели...пък може и да помогнем с информация.

П.П.
А ако си намериш клинична пътека за ЯМР ще е чудесно, но май трудно дават.Иначе...цакаш триста лева и си готов за 40 минути.
Ако забелязваш използвам думичката "инвестирай", а както сам знаеш, инвестиция е, когато вложиш пари с цел печалба.В случая "печалбата" ще дойде от бързо и навременно лечение на проблема, а не грешни пари от рода на "хвърляне на боб","звездите ми го говорят" или "пий това, пий онова", което в повечето случаи не помага, а разходите и времето са в пъти повече и.... ефект - йок.
Чет Яну 26, 2012 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Аз като "пукам" буквално целия, как да го направя този ЯМР, доколкото знам той се прави локално ... ?
Чет Яну 26, 2012 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov