ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 230, 231, 232
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3555
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: https://www.facebook.com/groups/bghuts/posts/2927343134266764

Цитат:
Хижи и заслони
Dora Simeonova

Неделя, 21 юни 2026 г. в 08:22 ·

Здравейте, някой да е виждал тази жена? Днес сутринта е тръгнала от заслон кончето посока
Вихрен и от 15 часа няма връзка с нея


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Нед Юни 21, 2026 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1774
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2026/06/21/4927568_obiavena_za_izdirvane_jena_e_otkrita_murtva_pod_vruh/
Нед Юни 21, 2026 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3555
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2026/06/21/4927568_obiavena_za_izdirvane_jena_e_otkrita_murtva_pod_vruh/


Цитат:
16:44

Обявената за издирване жена е открита мъртва под
връх Вихрен


Дневник

21 юни 2026

Открито е тялото на издирваната 49-годишната жена под връх Вихрен. Това съобщава БНТ.
По първоначална информация от Планинската спасителна служба тя е паднала от близо 400
метра склон и вероятно е загинала на място.

БНР пише, че малко преди откриването ѝ спасителите са намерили невредимо нейното куче.


Източник: https://bntnews.bg/news/otkriha-martva-izdirvanata-turistka-v-pirin-1399529news.html

Цитат:
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин

...
от БНТ , Репортер: Али Мисанков

16:36, 21.06.2026 ...



Намериха издирваната жена под връх Вихрен. За съжаление обаче тя е загинала. По първоначална инфмация от
Планинската спасителна служба жената е паднала от близо 400 метра склон и вероятно е загинала на място.

Издирват туристка в Пирин: Акцията се провежда в местността Кончето

Акцията по изтеглянето ѝ продължава.



Военният хеликоптер "Кугър" ще опита с лебедка да изтеглят тялото на жената от планината.




Нед Юни 21, 2026 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 3088

Мнение Отговорете с цитат
Поредната трагедия, жалко. Жалкото е че тоя тип инциденти подлежат на контрол от самия човек. Аз съм се връщал от лятната пътека на ботев дето минават трите улея, зарди това че гледам неколко метра, лед е виждам че не мога да спра ако тръгна. Ама за съжаление преценката винаги е субективна на базата на натрупания опит .
Нед Юни 21, 2026 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1774
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
https://trud.bg/a/articles/%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%86-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5-%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%B8%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2

Не съвсем планинско. Crying or Very sad
Пон Юни 22, 2026 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1774
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Поредната трагедия, жалко. Жалкото е че тоя тип инциденти подлежат на контрол от самия човек. Аз съм се връщал от лятната пътека на ботев дето минават трите улея, зарди това че гледам неколко метра, лед е виждам че не мога да спра ако тръгна. Ама за съжаление преценката винаги е субективна на базата на натрупания опит .

++++++++++++
Преди 32 години Създателят нежно ми припомни, че не съм със Специален режим. След като "прелетях" каменния език между Мальовица и Орлето, оставих диря като от голям камък по преспите и се спрях, учудващо невредим, в една скала, провокациите ми към безопасността силно намаляха. Rolling Eyes
Пон Юни 22, 2026 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 230, 231, 232
Страница 232 от 232

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov