ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съобщение на парк Централен Балкан
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Съобщение на парк Централен Балкан
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Съобщение на парк Централен Балкан Отговорете с цитат
http://visitcentralbalkan.net/bg/news/read/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 13, 2013 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
obla4e



Регистриран на: 09 Май 2013
Мнения: 34
Местожителство: на изток от Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Еееееееее..... тъкмо се канех следващият ми поход да е натам, да речем Бехлемето-х.Козя стена Sad
А някой знае ли що ще рече туй опасен участък. Нека, който е минавал наскоро да каже.
Чет Юни 13, 2013 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
пише, че преминаването е лична отговорност? какво значи това, може да се минава "на свой риск" ли?
Чет Юни 13, 2013 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Мечка-стръвница ще е ... Отговорете с цитат
Защо ли не се сещам за стръмен участък по лятното трасе между Беклемето и Козя стена ???
Според мен до няколко месеца там ще се появят няколко дебели "евро" въжета или цяла пътека заобикаляща "опасният" участък като тази между Ехо и Козя Стена. Мястото е удобно, има път - лесно ще се усвоят мангизите.
Чет Юни 13, 2013 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Мечка-стръвница ще е ... Отговорете с цитат
mikesli написа:
Защо ли не се сещам за стръмен участък по лятното трасе между Беклемето и Козя стена ???
Според мен до няколко месеца там ще се появят няколко дебели "евро" въжета или цяла пътека заобикаляща "опасният" участък като тази между Ехо и Козя Стена. Мястото е удобно, има път - лесно ще се усвоят мангизите.


И на мен ми намирисва на "облагородяване" на участъка с евровъже за едни европари. Първоначално се стреснах защото засилих една група с деца точно към вр. Козя стена, но като се замисля дори без въжето може да се мине съвсем спокойно там през топлия сезон.....

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Юни 13, 2013 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 861

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми е чудно какво толкова може да стане там, че да затварят маршрута. Възстановяване на инфраструктурата?! Какво, да не тръгнат да асфалтират Пътеката? Аз миналата година на К-Е този участък го минах "само" 3 пъти в 3 поредни дни, подсичайки вр. Козя стена и Кучето от юг и преходът беше абсолютно лежерен. Сигурно нещо по въжетата по билото, дано само не оскубят еделвайсите уж случайно.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак

Последната промяна е направена от Tito на Чет Юни 13, 2013 7:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 13, 2013 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Ето го вероятният "опасен"участък. Дано само подменят съществуващото въже, а не да "увъртят" целия район със стоманен парапет !



_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Юни 13, 2013 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Ето го вероятният "опасен"участък. Дано само подменят съществуващото въже, а не да "увъртят" целия район със стоманен парапет !

Павка, според мен опасния учатък е точно под твоята снимка. Там е лятната пътека ,която излиза на паметника на загиналите летци и може би от дъждовете да са се изровили скали и да има опасност от свличане на камъни. Може би най-безопасно си остава по зимната маркировка. А някой има ли свежи снимки от ,,Червената локва,, ?
Чет Юни 13, 2013 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1084

Мнение Отговорете с цитат
Ето го проблемното място според мен

http://diakont.snimka.bg/mountain/h-kozya-stena.756264.30637356
Чет Юни 13, 2013 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Аууу! Сещам се къде е! Като минавах последно /преди 2 години / на 1-2 места стърчеше тел от въжето - ако не внимаваш можеш да си раздереш ръката!!! Толкова е опасно.... как са го оставили до сега....

Майтапа настрана, нали преди 3-4 години загина туристка? Май по подсичащата пътека беше. Може да са решили да обезопасят и нея. Или просто формално - има инцидент - следва обезопасяване, може да е предписание на разследващите инцидента. Ако някой търси обезщетение от ЦБ за "неподдържана от 70-те години пътека".... Всичко може да е.

Или наистина е "усвояване".
Пет Юни 14, 2013 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година Парка спечелиха проекти за много евро пари.Това е част от усвояването им за изграждане на защитни съоръжения по основните маршрути.Не знам да ли си спомняте мисля че 2010г.инцидента с моста на х.Левски в посока
праскалото когато при претоварване се счупи и пострадаха хора.Тогава към парка имаше съдебен иск за това че не са обезопасили моста.Направило ли ви е впечатление че сега има указателни табели с надпис?"Преминавай по един".Също така че по траверса на Купена и Тарзановата пътека са от миналата година с нови осигуряващи въжета .Мисля че това е много хубаво за безопасността на хората.Това че някой усвоява тез пари не е много от значение.Важно е че има нещо на лице,а не изписано по документи и в действителност нищо.Контрола по усвояването е даден на бившата шефка на Парка Нели Рачевиц а от нейните бивши подчинени знам че тя е много прецизна.
Пет Юни 14, 2013 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:


Майтапа настрана, нали преди 3-4 години загина туристка? Май по подсичащата пътека беше. Може да са решили да обезопасят и нея. Или просто формално - има инцидент - следва обезопасяване, може да е предписание на разследващите инцидента. Ако някой търси обезщетение от ЦБ за "неподдържана от 70-те години пътека".... Всичко може да е.

Или наистина е "усвояване".


Тцъ, загина между Козята и Ехо, при това се е движела горе по ръбчето, а не по пътеката.

Аз по лятната от Беклемето до Козята не се сещам за толкова драматичен момент, че чак да се свличат камъни, да пропадне, че и опасно за живота да стане, та чак пътеката да затварят Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 14, 2013 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Дано скоро ремонтират магистралата, че Е-3 трябва да ги отбиват от Ехо надолу към деретата и после да ги качват през Сувчарското пръскало(примерно)обратно... Laughing
Съб Юни 15, 2013 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко години с такава заповед беше забранено преминаването по екопътека "Бабско пръскало". Единственият проблем беше изгнилия парапет на прогледната площадка. Хижарят на "Русалка" каза, че имало спечелен проект за нов парапет за 25000 лв.?!
Нед Юни 16, 2013 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Към тея пари има такса майсторлък - мола, стой си в бг, остави ни на мира, ето и за децата и жените ти, дръж и другите в бг и им затваряй очите.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Нед Юни 16, 2013 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov