ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-8 Рила-Родопи: 2024 г.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Е-8 Рила-Родопи: 2024 г.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Е-8 Рила-Родопи: 2024 г. Отговорете с цитат
Източник: https://www.facebook.com/groups/7440756916047637/permalink/7839640666159258/

Цитат:
Ivo Ivanov
Администратор · Четвъртък, 22 август 2024 г. в 20:48 ·

Утре в 5 сутринта с Владислав Атанасов тръгваме от Боровец по Е8 (Рила-Родопи), като ще
направим опит да изминем разстоянието от около 420км с 12000 D+ и да достигнем
крайната точка Мезек в рамките на 6 дни. Линк за GPS проследяване:


В момента следата показва, че са в хижа „Сини връх“. Предстоят им интересни „безинтересни“ километри до финала в Мезек. Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 26, 2024 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
Тия, дето търчат без да гледат наоколо не са ми интересни.
Няма ли някой нормален минаващ тази година, с пътепис?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 27, 2024 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тия, дето търчат без да гледат наоколо не са ми интересни.
Няма ли някой нормален минаващ тази година, с пътепис?


Не пишат вече, мързи ги. Сега купуват по една екшън камера, или направо с телефона и айде в Ю тубата. Няма я романтиката от тефтера и молива, после набираш на компа и добавяш снимки и четеш и зяпаш иииии звуч като баба ми вече Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 27, 2024 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1419
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, имаше двойка франсета по трасето миналата седмица, но надали ще пишат тук. Срещнах ги преди Ягодина, така и не разбрах как са научили за този маршрут. Бяха се притеснили за твоите табелки, дали ще ги видят пак, пък то имаше на 200 метра.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 27, 2024 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
В края на месец юли във Фейсбук попаднах на публикация на Генади Петков, който беше написал, че е минал Е-8.

И той е от „скоростнопреминаващите“.

Попитах Генади Петков как е маркировката по Е-8 и къде има проблемни участъци.
Отговори ми, че вчерашният ден – между Йончово и Сърница – е бил най-лошият от цялото трасе.
Поканих го да отидем и да разчистим проблемният участък, който 2 пъти миналата година доброволци сме чистили и маркирали.
Генади Петков е лайкнал поканата ми.

Източник – фейсбук група „планински преходи“ (поверителна група, само членове на групата могат да виждат публикациите):

https://www.facebook.com/groups/226331370759538/permalink/8127374283988501

Цитат:




Публикацията на Генади Петков от 23 юли 2024 г.:

https://www.facebook.com/genadimpetkov/posts/pfbid02AaRMrieV42SVCyKtPpJKXBguBZo8hcEsYams6JyhZ6LPLbbDYLB2VaGrpYsN4jDUl

Цитат:
Генади Петков добави нова снимка към албума: РИЛА-РОДОПИ (Е.Cool — в/ъв Крепост "Мезек".

Вторник, 23 юли 2024 г. в 15:46 · Svilengrad, Област Хасково ·

Направих го! И третото "Е" е "в мен" !!
Е8 за седем дни и десет часа или по-точно 178 часа преход за тези около 420 километра.
Близо 1300 км, с десетки хиляди метра обща денивелация по родните чукари! Благодаря на
Господа, че ми се случиха, не просто заради самата цел, а за това, че срещнах хора и
кътчета от нашата страна, за които не съм и вярвал, че още съществуват. И тази година се
снимах и разговарях с туристически групи (да ми изпратите снимките) докато бързахме по
пътеките. На хижа "Свобода", крачейки по трасето бях изпратен със специален поздрав
"Ехо за Генади" от голяма и невероятна група, отиваща към върха. Заради тези хора тичах
под облаци от дъжд, а броени минути по-късно ме откри друга група от Стара Загора под
едно дърво, докато чаках да преминат гръмотевиците. 🙂
Дните от преходите си по трите "Е"-та съм споделял в снимки и в реално време (на
момента). Всеки ден съм вървял без значение от прогнозата за времето. Трите са
направени на веднъж!
Усмелявайте се и излизайте от зоната си на комфорт, тези три причини да го направите са
ви с опция красиви хора и гледки. Правете свидетели и нас след това, за да си спомним за
тези мигове отново.
Благодаря, България
23.07.2024 г - 14:00 ч

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Авг 27, 2024 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Дидо, имаше двойка франсета по трасето миналата седмица, но надали ще пишат тук. Срещнах ги преди Ягодина, така и не разбрах как са научили за този маршрут. Бяха се притеснили за твоите табелки, дали ще ги видят пак, пък то имаше на 200 метра.


Васко, като рече табелки, те зачезват от трасето нейде след х. Орфей.
Тъй като оттам насетне е частта от трасето на Е8, което ти посещаваш често, да ти дам малко бройки да ги наковеш?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 28, 2024 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1419
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди и след село Ягодина има от твоите, след това няма вече. Аз точно излизах на Тошкиния завой от подсичащата на Свети Илия пътека, дето идва от асфалта при долния край на Дяволската екопътека, че рязахме с детето клони и шипки, и ни настигнаха франсетата, които идваха по същата пътека, вместо по асфалта през ждрелото. Ще се уточним за табелките, ще поставя, щом имаш.
За маркировката по трасето в него край - БТС са нашлякали едно фолио с надпис Е8 по големите зелени табели, както и разни табели и марки в червено, започващи и завършващи в нищото, повечето отстранихме. Табелите на велинградската вода за Е8 са доста изпипани и сравнително точни, единствено странно в тях ми са малките надписи и голямото празно пространство.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Авг 28, 2024 8:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Иво Иванов и Владислав Атанасов финишираха, като поставиха нов рекорд за Е-8 – 5 дни, 16 часа и 37 секунди.
За съжаление точно в най-интересната за мене част – след село Йончово – джипиес-следата им е прекъсната и няма къде точно са минали.

Източник: https://www.facebook.com/groups/7440756916047637

Цитат:
Ivo Ivanov
Администратор · Четвъртък, 29 август 2024 г. в 9:20 ·

Снощи с Влади стигнахме до прасето в Мезек - финалната точка на Е8 за 5 дни, 16:37.
Всичко мина според плана, видяхме какво ли не, включително десетина огромни метеора,
изгарящи един до друг над родопското небе, при вида на които ни паднаха ченетата.
Специални благодарности на Summits trek, които от години популяризират маршрута и за
пръв път ни преведоха по тия магични пътеки.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Авг 31, 2024 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Това се превръща в някаква бутафория вече Smile… чак толкова, че скоро ще спре Smile с тези часове минути и секунди Smile
Съб Авг 31, 2024 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov