ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Супер Мальовица през февруари

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Супер Мальовица през февруари
Автор Съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Супер Мальовица през февруари Отговорете с цитат
Не мога да не споделя този страхотен ден прекаран в планината/9.02./.По всички сайтове прогнозата бе за супер време.Останалото е лесно.Стягаш раницата ,взимаш обувките и снигоходките и.....право нагоре.И времето наистина беше страхотно.Пристигнахме на ЦПШ в 9.30ч.Качването до хижата е повече от приятно по утъпканата от шейната пътека.На хижата пихме по чай,видяхме хижарите и огромната Кари.Лошото е ,че не се виждаше никаква следа от човешки крак след хижата,ясно е ще падне яко тъпкане.Останахме приятно изненадани от снега,снегоходките потъваха едва няколко сантиметра,а сняг горе....колкото щеш.Качам се по планините от 12години ,но толкова сняг!!!!!.И така до втора тераса.Нагоре нещата загрубяха.А и тези пусти лавини,падна голямо оглеждане на ляво и на дясно.На върха обаче ни чакаше приятна изненада.Времето утихна,гледките бяха безумно красиви и така човек забравя за страданието което е изтърпял.Слизането мина без изненади.Така завърши изкачването на връх Мальовица ,в ден който го чакахме поне 20 дни.
Да наистина от към лавините беше най-опасно.Спазвахме две три правила и се молехме на господ, мисля че това е формулата да се абстрахираш от лавините.А що се отнася до снега....наистина е убийствено много.Но без тези предизвикателства за какво ни е да ходим ГОРЕ?!?Лятото всеки го може.Зимата е подходящ сезон да си провериш екипировката и личните си възможности.А що се отнася до стоенето ДОЛУ,е това е всеобщ проблем.На този етап всеки краде от времето за да си начеше крастата.и благодаря за отзивите!
Имам и страхотни снимки, но като новак не знам как да ги кача.
Връзка към галерията - http://peicho75.snimka.bg/mountain/mal-ovica.653576.26339147


Последната промяна е направена от Peycho Peychev на Нед Фев 12, 2012 5:45 pm; мнението е било променяно общо 23 пъти
Съб Фев 11, 2012 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
много сняг
Нед Фев 12, 2012 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Много добро ходене.
Нед Фев 12, 2012 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Направо ви завидях! Smile Аз не бих посмял.
Нед Фев 12, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ъъъъъ - някакси не мога да завидя на хора, които са си рискували живата...
Иване Razz

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Фев 12, 2012 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Без да се правя на велик и да дърпам дявола за опашката , но мисля че пътеката на Мальовица е една от най известните и посещавани в България.Зимната маркировка е в отлично състояние и като изключим улеят над езерото мисля че процента да те застигне лавина намалява драстично.
Пон Фев 13, 2012 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Вярно е, че е посещавана и че е маркирана, но това не я прави безопасна. На метри от тази пътека се е случило най-голямото лавинно нещастие за цялата история на българското планинарство с 11 жертви.
Пон Фев 13, 2012 11:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен съм с теб, пред фактите и боговете мълчат.Но кажи ми какво да направи човек като го влече пустата му планина.
Пон Фев 13, 2012 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Peycho Peychev написа:
Съгласен съм с теб, пред фактите и боговете мълчат.Но кажи ми какво да направи човек като го влече пустата му планина.

При такива изключително лавиноопасни условия ходи на безопасни места. Не е като да ги няма в Рила Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 13, 2012 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
за коя страна на рила говориш?От към Боровец и Мальовица тези места са кът.
Пон Фев 13, 2012 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Peycho Peychev написа:
за коя страна на рила говориш?От към Боровец и Мальовица тези места са кът.

Very Happy
До и около хижите Чакър войвода, Мечит, Вада до х.Ловна или по-натам до х.Рилски езера. Малко по в страни Венетица и Гургулица, съответно от почивните станции над Долна баня и с.Костенец, х.Отовица от Самораново, до х.Скакавица от Паничище през Пионерска...
Писах - не е като да няма... Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 13, 2012 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Ристе разбирам накъде биеш, да се спотайваме в ниското и да чакаме по-добри времена.
Вто Фев 14, 2012 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Peycho Peychev написа:
Ристе разбирам накъде биеш, да се спотайваме в ниското и да чакаме по-добри времена.

А, я не бием, бе - миролюбив съм.

Около Чакъра значи до в.Шатър.
Около Мечит значи до в.Будачица и едноименния връх...
Се си над 2400м.н.в. и на мальовишкото било във втория пример.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 14, 2012 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov