ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Възстановяване на х.Богдан!!!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Възстановяване на х.Богдан!!!
Автор Съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 182

Мнение Възстановяване на х.Богдан!!! Отговорете с цитат
http://www.btsbg.org/component/content/article/98-important-news/704-da-vuzstanovim-zaedno-hija-bogdan.html
Пон Окт 22, 2012 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Тази година ходихме с щерката на вр. Богдан-1607м(първенеца на Средна гора).Пътем минахме покрай хижата.При вида й ми стана много болно-такава хубава,голяма постройка,с баня,кухня сега зееше изтърбушена-без прозорци,врати и т. н.Само голи стени.До хижата имаше трафопост-била е електрифицирана,а не на слънчеви батерии!Разположена е в много красива местност,от която се откриват прекрасни гледки.Казвам на дъщерята"Гледай каква хубава хижа!Някога е приютявала туристи,носели са се песни,а сега стои погрозняла-спомен от доброто старо време!Много пари ще трябва за стягането й!'Жалко,много жалко!Дано да се съберат пари за ремонта й!Малко съм притиснат финансово,но един смс ще пратя!Капка по капка,вир става!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Пон Окт 22, 2012 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 182

Мнение Отговорете с цитат
повече http://www.btsbg.org/daritelska-kampania-hija-bogdan.html
Пон Окт 22, 2012 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Дано идеята намери подкрепа!Аз си мисля колко пари ще трябват...май повече отколкото да се изгради нова хижа!Всичко е в руини-минахме последно оттам преди месец-два..
Единствените работещи хижи там останаха Средногорец и Бунтовна(не съм сигурен),както и Фенера ама тя е по-пристърни...!Чивира също е конярник Sad
Само за протокола към градскоя Гунди-Богдан е 1604м.-възвеличил си го 3м. Very Happy
Пон Окт 22, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Не ми е идвало на ума да ходя до там, но е поредната жалка картинка. Нещо като Планински Извор над Антон.
Веднъж зарязана една хижа трудно се връща към живот. Практиката го показва. Не знам защо съм малко скептично настроен.
Дори да се съберат парите, има ли въобще някаква концепция за стопансиването и как да не се стигне пак до тук?
Ако някой знае повече по темата и сподели може и да провокира повече sms-и.
Пон Окт 22, 2012 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 263
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Наистина, когато ходих лятото до там, х.Богдан беше жалка картинка. Хубавото е, че лесно може да се електрифицира, ако се възстанови, защото горе има ток заради антените на GSM-ите.
P.S. Барбекюто наблизо е страхотно, но още по-страхотна е водата от изворчето зад него Smile
Пон Окт 22, 2012 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
Казвам на дъщерята"Гледай каква хубава хижа!Някога е приютявала туристи,носели са се песни,а сега стои погрозняла-спомен от доброто старо време!


бъдете сигурни, че ако се стегне ще почне да се носи рев на мотори и АТВ та, и чалгия .... (не че сега не се носи)...

дано не прозвучи като черногледство или подобно, аз не мисля че е добра идея ... То и без това в момента има следи от гуляи в района.

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Окт 22, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Гунди написа:
Казвам на дъщерята"Гледай каква хубава хижа!Някога е приютявала туристи,носели са се песни,а сега стои погрозняла-спомен от доброто старо време!


бъдете сигурни, че ако се стегне ще почне да се носи рев на мотори и АТВ та, и чалгия .... (не че сега не се носи)...

дано не прозвучи като черногледство или подобно, аз не мисля че е добра идея ... То и без това в момента има следи от гуляи в района.


Прав си, но и аз пуснах смс. Не съм минавал от 4 години от там, но те и тогава си бръмчаха с мотори навсякъде наоколо, особено около Шилигарка.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Окт 24, 2012 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov