При обновяване на фърмуера на Garmin GPSMAP 66s видях следното съообщение:
Все още не съм разглобявал, но се възползвах от случая да огледам стринговете в гореспоменатата нова версия на фърмуерa за GNSS приемника му, която представлява отделно парче код от останалия софтуер на уреда. Всред тези стрингове забелязах следното:
Цитат:
MT3333_DSP_A221_0001
Въз основа на това наблюдение би могло да направим обосновано предположение, че използвания в този уред GNSS чип е MediaTek MT3333. От спецификацията му (с дата 5 декември 2016) става ясно, че процесорът е ARM7EJ-S с работна честота до 158 MHz. Чипът харчи 27 mW в обичайния режим на проследяване.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Нед Апр 07, 2019 9:37 pm
lz1fw
Регистриран на: 28 Юли 2010 Мнения: 713 Местожителство: София
Garmin GPSMAP 66s - настройка на висотомера
Не знам къде да питам и ще ползвам темата на Ведрин. Ако трябва преместете въпроса където му е мястото.
Вече написах, че се сдобих с Garmin GPSMAP 66s. Вчера направих тематично пътешествие из София до места с плочки с точна надморска височина за да настроя висотомера. Първото място е блока до вече разрушения ресторант Ропотамо (срещу вече разрушената Фея). Настроих GPS според табличката и продължих надолу. Втората табелка е вдясно от входа на църквата Александър Невски. Там висотомера бе "избягал" с 4 метра. За всеки случай го коригирах.
Днес се разходих из Витоша. На Синята стрела GPS-ът показваше 1632 метра при реални 1652. Т.е. грешката бе 20 метра.
Ще съм благодарен ако някой подскаже как правилно да настроя менютата на Garmin GPSMAP 66s и как да го калибрирам, така че да почне да показва височината по-вярно.
Ще съм благодарен ако някой подскаже как правилно да настроя менютата на Garmin GPSMAP 66s и как да го калибрирам, така че да почне да показва височината по-вярно.
През последните дни имаше значителна промяна (повишаване) на атмосферното налягане над страната. В Софийско покачването за последните 48 часа е близо 15 mbar-a. Поради това калибрирането може би сравнително по-бързо е "остарявало" и водило до занижаване впоследствие на отчетената височина.
Настройките на алтиметъра, които ползвам в моя уред, изглеждат така:
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Нед Дек 01, 2019 11:33 pm
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София
Ще се опитам да изложа някои основни наблюдения от ползването на уреда 10 дни:
1. Бутонът за пускане/спиране е до антената;
2. Има възможност за заключване/отключване на клавиатурата от менюто на бутона пускане/спиране; (доказано е, че честото натискане на този бутон води до пробиване на гуменото уплътнение на лицевия панел);
3. Бутоните се натискат доста по-лесно отколкото при 62 и 64, в резултат на което случайното натискане на бутон при носене в тесен калъф, кръстна чанта и т.н. е често явление; (поставянето натясно на уреда {трайно натискане на неизвестни клавиши или комбинация от такива} води до възстановяване на фабричните настройки, а оттам и до загуба на данни {следи, матшрути и точки});
4. Влизането в икономичен режим на екрана, води автоматично до заключване на бутоните.
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети