ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Марциганица?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Хижа Марциганица?
Автор Съобщение
gattaka



Регистриран на: 14 Окт 2009
Мнения: 13
Местожителство: Пловдив

Мнение Хижа Марциганица? Отговорете с цитат
Здравейте съмишленици,
От доста време искаме да отидем с приятели на Марциганица,но до колкото си спомняма миналото лято все още беше в ремонт!
Накой има ли актуална информация дали работи вече хижата?
Вто Апр 19, 2011 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoian stoikov



Регистриран на: 08 Май 2010
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Доколкото знам след ремонта няма да функционира вече като хижа, а като хотел.Миналата есен случайно открих обява за продажба и вече се наричаше хотел Марциганица.
Чет Апр 21, 2011 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gattaka



Регистриран на: 14 Окт 2009
Мнения: 13
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора! Smile
Сря Апр 27, 2011 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dushkov



Регистриран на: 21 Мар 2011
Мнения: 21
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да! И аз бях чул нещо такова за "хотел Марциганица". Направо си ме е яд, хижата е толкова хубава, имам много хубави спомени от преди 3-4 години, преди прословутия ремонт. Пореден пример, за порутване на нещо строено от БТС и сега в ръцете на някакви чичковци с парички.А ние обикновените туристи- да се спасяваме!

_________________
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!
Нед Май 01, 2011 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така в събота нощувахме там. Значи хижаря Васко каза, че приема до 6 човека иначе отказва, защото за толква има готови места или общо 1 апартамент и 2 двойни стаи (ние бяхме 5).
Но ние му се обадихме и е препоръчително да се звъни, той човека няма да върне според мен и повече ако му се изтресат, но каза, че засега туристическата спаляня е много зле и не иска да настанява хора там затова отазва на големи групи.....
Иначе имаше баня и тоалетна която позлвахме в апартамента с топла вода. Цената беше 8 лв.
Според мен са свесни хижарите, но нещо не им е излезла яко сметката с ремонта, могли са по рационално да подхоят. Та той каза, че сега целят да оправят втория и трети етеж след това туристическата спалня за да има за всеки място.... Ама нямат пари вече....
Вто Май 03, 2011 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Чак пък толкова зле не е туристическата спалня.
Там има няколко стаи с доста легла...така че може и в нея да се пренощува. Стига да се навие хижаря де. Ние с Тони спахме там този ноември.
Мисля си, че ако кажете на хижаря, че не сте претенциозни, може да пусне една група (до 20-на души) в тур. спалня под хижата - около 5-6 лв. беше спането май там.

По-здрави...Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Май 03, 2011 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Прав си Ниски, това бяха думи на хижаря Smile Аз не знам какви са условията в туристическата спалня, но Тони си носеше сега палатка, и нямаше намерение да спи там, но след дъжда с градушка дето ни би и при вида на твърдите матраци се отказа да разпъва палатка Laughing и той избра хижата Smile
Вто Май 03, 2011 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Може ли да помоля някой да напише телефона на хижата...
Вто Май 03, 2011 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
0886 / 63-59-40

Тук: http://www.bulgarian-mountains.com/bg/Huts/Rodopi/Marciganica и тук: http://www.planinite.info/V_pomosht_na_turista/Hiji_i_zasloni/index_Hiji_Rodopi.htm има повече информация Smile

Поздрави
Сря Май 04, 2011 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Сря Май 04, 2011 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JoroSt



Регистриран на: 30 Юли 2011
Мнения: 1

Мнение Не ходете там!!! Отговорете с цитат
Вчера се върнах от х.Марциганица. Седем часа се изкачвахме от Бачково, през Сливодолското падало. По пътя нямаше вода и чакахме хижата като спасение. Човекът, който стопанисва хижата пренебрегна всякакви човешки и морални закони и не ни допусна до водата в хижата. Въпреки настоятелните ни молби и увещания. Било частна собственост. Заключи се вътре и после не отваряше. Това се случи на 29.07.2011г. Препоръчвам на всички да внимават, когато планират походи в местноста.
Съб Юли 30, 2011 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Police-BG



Регистриран на: 15 Май 2012
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Вече хижата е направена доста добре но имат проблем с водата събота ходих прекрасно е там.Препоръчвам на всеки запален планинар да утиде !
Вто Май 15, 2012 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JoroS



Регистриран на: 22 Дек 2011
Мнения: 19
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли вече нормален човек в хижата?
Сря Май 16, 2012 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Въпрос за пътеката край Сливодолското падало Отговорете с цитат
Аз бих искала да попитам не толкова за хижата, колкото за пътеката до нея - край Сливодолското падало.
Тази събота се разходихме до водопада и ми стана интересно, искам да измина цялото "трасе". Гората е омагьосваща, за реката да не говорим.
Може ли да се разчита на синята/на места жълта маркировка до края на пътеката ?( Родопа ми е "тъмна Индия", и gps нямам).
За колко време се изминава нормално пътя и какъв е терена след водопада ?
Благодаря !
Сря Май 16, 2012 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
В началото маркировката е много добра. Пътеката е много, много стръмна, но еднозначна. Стига се до една импровизирана чешма и пейка. От там вече не е така стръмно, много скоро се излиза на широко място с някакви кошари /мисля/ в ниското и постройка в дясно горе леко назад. Там маркировката изчезва. Правилната посока е напред на изток при силно вглеждане се вижда метален кол от маркировката Марциганица - Пашалийца. Пътя вляво води до едно чакало и там свършва /заблуждавахме се в тази посока/. Пътя в дясно се спуска към Югово. Напред има маркировка, но малко по-нарядко. По принцип лесно се следва пътеката.
Съветът ми е при загуба на маркировка да се връщате и да я търсите и да не си правите илюзии за съкращаващи преки преходи - районът е много карстов и потенциално опасен, което е неочаквано като за Родопи, но е факт. Нормално се качихме за около 3-4 часа целият път, а се върнахме до Бачковския манастир /пак около 3 часа/ през "40-те кълки" - много живописна пътека, която също силно препоръчвам.

Ето картата

http://togorgpx.hit.bg/marciganica.JPG

Опитах се да нанеса важните места с подръчни средства.
Минавахме го миналата година точно по това време - страхотен преход с цъфнал силивряк. Ние имахме кола, която ни остави след тунела, а ни чака в Бачковския манастир. Ако нямате такава опция - използвайте автобуса за Смолян, продават билети "до Рибарника". От автогара Родопи има автобуси на всеки час, обратно също.
Сря Май 16, 2012 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov