ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
гара Кръстец-Бедек-Бузлуджа-Шипка-Узана-Ясеново

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
гара Кръстец-Бедек-Бузлуджа-Шипка-Узана-Ясеново
Автор Съобщение
bobbby



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 10
Местожителство: Стара Загора

Мнение гара Кръстец-Бедек-Бузлуджа-Шипка-Узана-Ясеново Отговорете с цитат
Вчера се завърнах от въпросния маршрут.Беше невероятно изживяване.От много време не бях излизал в планината на дълги преходи и със този маршрут си припомних старите времена.Страхотна природа,хубаво време,доста боклуци по отсечката Кръстец-Бедек(поне 20 боклука преброих-опаковки от Сникерси,бутилки от Фанти,мин. води,сокчета и какво ли не Sad ) Маршрута го минах за по малко от 10ч със 3 почивки-преди Бедек,на Бузлуджа и на Шипка.Не знам защо Е-3 минава през върховете които заобикаля пътя между Бузлуджа и Шипка,а не си минава по самия асфалтов път?Повече зор за участниците ли?Както и да е минах ги и тях.Маркировката Е-3 беше безупречна.Доста повече зор ми даде отсечката Шипка-Узана особено участъка след поляните Ако не си със посходящите обувки,добре подготвен физически и яко зареден със енергийни храни направо ще си гроги на излизане на поляната на Узана.Както стана и със мене Mr. Green Странно за мене през целия маршрут видях само мъж и жена туристи малко след Кръстец идваха по обратния път.Следите им виждах почти до Узана Shocked Или са спали някъде между Шипка и Бедек или не знам в колко часа са тръгнали от Узана за да са около 9.30 преди Кръстец?!Бяха чужденци,защото на поздрава ми "Привет,Здравейте!" МИ отговориха "Добро,добро" Та на Узана спането ми не бе едно от най-комфортните по ред причини:някакви хора крещяха поне до 2ч,кучета лаеха почти цяла вечер и отделно че краката ми бяха мазало.На сутринта хубава закуска със чайче,саламче със кашкавал,праскова и халва и тръгнах по пътеката за Ясеново.Маршрута ми не продължаваше така но за да го бях продължил трябваше да се клонирам Tooth Та въпросната пътека беше кошмар до поляните със краварника!Чух някакъв странен рев от гората,който между впрочем чух и на излизане на поляната на Узана също от гората Blink ?! Та явно само дивеча я ползва защото е доста обрасла.Единия от краварите ми вика: "Че ти си първия който минава от там от много много време насам.Как изобщо мина?!" От там до Ясеново пътеката беше по добре макар 98% да беше ужасни камънаци и скали (пак напомнянето за подходящи обувки! ) В Ясеново бях около 12ч и съответно закъснях за влака си,защото трябваше да се придвижа до Сахране и беше едно лежерно 5-6 часово ходене до последния влак,който имах.Супер бе,че имаше хубав вятър който да разхлажда и не ми се налагаше да пия повечко вода.
Няколко извода:не тръгвайте без подходящи обувки (ходенето с пришки не едно от най-хубавите преживявания Wink ),енергийни храни задължително в раницата!,2-3 чифта чорапи (предвид изровените от мотори пътеки по дерета и поляни всичко е в прах и краката ви стават Shocked ), комплект или някакви пособия за мед. помощ (лекопласти,йод,малко бинт и т.н.),излишни неща в раницата не слагайте....за друго не се сещам Very Happy
П.С. : Нагледах се на страхотни гледки и хубави пейзажи,но имаше и много боклуци по маршрута.Изключвам на Бузлуджа под Чинията дето бат Серго си беше изхвърлил всички тарелки от кибапчита и вилици,манговците които бяха оставили Бейрут след себе си.МОЛЯ взимайте си боклуците със Вас и ги ИЗХВЪРЛЯЙТЕ на подходящите места!Аз например си носих една малка торбичка с опаковки от Бедек до Шипка за да ги хвърля в някой кош на прохода!


и малко снимки: http://s1276.photobucket.com/user/foest_1/library/
Пет Авг 16, 2013 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbby



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 10
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти.А знаеш ли колко км са от Кръстец до Узана или до Шипка поне?
Поздрави!

П.С. Сега се сетих че пътеката от края на пътя след Узана посока Ясеново до поляните на Улуците дето е почти непроходима е идеално място за бушкрафтърите Very Happy
Пет Авг 16, 2013 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
10 часа до Ясеново!? Shocked И не си излизал в планината от много време? Ти си машина!!!
Пет Авг 16, 2013 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbby



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 10
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
иван_м написа:
10 часа до Ясеново!? Shocked И не си излизал в планината от много време? Ти си машина!!!


За 10ч долу горе взех разстоянието Кръстец-Узана.Нощуване.Узана-Ясеново за около 3.40-4ч /през Бушкрафтърската пътека Very Happy / Машина?Не знам,може би,защото от Бедек до Стара Загора си ходех с две яки пришки на двете ходила.

http://picbg.net/img.php?file=3f43e6240be5a53e.jpg На тази карта съм се опитал да начертая маршрута

http://picbg.net/img.php?file=8eab7172096c3bb8.jpg както и тук чрез GoogleMaps.Двата сини маркера са началото и края на Бушкрафтърската пътека,синята линия е алтернативния преход през поляните,края на точките е Краварника,жълтата стрелка е ясната вече пътека към Ясеново.
Пет Авг 16, 2013 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov