ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Една крива неделя над Сушица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Една крива неделя над Сушица
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Една крива неделя над Сушица Отговорете с цитат
Спал-недоспал пристигам в неделя в Карлово, а от там и в Сушица. Облаци и мъгли от всякъде се движат, движа се и аз. Намирам въпросната чешма:



Тръгвам по маркировката, направена от нашия човек:



Ето какво е времето по склона - подарък за оня смешник от BTV:



Чубрицата е свежо зелена след толкова дъждове тази пролет:



Скоро се показва и слънце. Изядох 2 кроасана, но пак нямам тяга. Тежко време.Поглед към Карлово и Сопот:



...и към Сушица, от където тръгнах:



Излизам към Китката, а надолу няма далечна видимост:



Нагоре към Кочмара е ясно:





Конете ми показват пътека на изток:



Кочмара от друга гледна точка:



Ако правилно се ориентирам, това е равния букак:



Следвам пътеката, докато свършва, после в гората по целесъобразност, по животински пътеки:



Поглед назад към Китката:



Изведнъж излизам от гората на скалите, високо на единия бряг на дерето на река Навалийска. Водопада лъсва на 150-200м под мен:



Със зуум:



Да се слиза директно напред не е възможно, а заобикалянето високо от горе ще да е голямо бъхтене и се отказвам. Не и този ден. Слизане в полето от тук без пътека също няма да

изпълня. Хапвам и тръгвам назад, от където съм дошъл.
Един поглед към Митиризово, имах идея да продължа на изток и да слезна там, но това ще е в някой хладен ден.



Слизам надолу към Сушица. Слънцето ме утрепа, добре че е чешмата със студената вода долу, където прилагам освежителни процедури. Smile
Вечерта се оказа, че съм се прибрал с подарък - кърлеж над хълбока, но това е друга история. Крив ден...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 13, 2012 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1084

Мнение Отговорете с цитат
Колега, не дей да се косиш за подаръка.
При мен се бе забил във врата Very Happy
Сря Юни 13, 2012 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако не ходех разгащен и при мен щеше да е там. Иначе след миналогодишния, панталоните ми имат ластик и долу на крачолите. Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 13, 2012 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Отговорете с цитат
Много хубави снимки си направил,над този водопад където си заснел има друг който е отвесен и по голям,пътеката за него започва над мястото от което си снимал но е малко заличена защото не се използва,но малко като се помисли се открива,и реката се пресича само от това място.
https://public.blu.livefilestore.com/y1pt6wnKMdnRDTiaC4fGBv03gGsw0YY1f7udwKEY3A7XZyWO6qNx2QNeANZqys4me9B_BzVXTd4ubsmEy5p3yS1iQ/P2330670.JPG
Ето го само че тук е без воден,иначе си е внушителен.
http://prikachi.com/images/723/3657723o.jpg
Тази снимка съм я правил също от скалите където си снимал,ето от тази полянка започва пътеката,единственото място за преминаване,от другата страна излиза на голото и има алтернатива нагоре може да се стигне до Сините камъни,на изток също може да се продължи но там не познавам района.
http://prikachi.com/images/159/4888159w.jpg
Сря Юни 13, 2012 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
А има ли как да се стигне до Сушица с някакъв автобус от Карлово??За да се използва влак като транспорт дотам?
Сря Юни 13, 2012 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Доколкото разбрах нагоре дерето се раздвоява и става много слизане и качване по шубрака, за това се отказах. На кое разклонение се пада другия водопад? Може би на същата вода, която храни този? Един старец с който пътувах в буса(каза че бил твой съсед) ми разправяше, че водопада бил долу на 500 метра и нямало нужда да се качвам. Май говори за друг водопад, чувал ли си за него?


fena73 написа:
А има ли как да се стигне до Сушица с някакъв автобус от Карлово??За да се използва влак като транспорт дотам?

Да, има бусче, хванах го от Карлово някъде в 7:50. Има го на всеки час, но без няколко дупки(едната е към 17 часа, доколкото знам). От Сушица на обратно е в час и 5 мин, пак през час. Бусчето е No 3 градски транспорт.


Ето и видео на водопада: http://www.vbox7.com/play:643fd12d42

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 13, 2012 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Отговорете с цитат
Този водопад който си снимал идва от другият който е над него на около 400м,до него има пътека,надолу реката е разлята но нагоре се събира,този старец е над 80г но не му личат,той ти е казал за друг водопад който се намира надолу по реката която е точно до Китката от изток.
Сря Юни 13, 2012 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за инфото-зарибихте ме с тия пътечки и водопади-ще ги търся някой ден...
Чет Юни 14, 2012 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Живота написа:
Този водопад който си снимал идва от другият който е над него на около 400м,до него има пътека,надолу реката е разлята но нагоре се събира,този старец е над 80г но не му личат,той ти е казал за друг водопад който се намира надолу по реката която е точно до Китката от изток.

Да, разбрах, това е рекичката на която конете пиеха вода. На един от потоците точно срещу скаличките имаше чешма. Май там съм пипнал кърлежа, наоколо е пълно със суеци.
Значи тази река трябва да я подхвана от долния край. Това май го водят Йоздере.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 14, 2012 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov