ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трак до подножието на Видимско пръскало
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Трак до подножието на Видимско пръскало
Автор Съобщение
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
От площадката в края на екопътеката - вчера, снимано с телефон :

Вто Апр 26, 2022 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kartechar



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Две снимки от неделя (1.09.2024 г.) Необичайното пълноводие за това време на годината, което не исках да пропусна, най-вероятно е временно и е в следствие на падналите валежи. Прави впечатление, че за две години и четири месеца растителността е превзела голяма част от гледката. Вярно, че е Национален парк и резерват, но може би е редно в Плана за управление на парка да бъде заложено почистване на съвсем малка част от растителността в близост до площадката, закриваща невероятната панорама към водопада! Иначе след 3-4 години ще си останем само с разходката до вече НЕпанорамната площадкаНе, не, не!!




Реката също е невероятна, такава едва ли може да се види и при снеготопенето. Причината освен валежите е, че по това време ВЕЦ-ът е в профилактика и водата не се отклонява при водохващанетоVery Happy.
Вто Сеп 03, 2024 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като не намирам тема за Дяволското пръскало, да питам тук. Нали наскоро стана най-високият водопад в БГ и на Балканите съответно, като би Райското... Явно то се вижда от х. Плевен по пътеката за Ботев, а аз винаги съм си мислил, че е било Видимското. Така е, много отдавна не съм бил там, тогава нямаше приложения и подробна карта Smile Та какви са опциите за да се достигне до него, или и то по класическият пример е по-добре да се зяпа от далече?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Сеп 04, 2024 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3082

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Тъй като не намирам тема за Дяволското пръскало, да питам тук. Нали наскоро стана най-високият водопад в БГ и на Балканите съответно, като би Райското... Явно то се вижда от х. Плевен по пътеката за Ботев, а аз винаги съм си мислил, че е било Видимското. Така е, много отдавна не съм бил там, тогава нямаше приложения и подробна карта Smile Та какви са опциите за да се достигне до него, или и то по класическият пример е по-добре да се зяпа от далече?

Според мен това са глупости, измишльотини на някой, решил да си прави ефтина реклама на разни апаратчета за мерене на туй-онуй. Ако ще сумираме дължината на отделните каскади, явно най-високият водопад ще се окаже сумата от ручейчетата из горния водосбор на най-високо извиращата река, тъй като единствена тя ще покрие изискването са най-голяма обща сума от отделни падове.
Сря Сеп 04, 2024 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1561
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Според мен това са глупости, измишльотини на някой, решил да си прави ефтина реклама на разни апаратчета за мерене на туй-онуй. Ако ще сумираме дължината на отделните каскади, явно най-високият водопад ще се окаже сумата от ручейчетата из горния водосбор на най-високо извиращата река, тъй като единствена тя ще покрие изискването са най-голяма обща сума от отделни падове."
+++++++++++++
На по-сериозни водопади не съм ходил, но и тези бяха силно надписани в местните сайтове:

https://photos.app.goo.gl/aSUaaP6iDxhjsLMR6

https://photos.app.goo.gl/zEZN2iCjUxizMskK7

Кримил, най - големият в Австрия също е на парчета, но оттам снимките ми.... не стават.
Сря Сеп 04, 2024 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov