ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Снимки от Непал. Хималаите от птичи поглед.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Снимки от Непал. Хималаите от птичи поглед.
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1553
Местожителство: Хасково

Мнение Снимки от Непал. Хималаите от птичи поглед. Отговорете с цитат
Преди доста години, май беше 2016, мой приятел ходи по работа в Непал. Каза, че е мърляво и долу няма никакъв кеф, а смогът от примитивната промишленост бил толкова як, че изобщо не видял Хималаите. Снимал ги от самолета.
Аз ги гледах с интерес, но въпреки изричното му разрешение не съм ги споделял. Гледам, Стефчо е хвърлил едни самолетни снимки, да ви предложа и аз, макар че не са мои. Качеството е...телефонно. Wink

https://photos.app.goo.gl/He4u6EmD16VUBdWa7
Вто Дек 13, 2022 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1553
Местожителство: Хасково

Мнение Непалски номера Отговорете с цитат
https://www.segabg.com/category-lyubopitno/1-april-nepal-zabranyava-soloviya-turizum-himalaite

Не че ще ходя, но не ми е приятно задължителното придружаване от местен.
Съб Апр 08, 2023 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Живях там 7 години Smile. Смогът е от прах, не от индустрия. Хималаите се виждаха само по време на Ковид пандемията Sad. Покатерих малко инак. За съжаления нямах време за много, понеже работих Sad
Нед Юли 07, 2024 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 219
Местожителство: Варна

Мнение Re: Непалски номера Отговорете с цитат
tortomanin написа:
https://www.segabg.com/category-lyubopitno/1-april-nepal-zabranyava-soloviya-turizum-himalaite

Не че ще ходя, но не ми е приятно задължителното придружаване от местен.


Като ходих натам още не беше задължително, но за спокойствие на съпругата бях с местен. От една страна някой лев в повече, но от друга - контактът с местните беше много по-лесен, полезен и познавателен. Има много неща, които колкото и да чете човек предварително, няма как да ги знае, докат не стъпи на терен и не контактува с местните.
И понеже си бяхме само двамцата, ми показа неща по време на преходите, които организираните групи умишлено или не пропускат.
Сря Юли 10, 2024 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Последно правих Марди Химал трек с колеги Ноември 2021. Не искаха водачи тогава. А сега го правят за да ти вземат парите, много добре ги познавам непалците... Laughing
Сря Юли 10, 2024 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 851

Мнение Отговорете с цитат
Morbid Angel написа:
Живях там 7 години Smile. Смогът е от прах, не от индустрия. Хималаите се виждаха само по време на Ковид пандемията Sad. Покатерих малко инак. За съжаления нямах време за много, понеже работих Sad


Интересно, Morbid Angel. Разказвай.
Сря Юли 24, 2024 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1553
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
И снимки бихме разгледали.
Чет Юли 25, 2024 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Хмм...сега се мятам към Родопите, но след седмица може да понапиша нещо 🤠За съжаление предимно работих и малко се катерих там 😭
Пет Юли 26, 2024 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Прекарах 7 години там, но предимно в столицата Sad. Инак направих няколко трека но от по лесните Smile. Хималаите са много красиви но високите. Аз до към 4000 метра се качих, но то от там почва истинският балкан. До тази височина е зелено, но има доста прах до растенията, малко сивеят баирите, не е зелено както у нас.
Аз си мисля че състава на Хималаите е от по особена скала и почвата е като прах, нямат чернозем, и за това дори и на високо всичко е прашно някак си Rolling Eyes . Бях на някакви места на които не помня имената вече, само Марди Химал запомних, че беше най дълъг преход и най скорошен. Минава се по много интересни места, има едно било по което вървиш и е тесничко и страшничко. Е ,не е като Кончето Laughing . Там както беше супер времето изведнъж дойде мъгла и заваля дъждо-снего-градушка за 2 мин. Направо ми се взе акъла, от двете страни пропасти по 2км а а зпочти не виждам къде ходя....И малко след това някакъв бял кон изскочи от мъглата!!!! Май даже изпищях от уплаха Smile... За щастие беше кратко и наблизо имаше някаква колиба/бар с еспресо машина!!! не знам от къде вземаха ток за нея. Боян Петров ми идва на гости няколко пъти, храних го с боб с биволско последно Smile. Велик и земен човек беше! И доста похапваше Very Happy Няколко пъти ходих по Покара, красива долина с езеро, а на заден плана Анапурна и Мацапучре, уникално красиво. Там летях с парапланер и тези моменти никога няма да ги забравя. Веднъж направихме разходка до баира близо до Катманду, Фулчоки(2800м). На върха имаше някаква военна база или нещо подобно. Качването почваше с отвратителни и безбройно много стъпала, а всички бяхме махмурлии Smile Инак е приятна разходка с хубава гледка към долината на Катманду. А местните обожават нашето сирене, както и мусака и пълнени чушки/пиперки и са луди по крем карамела Laughing Откачиха и по яйцата по панагюрски и много харесаха чубрицата. Нарекоха я българска масала Very Happy А пък за земетресението от 2015 ще си говорим в друга статия.Там има много за разказване. Сега трябва да изнамеря снимки и някак си да разбера как да ги кача Smile[/img]
Чет Авг 01, 2024 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Отговорете с цитат
Качваш някъде другаде с опция за директен линк към jpeg-a, след което линкваш тук. Виж нейде нагоре имаше тема с подсказки и примери.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 01, 2024 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
https://photos.app.goo.gl/HZSuydi8XtNvX8327


Последната промяна е направена от Morbid Angel на Пет Авг 02, 2024 8:14 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Пет Авг 02, 2024 6:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: https://forum.bg-turist.com/viewtopic.php?p=161411#161411
stefan_iliev38 написа:
...
В този форум няма начин да се качват направо снимки.

За да се визуализират снимките ти във форума, трябва да са качени предварително някъде в интернет, където да са публично достъпни.

Според мен (а и не само според мен) Гугъл Снимки е най-доброто и ефикасно място за качване на снимки за форума.

Аз процедирам по следния начин:

Уточнение: Описвам процеса на качване на снимки с компютър с операционна система „Уиндоус“ и интернет браузър (Мозила Файърфокс или Гугъл Хром), не с телефон с операционна система „Андроид“.

1. Създавам си профил в Гугъл (може да се ползва и преди това създаден профил).

2. След като съм влязъл в профила си в Гугъл – влизам в Гугъл Снимки (от бутона с деветте квадратчета в горния десен ъгъл).

3. В Гугъл Снимки създавам албум за снимки:

3.1. Избирам „Албуми“ от менюто в лявата страна.

3.2. Избирам бутон „Създаване на албум“ в горния десен ъгъл.

3.3. Озаглавявам създадения албум с подходящо име – например „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“.

3.4. Споделям албума, тоест правя албума обществен, публичен:

3.4.1. Натискам бутона „Споделяне“ в горния десен ъгъл.
3.4.2. Натискам бутона „Създаване на връзка“ долу вляво.
3.4.3. Натискам бутона „Създаване на връзка“ долу вдясно.

4. Качвам снимките, които искам да публикувам в Планинарския форум, в създадения албум в Гугъл Снимки:
Отварям албума и може по няколко начина да се качат снимките – например с „влачене и пускане“ върху албума или с бутона „Добавяне на снимки“ отдолу на албума, който ти позволява да избереш снимки от вече качените снимки в Гугъл Снимки или да избереш снимки от харддиска на компютъра.

Забележка: В настройките на Гугъл Снимки може да се избере как да се качват снимките – в оригинален размер и качество (без загуба на резолюция и качество) или леко компресирани (което може да намали леко резолюцията и качеството им, но пък спестява място). Трябва да се има предвид, че безплатното хранилище в Гугъл Снимки има размер 15 ГБ, така че компресирането на снимките има смисъл.

Препоръка: Когато се съберат много снимки в албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“ и стане трудно превъртането им, създавам нов албум и го озаглавявам примерно „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (2)“.

5. Отварям снимката (която искам да кача в Планинарския форум) вътре в албума в интернет браузъра.

6. Щраквам с десен бутон на мишката върху снимката и от появилото се меню избирам команда „Копиране на препратка към изображение“ (в браузъра Мозила Файрфокс) или команда „Копиране на адреса на изображението“ (в браузъра Гугъл Хром), която команда копира адреса на изображението.

7. Поставям (пействам) адреса на изображението в Планинарския форум – в темата, която пиша.

8. Ограждам адреса на изображението с таговете [img] и [/img].

9. Заменям последните символи от адреса на изображението =w1280-h628-no с израза %3Ds1000-tmp.jpg.

10. Ако е необходимо – променям резолюцията на снимката – в случая числото 1000 е хоризонталната резолюция на снимката във форума.

Забележка: Хоризонталната резолюция не може да бъде по-голяма от резолюцията на снимката, качена в албума в Гугъл снимки.

11. Ако е необходимо – преглеждам предварително публикацията с бутона „Преглед“, за да видя как изглежда снимката.

12. Публикувам публикацията с бутона „Прати“.

Внимание:
Когато съм с телефон с операционна система Андроид, не влизам в мобилното приложение Гугъл Снимки, а отварям мобилното приложение Мозила Файърфокс, през браузъра влизам в Гугъл Снимки, отварям албума със снимки за Планинарския форум, отварям снимката (много е важно да се влезе в албума и оттам да се отвори снимката, а не снимката да се отвори директно от Гугъл снимки, без да се влиза в албума), копирам адреса на изображението и го пействам във форума.

Още едно внимание:
Ако се изтрие снимка от албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“, то снимката престава да се показва в Планинарския форум. Може снимката да се качи отново в албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“, но това няма да я върне в Планинарския форум. В такъв случай трябва отново да се копира адреса на изображението на новокачената снимка и да се редактира темата в Планинарския форум, като се постави новия адрес на изображението.


Та това е накратко.
Ако има въпроси – задавай.
Хайде, че ми се гледат снимки. Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Пет Авг 02, 2024 7:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morbid Angel



Регистриран на: 06 Юли 2024
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Мале сложна работа...за мене поне Laughing Аз ползвам Brave браузър и Мак М1. Но сигурно процеса е същият..ще се пробва по твоя начин , дано с успех.
Пет Авг 02, 2024 7:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov