ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Анатомични/ортопедични стелки?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Анатомични/ортопедични стелки?
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
Някой ползвал ли е продуктите на http://hodileko.bg/ ?
Определено имам нужда от някаква корекция и това ми се струва най-лесно достъпно, защото не ми се пътува до специализирана клиника, записвания за прегледи и т.н.
Знам, че такива машини за преглед и съответните стелки са нещо обичайно към обувните магазини в някой страни, но малко ме притесни рекламата на чорапи с медни йони в същия сайт и ми звучи, като магнитни наколенки и пр.
Затова искам да попитам дали някой е ползвал и какви са отзивите. Ако можете да ми препоръчате някакъв друг бърз и неангажиращ метод за корекция на плоскостъпие, моля да споделите.
Нед Сеп 15, 2013 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
Todor написа:
Някой ползвал ли е продуктите на http://hodileko.bg/ ?
Определено имам нужда от някаква корекция и това ми се струва най-лесно достъпно, защото не ми се пътува до специализирана клиника, записвания за прегледи и т.н.
Знам, че такива машини за преглед и съответните стелки са нещо обичайно към обувните магазини в някой страни, но малко ме притесни рекламата на чорапи с медни йони в същия сайт и ми звучи, като магнитни наколенки и пр.
Затова искам да попитам дали някой е ползвал и какви са отзивите. Ако можете да ми препоръчате някакъв друг бърз и неангажиращ метод за корекция на плоскостъпие, моля да споделите.

Купих си стелки от този магазин преди година и половина. Нося ги всеки път като съм на планина и съм много доволна.
Преди да си ги купя се беше стигнало дотам, че на втория ден ходене вече не можех да си стъпвам на краката, а после ме боляха по цяла седмица. Отидох в магазина, казаха ми че имам паднал напречен свод и ми препоръчаха стелки. Заболя ме сърцето да дам толкова пари, но сега не съжалявам изобщо.
Самите стелки са си добре, нося ги само като ходя на планина (защото са големи и не стават на други обувки, освен на туристическите), не че ходя често, но не е като да си ги пазя за нови. Грижа се за тях както ми казаха - вадене от обувките, миене, такива работи. Не изглежда да са се амортизирали или деформирали.
Може би е по-добре да се отиде на ортопед и т.н., но на мен и това ми свърши работа и съм доволна. То всъщност без тези стелки мога да правя само еднодневни излети, за пиринските камъни да не говорим.
Чувала съм, че стелките на Доктор Шол вършат същата работа, а са в пъти по-евтини. Дали е така не мога да кажа, мисля като се скъсат тези да проверя.

П.П. А една от причините да не отида на ортопед е, че при едно посещение при личната си лекарка и споделих за проблема си и тя вместо да ме насочи към ортопед ми каза, че е нормално - много жени след определена възраст започвало да ги боли така. И така, потърпях известно време, пък се обърнах към чичко Гугъл и се сдобих със стелки Smile Което не означава, че това е правилното Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Сеп 15, 2013 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Re: Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
Todor написа:
малко ме притесни рекламата на чорапи с медни йони в същия сайт и ми звучи, като магнитни наколенки и пр.


Технологията с мед наистина си съществува и се ползва в чорапи и стелки, имам и чорапи, и сандали с Cupron.
http://sourceoutdoor.com/cms.php?id_cms=21

Ето го и сайта на Cupron, ако има още съмнения:
http://www.cupron.com/

Преди 2-3 години много ми се подбиваха възглавничките на ходилата и си купих ортопедични стелки от специализиран магазин /убийте ме, не помня вече марката, магазинът беше на Дондуков/, така и не ги извадих от опаковката, още си седят някъде вкъщи. Трябва да ги пробвам някой ден Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пон Сеп 16, 2013 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
12000



Регистриран на: 19 Апр 2012
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
и аз да се включа по темата Smile
Имам проблем с ходилата от .. години, ходих по какви ли не лекари - ортопеди .. дори в Горна Баня, дерматолози, алерголози и т.н. Диагнозите бяха от паднал свод до това че не консумирам месо Shocked
Така и не получих смислено обяснение на факта, че след по продължително ходене по краката ми се получават червени петна, пулсиращи и горещи. Стелки съм си купувала и на Шол и имах 3 опита за индивидуални ... нищо до сега не сработи.
Преди 3 месеца си взех сандали от магазин "ходи леко". Смея да кажа, че съм доволна. Мисля да заложа и на техни стелки. Скоро ще се разхождаме по Стара планина и ще пиша за отзиви Smile
Пон Сеп 16, 2013 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 823
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Shocked Пешко, обърка се с растителната защита!
Синият камък съдържа мед - химичния елемент, а не мед за ядене!

Не е добре да го пипаш с голи ръце и е вредно да го ръсиш в "чепика"!
В 21-ви век сме все пак!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Сеп 16, 2013 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Re: Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
Gamina написа:
Todor написа:
малко ме притесни рекламата на чорапи с медни йони в същия сайт и ми звучи, като магнитни наколенки и пр.


Технологията с мед наистина си съществува и се ползва в чорапи и стелки, имам и чорапи, и сандали с Cupron.
http://sourceoutdoor.com/cms.php?id_cms=21

Ето го и сайта на Cupron, ако има още съмнения:
http://www.cupron.com/

Преди 2-3 години много ми се подбиваха възглавничките на ходилата и си купих ортопедични стелки от специализиран магазин /убийте ме, не помня вече марката, магазинът беше на Дондуков/, така и не ги извадих от опаковката, още си седят някъде вкъщи. Трябва да ги пробвам някой ден Rolling Eyes


Странно, защото дори съдове от мед не се допускат некалайдисани.... Много ми е интересно някой биофизик да обясни действието на медните йони ....
Пон Сеп 16, 2013 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 823
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Не е толкова просто! Науката и технологиите са друго нещо!

Дай, да не резилим темата, че е полезна! В БГ много ни бива в самолечението, но древните са го казали преди нас:

ДОЗАТА ПРАВИ ОТРОВАТА! Old

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Сеп 17, 2013 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Не е ли 100% вълна просто не си струва що се отнася за развитието на бактерии и миризми.
Цели 100% да подчертая, а не 90% вълна и 10 % пластмаса като от последната се губи целия ефект и чорапите пак се вмирисват.

С това пък абсолютно не съм съгласна Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 17, 2013 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Re: Анатомични/ортопедични стелки? Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Todor написа:



Странно, защото дори съдове от мед не се допускат некалайдисани.... Много ми е интересно някой биофизик да обясни действието на медните йони ....


Ако са като сребърните нишки в гащите и чорапите ми значи нищо не струват.
Не е ли 100% вълна просто не си струва що се отнася за развитието на бактерии и миризми.
Цели 100% да подчертая, а не 90% вълна и 10 % пластмаса като от последната се губи целия ефект и чорапите пак се вмирисват.


Предполагам, че е същия принцип като със сребърните. Все пак медта и среброто са един под друг в таблицата. Rolling Eyes
Пък това с вълната изобщо не е вярно.

Информация има толкова много из нета. Потърсете "how cupron works" примерно, или за сребърните йони...

random един резултат:
http://finance.yahoo.com/news/cupron-technology-earns-anti-fungal-171900748.html

_________________
www.summitsweb.com
Вто Сеп 17, 2013 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще ти отговоря - с вълнени чорапи (тип плетени от баба) ми е адски горещо в обувката и ми се потят краката. Дори и да не се вмирисват, пак не е гот усещането. Да не говорим, ако се намокри по-сериозно тоя чорап какво мазало става.
Иначе зимата задълже си нося едни - за допълнителен чифт в чувала, но да ходя с тях не мога.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Сеп 17, 2013 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 729

Мнение Отговорете с цитат
формата, консистенцията хахаха и потливоста на секи чиляшки крак си е строго индивидуална. съответно и микрофлората по него. за това според мене за един са харни един вид чорапи, за друг - други. тука универсална рецепта просто нема. има обмяна на опит и накрая всеки си намери изгодната за него - чорап, обувка, спътник, щека, манджа и прочее
Вто Сеп 17, 2013 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Темата леко се измести от плоскостъпие към гъбични инфекции... Мен ме интересува плоскостъпието.
Значи така, по твърдение на лекарите от военната комисия през далечната 1983г. имам плоскотъпие "силно изразено" /така пише в медицинския ми картон/. Никога през тези вече 30 години не съм усещал никакъв дискомфорт до миналата година. През годините съм ходил много, имало е време, когато 3 пъти седмично съм бягал по 10 км.... Преходи с 30 кг. раница, с чудовищните руски лагерни обувки ВЦСПС.... и т.н. и т.н. и никога нищо. Преди близо 2 години при дълго ходене със снегоходки започнаха да ме болят палците, ама така, че да не мога да спя. Мислех, че съм ги изстудил или съм пипнал подагра. Оказа се, че не - по начина и по местата на които ме болеше, това било характерна болка от плоскостъпие. Това как да е... Но тази година започна почти както описва Марияна - първия ден след 20-я километър, втория след 15-я, третия след 10-я и вече така - болки в краката особено на равно и на слизане. За няколко дни минава. Болката се трае, но ако може да се избегне ще е по-добре. Освен това се оказа, че и в града не мога да ходя с равни обувки - трябва ми ток за повдигане на петата иначе боли.
Чет Сеп 19, 2013 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Тоше, плоскостъпието само по себе си, не е кой знае колко сериозен проблем.Важно за него е, че в повечето случаи то води до преждевременно появяване на някои проблеми, които иначе с напредването на възрастта "идват" значително по- късно.Болки в кръста, болки в крайниците, разширени вени.Не че, когато няма плоскостъпие тези неща не се появяват, но при наличие но плоско стъпало, те изпреварват иначе нормалното си време на поява.Всичко идва от изместеният център на тежестта, а от там и различната "стойка" на хората с плоско стъпало.Оттук следва, че независимо от възрастта си, човек трябва да му обърне сериозно внимание.Имам предвид, да се отиде на преглед при съответния специалист.Несериозно е да се искат съвети от такива като нас.Това е все едно да си купиш очила с диоптри от женския пазар.
Един от най-добрите специалисти в областта е участникът в предишните издания, с доста добри класирания на старопланинското 24х100- др.Петьо Пейнешки.Той е завеждаш отделение в Горна баня, баш по тези проблеми.Ако ти трябват контакти с него-пиши ми на лични-добри приятели сме.Прегледите и евентуалното лечение(ако може да се нарече лечение) не са скъпи.
Поздрави!
Чет Сеп 19, 2013 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Нося стелки на две марки и само ги въртя от чифт в друг чифт обувки едните са на Ходи леко на Lynco с цена 75лв а другите са от http://www.orthoteh-bg.com/ в поликлиниката до болницата в Горна баня. Във Ортотеч ти взимат отпечатък на крака и след 15 дена си ги взимаш или ти ги пращат с куриер. Малко по-твърди са от колкото тези на Линко който пък са по-дебели. В ортотеч цената е 55лв на татко са с метална шина заради силно деформирано стъпало и струват 65лв. В магазин ходи леко стъпваш на някакъв компютърен скенер за крака който ти казва кой номер стелка и кои вид да ти даде магазинера. Иначе може да си поръчате и онлайн от тук http://www.zakrakata.com/-scholl-stelki/shop.browse/1.html аз лично не съм ги пробвал и не мога да дам мнение. От както ползвам стелките се родих доктора ме посъветва и да махна равните обувки а да си купувам такива с по-висока пета. Общо взето маратонките за бягане ми са по-удобни.
Чет Сеп 19, 2013 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Повече от 7 години нося разни ортопедични стелки. Първите са силиконови, от доктора, нося ги с летни обувки и до днес. Никога обаче не нося ортопедични стелки в планината. Не нося такива и когато излизам да потичам вечер(понякога Cool ). Според мен, всичко е много индивидуално и човек трябва да пробва. Най-скъпото решение може далеч да не е най доброто.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 19, 2013 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov