ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Джангалица, Кадиевият рид и наоколо
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Джангалица, Кадиевият рид и наоколо
Автор Съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Джангалица, Кадиевият рид и наоколо Отговорете с цитат
Здравейте,
Тоя уикенд разходихме малко из Кременския, Брезнишкия циркуси и върхарите около тях. Дори идеята беше съботата да спим в дивия и девствен Каменишки циркус, но плановете се осуетиха и без хич да съжаляваме останахме в Кременския. Неделя сутрин станахме рано-рано и за изгрева вече бяхме изтипосани на Джано, но уви - гъсти мъгли пречеха на изгрева. Все пак на моменти като се откриваше все едно бяхме в космоса!!! Гигантско щастие преживяхме! Smile Оттам нататък снимките говорят достатъчно ясно за това, което изживяхме през деня!

Леки вълнички по повърхността на Долното Кременско езеро:



Кралев Двор, Момин Двор и Джангал от Джангалица - назъбеното ридче, свързващо Джано със Сиврия.



Сега малко снимки от траверса на Джангалицата - може да са любопитни и интересни за някои ентусиасти:













Сега две снимчици на изгрева от многото, които нацъках от Джано:





Кралев Двор, Демиркапийските чуки, Демиркапия, Аргирово езеро, Момин Двор и Джангала гледани малко по-нагоре от т.н. Малко Конче:



Горно Брезнишко езеро от Ченгелчал:



Горно Брезнишко езеро и Демирчал гледани от Кадиев рид:



По билото на Кадиевия рид:



Кадиевият рид, Кралев Двор, Момин Двор, Джано и Джангал:



Част от Каменишкият циркус с 2 от прилежащите му езера:



Горно Брезнишко езеро с Ченгелчал - класическо фото Smile :



Горно Брезнишко езеро и част от Кадиевия рид:



Малка Каменица, Кралев Двор, Демиркапийските чуки и Момин Двор:



И накрая малко тривиални кадри Smile - Кременските езера:



Папазгьола:



И живот и здраве до нови срещи с Пирина! Very Happy
Вто Авг 10, 2010 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6396

Мнение Отговорете с цитат
Брех като ги гледам тия вълнички на Джангалското езеро направо изтръпвам ... Все едно ми нахлуват в обектива и изгарят всичко по пътя ... Laughing

Слизането от Кадиевия рид към Каменишките езера е леко неприятно, че ридът от север е яко насечен от 2-3 метрови блокажи през сипеите ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 10, 2010 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Слизането от Кадиевия рид към Каменишките езера е леко неприятно, че ридът от север е яко насечен от 2-3 метрови блокажи през сипеите ...

Да, зличък е! Идеята ми за навлизане в Каменишкия циркус беше откъм един улей по източния ръб на Джано - нагоре югоизточно от най-горното Кременско езеро / излиза се при най-горните клеци по тоя ръб / и от там надолу е песен по камънака към тези двете Каменишки езера, които съм качил по-горе.
Вто Авг 10, 2010 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6396

Мнение Отговорете с цитат
А, от източния рид (Лопки) по склона се слиза всякак към Каменишките езера ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 10, 2010 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Croc
Сря Авг 11, 2010 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Едва ли ще се вместя в общоприетите представи за красиво, но за мен Горното Брезнишко езеро е едно от най-красивите езера, които съм виждала (за сега само на снимка).
Сря Авг 11, 2010 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ve_san написа:
Едва ли ще се вместя в общоприетите представи за красиво, но за мен Горното Брезнишко езеро е едно от най-красивите езера, които съм виждала (за сега само на снимка).

Какво означава "общоприети"?! Very Happy - Важното е, че те кефи!!! Поради надморската им височина има още 4-5 езера, които му съперничат по красота, но просто са много по-посещавани. Това е едно от истински дивите!!! Cool
Сря Авг 11, 2010 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
От начина по,който пишеш и от снимките,които показваш
си личи,че любовта ти към Пирина е неподправена и истинска! Very Happy
За,което само адмирации! Clap
Сря Авг 11, 2010 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Много красоти сте хванали с обектива, чудни места сте посетили.За туристите всичко в планината е красиво и не може човек да каже кое езеро е най-красиво, само че всеки си има любими места.
Има ли друга пътека до Каменишките езера, освен през рида?

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Сря Авг 11, 2010 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
elena написа:
Има ли друга пътека до Каменишките езера, освен през рида?


Има няколко - от Башмандра, от Полежан, от Ливадите и т.н.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Авг 11, 2010 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Браво хубава разходка и много добри снимки...

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 11, 2010 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са страхотни Surprised

Само да попитам:
1. От Брезнишкото езеро трудно ли е да се издрапа направо до в. Каменица и колко време би ми отнело горе долу? Ако говоря глупости, моля да ме извините, Google Earth е виновен Rolling Eyes
2.Какъв пътеводител за Пирин да си взема?

Благодаря!
Сря Авг 18, 2010 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
hvanigorata написа:
....
2.Какъв пътеводител за Пирин да си взема?

Благодаря!

Ще ти избоде очите какъв пътеводител да си вземеш... Не виждаш ли рекламния банер дори на тази страница горе в средата? Shocked

http://oreliak.org/book/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 18, 2010 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
hvanigorata написа:
....
2.Какъв пътеводител за Пирин да си взема?

Благодаря!

Ще ти избоде очите какъв пътеводител да си вземеш... Не виждаш ли рекламния банер дори на тази страница горе в средата? Shocked

http://oreliak.org/book/

Oops
Явно мозъкът ми се е научил да блокира всякакви реклами по-успешно от кой да е софтуеър за тая цел...
Сря Авг 18, 2010 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6396

Мнение Отговорете с цитат
hvanigorata написа:

...
Само да попитам:
1. От Брезнишкото езеро трудно ли е да се издрапа направо до в. Каменица и колко време би ми отнело горе долу? Ако говоря глупости, моля да ме извините, Google Earth е виновен Rolling Eyes
...


Трудно е. Сипеят от езерото нагоре към главното било е доста ронлив. После слизането от главното било до долината на Третата река е зор, бая е стръмно. Оттам покрай Митревото езеро към Каменица те чака лавиране между скални плочи, малки блокажи и редки клекови гнезда. Разбира се, към списъка на обективните трудности не включвам загубата на около 600 метра височина ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 18, 2010 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov