Поради това че rapidshare са си сменили политиката на сайта и са премахнали файловете, които съм качил там, освен тоа и Майкрософт са променили системата си, събрах всички тракове на едно място и пускам линк към тях.
За съжаление нямам необходимото време да опиша всеки трак в съответната тема, за което се извинявам. Можете да свалите всичките ми тракове от този линк:
Описание на трака:
От Ястребец може да се върви по билото или да го подсечете от Изток, както ние направихме. Част от маршрута преминава по пистите. Ние заобиколихме ски влековете от Изток и подхванахме към хижата.
Описание на трака:
Изходна точка взривен завод намиращ се след с.Горни Лом.
Разтояние около 15,4 км.
Време за преминаване около 10 часа.
Трак лога достига до гранична пирамида 335( 800 метра от пирамидата на върха) Ураганния вятър нени позволи да допълзим до върха.
За изкачване на Миджур принципно се изисква разрешително.
Трак-лог Екопътека Жълта Тинтява.
СЪс Стефан ( Стражата) Ицко от Лом и Аполо си спретнахме една хубава разходка по Жълта Тинтява и връх Раков. Изходен пункт черен път малко преди взривния завод след с.Горни Лом.
Дължината е около 15 километра. Време около 7-8 часа. Терен лесен.
Трак-лог: Профилакториум ( с.Копиловци) Копренска екопътека .
Траклога обхваща Копренската Екопътека първи и втори етап.
Изходен пункт профилакториума след с.Копиловци
Първия етап от пътека е в добро състояние. Има добра маркировка и всички съоражения са в добро състояние. Преминавайки по пътека се пресичат реки и се минава край няколко водопада. Първата част на пътеката свършва на обширна поляна в подножието на връх Трите Чуки. ( На трак лога е отбелязан разклона за втория етап от пътеката или към връх три Чуки)
Втория етап от пътеката в много лошо състояние. Почти всички мостове, стълби и парапети са разрушени. На няколко места се налага слизане по вертикални отвеси с дължина около 3-5 метра. На едно място се пресича водопад в непосредствена близост до ръба по който се стича водата. Камъните са кофти разположени и са много хлъзгави. Там трябва да се преминава с особено внимание. Дори е желателно да се направи парапет с въже. Мястото е отбелязано на трак-ка със символ опасно. Всички разрушени стълби принципно могат да се заобиколят с изключение на една, която преминава през скален тунел. Минаването е малко-по сложно но с достатъчно внимание не е проблем.
Трак-лог хижа Копрен-Местността Збек.
Описание:
Сложност: Средно сложен, изисква се усет за ориентация.
Терен: Почти целия трак е без пътека, като се преминава през гъста хвойна и клек. Терена е силно пресечен. Голяма денивелация, камъни и клек, този клек.....
Изходна точка е хижа Копрен, след село Копиловци. Маршрута достига до местността Збек, която е и изходна точка за изкачване на връх Три чуки. От Збек може да се продължи по стара и вече изоставена граничарска пътека към връх Три Чуки. Пътеката е отбелязана на трак-ка с точка граничарска пътека. Този маршрут може да се използва само през лятото. Зимата е силно лавиноопасен!!! Преминавайки по тои маршрут се достига и една от Копренските екопътеки отбелязана е н трака с точка патека Копрен. Преминавайки по нея могат да се видят няколко водопада, единият от които е отбелязан с точка. Преминава се стар и нестабилен дървен мост. Трябва да се внимава с него, в много лошо състояние е . По време на изкачването се достига до непроходима местност ( мислехме че е кратък път) Отбелязано е с точк край пътека.
Траклог взривен завод, връх Миджур, връх Гъндерица
Траклог взривен завод, връх Миджур, връх Гъндерица
Описание:
Маршрут: Средно сложен. След връх Гъндерица се изисква усет за ориентация.
Терен: До връх Миджур си е пътека с много добра маркировка. След връх Гъндерица терена е силно пресечен. Много стръмна гора, камениста и без пътека.
Време: Около 10 часа
Разтояние: около 15 км.
От взривния завод след с. Горни Лом се поема по много добре маркирана пътека към връх Миджур. След Миджур се продължава по билото до голямата гранична пирамида 330. От нея се поема на ляво(Изток) по рида към връх Гъндерица. Слиза се по широк ръб с малко клек. Продължава се на долу без пътека по силно пресечен терен. След връх Гъндерица терена става още по-сложен, поради голямата денивелация и каменистата местност. В региона има много змии, видяхме поне 10 и то отровни да се внимава!. Продължава се на долу през гората и се достига до река.(реката Лом) След пресичането и започва къс черен път, който извежда на основния път, идващ от взривния завод.
Настоящия трак непреминава през 330-та гранична пирамида а подсича от Изток. Това може да стане само в безснежни условия. При наличие на сняг е силно лавиноопасно!
Траклог Врацата-водопад Скакля-Враца
Описание: Изходна точка местността Врацата, има поставена информационна табела ( в ляво)
Тип: Пешеходен маршрут. От изходната точка до билото има ясно обособена пътека и маркировка. Върви се през гора След, като се излезе на билото се поема на Изток ( слиза се на долу пътека няма) Може да се отклоните за сними( отбелязано е с точка панорама) Има поставена информационна табела. Пътеката продължава в гора и е трудно да се забележи. На трака е отбелязана с точка Пътека начало. Достига се дървена пейка с маса. След нея започва слизане по много стръмен склон. В началото има синьо-бяла маркировка по камъните. В един момент ние изгубихме маркировката ( ако въобще има такава и започва много кофти глиганинг по силно наклонен, каменистопочвен и много обрасъл терен) Отбелязано е с точка без пътека. След глиганинга намерихме маркировка и пътеката, която е в отлично състояние. Отбелязана е с точка Начало пътека. Достига се чешма с две пейки. До крайната точка пътеката е ясна и неможе да се обърка.
Разтояние: около 5.5 километра.
Терен: в началото и края добре, в един участък силно пресечен.
Време: около 5 часа.
трак: http://rapidshare.com/files/112665318/voevodin_dol_skaklia.gdb.html
Снимки: http://picasaweb.google.bg/redex.alpine/mFbRyE
Екопътеката започва от паркинга. На трака е отбелязно с точка паркинг. Имаше човек, който събираше по 1 лев на посетител и 1 лев за паркинг. Продължажа се в ляво от постройката и се достига до метална бариера ограничаваща достъпа на МПС. След бариерата започва същинската част. Преминават се мосчета и водопади. Изключително красиво е. По пътеката може да се достигне и до пещерата в която за съжаление ние неможахме да влезем тъй, като водата беше доста дълбока.
Деветашка пещера:
Пътеказа започва от шосето към село Деветаке. Точно на един остър завой има табела Деветашка пешера. Отбелязано е на трака с точна начало пътека. Тръгвайки по пътеката се достига стара постройка, пещерата се пада зад нея. В началото се върви в нещо като голям тунел и се достига до самата пещера. Ние успяхме да преминем първите 200-300 метра, след това водата е дълбока. Пещерата не е облагородена. Няма осветление или парапети. Всичко е диво.
Трак: http://rapidshare.com/files/113172458/Krushunski_vodopadi.gdb.html
Снимки: http://picasaweb.google.bg/redex.alpine/OXAelI
Часовете са според зоната GMT + 3 Часа Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7Следваща
Страница 1 от 7
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети