ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине опити за рекорди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине опити за рекорди
Автор Съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 194

Мнение Отговорете с цитат
https://gps.tracksport.eu/map/xristo-minkov-kom-emine-2024

Ицо Минков се напиня по трасето. Казва, че гони 4.5 дена, ама...да видим Smile Успех на момчето Smile
На Планинските извори е 3 мин под рекорда на Божката:

https://fkt.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82/%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-3
Сря Авг 07, 2024 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
https://gps.tracksport.eu/map/xristo-minkov-kom-emine-2024

Ицо Минков се напиня по трасето. Казва, че гони 4.5 дена, ама...да видим Smile Успех на момчето Smile
На Планинските извори е 3 мин под рекорда на Божката:

https://fkt.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82/%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-3


Те с иван Гочев имат опити, обаче специално Христо Минков не го виждам как ще завърши. Повече от 2 дни и половина 3 не му давам. Макар че той вече трупа опит затова че сега може и да завърши. Но нямат достатъчно подготовка, но може и аз да не знам. Но ще е интересно де .. Другата седмица пък тръгва Петър матов с колелото, да видим и той какво ще направи... Ама ебаси жегите нямат спиране ... Даже след средата на август няма и да спират.
Аз направо не знам как ще тръгвам при положение че не обичам жегите, въпреки че тая година съм малко по-добре аклиматизиран уж.
Сря Авг 07, 2024 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
За тези без фейс, някой ще даде ли инфо как върви Ицо? На картата виждам, че е малко преди Риш, на гадно място. Може да няма обхват, от над час не мърда.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Авг 09, 2024 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
moreau



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Христо изостава много малко от времето на Дизела, според таблиците на fkt.bg (и аз съм от тия без соц мрежи Very Happy). Дано успее да завърши този опит, ще е второ или трето най-бързо преминаване по маршрута. Успех на Христо!
Съб Авг 10, 2024 7:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
За тези без фейс, някой ще даде ли инфо как върви Ицо? На картата виждам, че е малко преди Риш, на гадно място. Може да няма обхват, от над час не мърда.


Ами движи си, явно наистина ще го завършва. Ама така трябва, вместо да се целят в рекорди, преди това да го завършат няколко пъти и чак тогава... Явно им увират главите Smile .. Той сега като го завърши, тепърва ще може вече да си прави нещата за рекорд по насетне. Но трябва да се трупа опит по трасето, това е най-важното, а то няма как да се случи като постоянно се отказваш. Тъкмо да разбере колко гадно е накрая Smile

Намира се около изоставеното Село Добростан и заобикаля, както всички освен мен. Като там всяка година забравям и се набутвам в гъбите и се въртя като пумпал Smile и не мога да си спомня, защо съм се зачукал и къде се намирам Smile Smile
Съб Авг 10, 2024 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 861

Мнение Отговорете с цитат
Доброван. Добростан е село в Родопите над Асеновград. Wink

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Авг 10, 2024 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 635

Мнение Отговорете с цитат
Е, завърши си го Ицо - 4 дни, 21 часа и 51 минути, трето най-добро време в историята и отлична основа за надграждане и нов рекорд.
Димитър Кутев също го завърши успешно за 6 дни, 8 часа и 52 минути, изключително време за човек, който не ми е известен като водещо име сред бегачите в България. Но неговата битка с Ком-Емине е започнала доста отдавна, така че и тук няма голяма изненада.
Нед Авг 11, 2024 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Матов тръгва утре май .
Пон Авг 12, 2024 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение ) Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...

Намира се около изоставеното Село Добростан [Доброван] и заобикаля, както всички освен мен. Като там всяка година забравям и се набутвам в гъбите и се въртя като пумпал Smile и не мога да си спомня, защо съм се зачукал и къде се намирам Smile Smile

Преди 1 седмица – на 05.08.2024 г. – отидох до село Сини рид и Доброван, за да видя какво е състоянието на маркировката.

Както очаквах – състоянието на маркировката не е добро.
Изминаха 9 години от последното премаркиране: https://forum.bg-turist.com/viewtopic.php?t=8975 и маркировката е тотално остаряла.

През 2015 г. след Ръждева чешма бяха изорали земните пътища между нивите, по които е минавало Ком-Емине.
Поради това се наложи маркировката да мине на две места „през нивите“ – в продължение на 40 метра и на 100 метра.
Сега земния път с маркировката между двата участъка „през нивите“ е изоран и не става за вървене – има насадена нива с лук:
https://www.kade.si/index.html#map=17/3060376.16/5286100.57/0
Странно, но факт – голяма нива с лук! Smile За пръв път виждам такава.
Южно от нивата има нов хубав земен път, който го нямаше през 2015 г.
По този път се стига лесно до Синята чешма, без да се минава през ниви.

П.П. По принцип БТС е организацията, която определя и променя маршрута на Е-3 (Ком-Емине).
Следва БТС да вземе отношение откъде да минава маршрутът в този участък. А пък ако вземе и да го премаркира...

Иначе преходът от Сини рид до Доброван и Синята чешма е хубав – редуват се поляни, гора, гледки към морето, вкусни узрели джанки...


























____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 12, 2024 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
Стефчо, мерси за снимките и споделената информация Smile .. Аз се чудя така като споделяте тези снимки и стари неща, не ви ли се ходи пак по ком-емине ? Толкова хора има които са го минавали преди, а пък сега не ходят повече по него. .. Smile

Така като гледам от тракера, Петър Матов не е тръгнал въобще. То и аз не знам в тея жеги дали е добра идея. Може би чак към края на Август, когато и аз мисля да тръгна ще е малко по-добре. То с това топло време беше по - логично да го изместя за средата на септември... Ама ми омръзна да се занимавам с неработещи хижи и да се пазаря. А те до края на август все още работят в по-засилен режим. Само да цъкне септемви и край Smile минава се на някакъв друг ..
Вто Авг 13, 2024 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5823
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз се чудя така като споделяте тези снимки и стари неща, не ви ли се ходи пак по ком-емине ? Толкова хора има които са го минавали преди, а пък сега не ходят повече по него. .. Smile

"Ходенето по Ком-Емине" от край до край на един дъх, особено многократното търсене на все по-добри скоростни постижения, не е по вкуса на всекиму. Аз, например, предпочитам само някои участъци от маршрута и обичам да ги посещавам през различните сезони и часове от денонощието, както и при различни метеорологични условия, наслаждавайки се на гледки, срещи и т.н., без да бързам за никъде. Освен това в Стара Планина има много повече от "Ком-Емине", което също не е за пропускане, а животът не е безкрайно дълъг...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 13, 2024 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 861

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
.. Аз се чудя така като споделяте тези снимки и стари неща, не ви ли се ходи пак по ком-емине ? Толкова хора има които са го минавали преди, а пък сега не ходят повече по него. .. Smile

Много път, бре Калоянчик. А и защо да ходим като можем да летим? Very Happy Като говорим за рекорди, миналия месец летях от Сопот и след като се набрах в термика до 2500м над Добрила хванах източния вятър и за 2 часа и половина стигнах до Арабаконак, все по билото. Все пак в правилната посока, както би казал един класик.

Това казано шеговито разбира се. Летенето си е летене, ходенето си е ходене. Чат-пат ме стяга чепика и ми се скита из горите, но за ново Ком-Емине няма муза. Аз моето си го минах преди 12 години и беше едно от най-уникалните преживявания и съм убеден безценен спомен за цял живот. Но тази тръпка, този заряд, който беше тогава си остана там. Минавало ми е през главата дали бих тръгнал пак, но заради себе си, както беше тогава не го усещам повика. Ако някога се случи, то ще е заради/с някой друг (или други).

Иначе винаги следя с интерес и съпреживявам всяко публикувано преминаване. Радвам ти се и на теб и на Борис, които се пускате по Пътеката всяка година с цел по-скоростно минаване, но не е моето. То си е индивидуално и това е основна част от магията.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Авг 13, 2024 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1255
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Чат-пат ме стяга чепика и ми се скита из горите, но за ново Ком-Емине няма муза. Аз моето си го минах преди 12 години и беше едно от най-уникалните преживявания и съм убеден безценен спомен за цял живот. Но тази тръпка, този заряд, който беше тогава си остана там. Минавало ми е през главата дали бих тръгнал пак, но заради себе си, както беше тогава не го усещам повика. Ако някога се случи, то ще е заради/с някой друг (или други).

Иначе винаги следя с интерес и съпреживявам всяко публикувано преминаване. Радвам ти се и на теб и на Борис, които се пускате по Пътеката всяка година с цел по-скоростно минаване, но не е моето. То си е индивидуално и това е основна част от магията.


Напълно споделя мнението на Тито. С разликата, че моето беше преди 11 години. Следващото мисля да е с колело, че да е по-бързо. Не мога всеки път да съм безработен и с много пари. Smile Големия син е на 4. Предполагам до 10 години, ако задържи интереса към колелото, ще го направим заедно.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 13, 2024 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1702
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Пацко- маймунке и аз ще дойда с Вас след 10- тина години с бастунчето.
Вто Авг 13, 2024 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2451

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми харесва самото преживяване, а не самото преминаване, дали бавно или бързо. Затова че ако имам възможност бих ходил постоянно. Дефакто аз си отделям свободното време за ком-емине последните години по една или друга причина, вместо да ходя по швейцария или някакви други места. За момента не съжалявам грам ..
Вто Авг 13, 2024 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Следваща
Страница 11 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov