ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Костенски водопад-Чавча-Хаджийска поляна-Венетица-Костенец??

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Костенски водопад-Чавча-Хаджийска поляна-Венетица-Костенец??
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Костенски водопад-Чавча-Хаджийска поляна-Венетица-Костенец?? Отговорете с цитат
Здравейте
Обувките си почиваха цяла седмица и им е време да походят. Моля вещите в разходките да кажат дали е осъществим маршрутът за 1 ден, как е теренът, маркировката. Трябва ли да внимавам за нещо? Прегледах темите, но не намерих точно, каквото ми трябва, освен че има мечки над Костенец Shocked ,но се надявам това да е стара информация.
Искам да мина от с. Костенец през Костенски водопад, по зелената маркировка по р. Чавча, прекия път без маркировка по Айряндере до жълтата маркировка (т.е. без качването до Оджовица), Хаджийска поляна, Ечемиците, х. Венетица и после по червената маркировка обратно до Костенец. Като километри гледах, че е към 24-25, но като терен постижимо ли е минаването за 1 ден и пътеките нормални ли са? Също така през гора ли се върви или на открито и ако е гора, широколистна, иглолистна или смесена е (да знам дали да изчакам още 1-2 седмици да се нашарят хубаво листата или е бор и да си ходя сега). Актуална информация за мечки из района, че за тази година 3 пъти за щастие ми стига вече Rolling Eyes
А, и от чисто любопитство, понеже идва зимният сезон-този маршрут безопасен ли е през зимата, т.е. да няма риск да те затрупа някъде лавина или да се претрепе човек. Предполагам зимата не става за 1 ден, а трябва да се спи на Венетица.
Благодаря предварително.
Сря Сеп 25, 2019 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1527
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тези места не съм ги въртял отдавна, та не знам в какво състояние са пътеките. Ако си във форма, не е непостижимо /ако не са занемарили пътеките/. Точно в този дял гората е смесена в ниското, наесен бялото на брезите, зеленото на иглолистните, жълтото и кафявото изглеждат много добре, особено при слънчево време.
Не знам защо говориш за селото, тръгни от края на летовището, водопадът е почти пред тебе.
Миналата година май беше, водих хора до водопада. Пътят е зверски разкопан, едва ли са го оправили. На разклона за вила "Констанция" има млада 100+ годишна секвоя. Можеш да я погледнеш, ако ти остане време.
Успех!
Wink
Сега видях, че питаш и за зимата. Към Белмекен води черен път покрай реката, който преминава в пътека. Почти всичко е в гора, лавина в гора е почти невъзможна. Венетица остава встрани. Аз съм трамбовал все за Белмекен от Костенец, а ако времето е лошо - утешителен маршрут до "Гургулица". Мечки съм виждал само по таблата.
Нека хора с по-пресни спомени ме поправят.
Сря Сеп 25, 2019 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Поне доскоро в тоя район май не пущаха с раници под дваесе кила и ако не си направил комемине ... но вероятно има начини за заобикаляне на тая разпоредба, ако е валидна де...
Сря Сеп 25, 2019 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора. Щом съфорумци не са ходили скоро по тези пътеки не смея да мисля какво е, но ще проверя след 1/2/3 седмици като се нашари хубаво гората щом е смесена и ще рапортувам. Миналата година средата на Октомври минавах покрай Рилския манастир и беше много красиво. Там е може би най-красивата гора, която съм виждала през есента.
Ray, ех, не можа да я преживееш моята тежка ком-еминейска раница и това си е. Very Happy Щом миналата седмица Мусала качих с 10 кг. раница и с 20 кг. ще се разходя...(на еднодневно бях тръгнала до Мусала, да не помислиш, че 2 седмици съм била по чукарите). След като щях да умра там от хипотермия на кабинковия лифт преди няколко години, защото бях по панталон и яке, спряха тока и си отвисях 2 часа под горната станция на минус 23 градуса привечер, зимата не се разделям с раницата и имам допълнителни дрехи, ако ще и да нося повече. Какво да ти кажа...моем да носим, и тежки раници, и мебели носим, и на пиене моем да носим, и на бой носим (не съм от Перник, ако се чудиш). Tooth
Чет Сеп 26, 2019 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1222
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Мама му стара! Отговорете с цитат
Лахесис написа:
...моем да носим, и тежки раници, и мебели носим, и на пиене моем да носим, и на бой носим (не съм от Перник, ако се чудиш). Tooth


Утре ми идват 4 тона пелети. Как не се сетих по рано да те направя координатор да организираш форума. Че и едно агне Ники и Цецко да бяха донесли. С тая цялата мощ и работа щяхме да свършим и форумна среща да отметнем.
Ако не е късно, утре по обед...
Посрещам от центъра на Рударци, ядене и пиене от мен, носене от вас и мен.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Сеп 26, 2019 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до Лахесис: Не че не мога да я преживея, ама ме поставяш в много неудобно положение ... представи си ако правим комемине заедно кво ще си помислят хората като ни гледат мен с моята 6-7 кг раница и теб с твоята двойно и повече по-тежка... Ще трябва да обяснявам как съм препил предната вечер и сме си разменили раниците...
Иначе е ясно, че си сериозно момиче с характер Smile.

до уважаемия господин и мой приятел пацко пацков: А бе Пацко... ей такива юнаци като тебе учат планинарите на лоши работи ... носене, ядене, пиене.... тва да не ти е Дивият Запад .... а и кво ше ги правиш тия четри тона пелети? Луди хора сте тва планинарите.
Пет Сеп 27, 2019 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov