ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Учени предупреждават, че Каракашевото езеро е в опасност

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Учени предупреждават, че Каракашевото езеро е в опасност
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5827
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Учени предупреждават, че Каракашевото езеро е в опасност Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/zelen/2019/09/29/3969653_ucheni_preduprejdavat_che_karakashevoto_ezero_e_v/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Сеп 29, 2019 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Просто научно потвърждение на това което знаем всички.
Така е и на Рилските и Йончево като гледам как всички си киснат краката в Страшното, скоро и там Mad

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Сеп 29, 2019 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А има ли нещо, за което „учените“ да не са предупредили, че е в опасност или че е опасно или и двете заедно? Ала май т.н. "учени" са една от най-големите опасности.
Иначе и според мен има намаляване на водата и заблатяване на доста езера в пирин и рила, вероятно поради комплексни причини.
Нед Сеп 29, 2019 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2470

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
А има ли нещо, за което „учените“ да не са предупредили, че е в опасност или че е опасно или и двете заедно? Ала май т.н. "учени" са една от най-големите опасности.
Иначе и според мен .



А ти точно какво се опитваш да кажеш, защото ако казваш нещо то е много неясно и се разбира само последното “според мен”
Нед Сеп 29, 2019 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Калояне,
Казвам, че "и според мен има намаляване на водата и заблатяване на доста езера в пирин и рила, вероятно поради комплексни причини". Уточнявам: става въпрос за чисто субективно мнение, не съм правил никакви измервания, проучвания и подобни. Наскоро споделх за това във форума и още двама колега потвърдиха, че и те са с такива впечатления. Не уточнявам и причините и относителната им тежест, защото и там просто имам мнение, но минимални познания и не бих искал да въведа в заблуда някого. Напълно възможно е разбира се да греша за всичко казано по-горе.
Извинявай, че не съм бил ясен. Поздрави.
Нед Сеп 29, 2019 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
ray написа:
А има ли нещо, за което „учените“ да не са предупредили, че е в опасност или че е опасно или и двете заедно? Ала май т.н. "учени" са една от най-големите опасности.
Иначе и според мен .



А ти точно какво се опитваш да кажеш, защото ако казваш нещо то е много неясно и се разбира само последното “според мен”

Просто да е контра, и в други теми просто си пише глупости.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Сеп 30, 2019 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2470

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Здравей, Калояне,
Напълно възможно е разбира се да греша за всичко казано по-горе.
Извинявай, че не съм бил ясен. Поздрави.


Е, чак пък да се извиняваш няма нужда и за какво Smile. Все пак това си е твое мнение, просто не се разбира.
Пон Сеп 30, 2019 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Провей



Регистриран на: 18 Сеп 2019
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Два въпроса (не са риторични, искрено питам):
1. Въпреки че табелите съветват домашните кучета да са задължително на каишка/спъвачка, масово се пускат свободно и си нагазват по бреговете на рилските езера. Това ок ли е?
2. Много хора си хвърлят екзотичните хранителни отпадъци из планината под предлог, че са био продукти - например, обелки от банани. Това ок ли е?

_________________
Натрупвайки опит, нека не забравяме, че пропастите, които вече не ни плашат, продължават да са точно толкова дълбоки.
Пон Сеп 30, 2019 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Провей написа:
Два въпроса (не са риторични, искрено питам):
1. Въпреки че табелите съветват домашните кучета да са задължително на каишка/спъвачка, масово се пускат свободно и си нагазват по бреговете на рилските езера. Това ок ли е?
2. Много хора си хвърлят екзотичните хранителни отпадъци из планината под предлог, че са био продукти - например, обелки от банани. Това ок ли е?


Обелките от банани са много питателни, хората с тях развъждат инфузории(чехълчета). Смятай за какво става дума. Те и кучетата са питателни, казват...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 30, 2019 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На чалташкото езеро не ходят много хора.

Снимката е от 2019.08

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/69445253_2660272767367126_5446266754667905024_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnkeG8a2UX-uaZkHRm-uYphRQ7BJOTX8f4Kw_9Ih_fVBt6t7ogNq6aBdicnxML2q4M&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=746634bcdbc3e31d0f2275e2e560a699&oe=5DF7A665

Тенденции ? Крави ? Климат ? Грета ?

Като туристи, планинаристи и сяквисти има ли какво да направим ? За съжаление повечето български поговорки са в стил "Като се обърне каруцата - пътища много" та не виждам защо и сега да по-различно ?

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Сеп 30, 2019 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov