ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Априлци-вр. Ботев-Тарзанова-Башмандра-заслон Ботев-Априлци
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Априлци-вр. Ботев-Тарзанова-Башмандра-заслон Ботев-Априлци
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
kaloyanv написа:
Аз мисля утре да направя този преход, който си го постнал оригинално в темата... Неделя имам работа. И аз ще съм по маратонки, понеже съм си забравил обувките .. Ама не е много ясно дали ще го направя. Ако усетя че нещо не ми е както трябва и веднага съкращавам Smile ..

Карлово-заслон Ботев-х. Добрила и обратно до Карлово , това също е голямо блъскане, доста по-тежко е от това което ще правя утре Smile ... Този преход е над 40 км с 3 000 метра денивелация.

Може би Паниците - Ботев както си го намислил е най-добре. Обаче после на слизане е голяма мъка там в жегата.


Ама от Плевен ли тръгваш към Априлци?


Да, точно така, от там до мазането или паркинга на лифта ми е към няма и 1 час и половина.
Пет Юни 14, 2024 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 694
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
excalibur написа:
kaloyanv написа:
Аз мисля утре да направя този преход, който си го постнал оригинално в темата... Неделя имам работа. И аз ще съм по маратонки, понеже съм си забравил обувките .. Ама не е много ясно дали ще го направя. Ако усетя че нещо не ми е както трябва и веднага съкращавам Smile ..

Карлово-заслон Ботев-х. Добрила и обратно до Карлово , това също е голямо блъскане, доста по-тежко е от това което ще правя утре Smile ... Този преход е над 40 км с 3 000 метра денивелация.

Може би Паниците - Ботев както си го намислил е най-добре. Обаче после на слизане е голяма мъка там в жегата.


Ама от Плевен ли тръгваш към Априлци?


Да, точно така, от там до мазането или паркинга на лифта ми е към няма и 1 час и половина.


На мен ми е далече от София, а не ми се тръгва в 4 сутринта..
Пет Юни 14, 2024 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
kaloyanv написа:
excalibur написа:
kaloyanv написа:
Аз мисля утре да направя този преход, който си го постнал оригинално в темата... Неделя имам работа. И аз ще съм по маратонки, понеже съм си забравил обувките .. Ама не е много ясно дали ще го направя. Ако усетя че нещо не ми е както трябва и веднага съкращавам Smile ..

Карлово-заслон Ботев-х. Добрила и обратно до Карлово , това също е голямо блъскане, доста по-тежко е от това което ще правя утре Smile ... Този преход е над 40 км с 3 000 метра денивелация.

Може би Паниците - Ботев както си го намислил е най-добре. Обаче после на слизане е голяма мъка там в жегата.


Ама от Плевен ли тръгваш към Априлци?


Да, точно така, от там до мазането или паркинга на лифта ми е към няма и 1 час и половина.


На мен ми е далече от София, а не ми се тръгва в 4 сутринта..


Знам над 3 часа е шофирането в една посока. Аз от София съм го правил мисля само 3 пъти това изпълнение. За последно като се качвах един февруари и от тогава не съм повтарял. Хем не е леко, хем това шофиране и после наобратно ти разказва играта. Няма смисъл наистина .. Smile

П.С макар че да ти кажа и до Паниците не е малко каране ..
Пет Юни 14, 2024 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
Километрите са 26, като обаче слизането е от Ботев през заслона и после към хижа плевен ... Денивелацията часовника яко сбози, но аз мисля че е около 2500-600 метра. Часовника показа 3700, което няма нищо общо с реалноста а е Гармин, кво му стана не знам,

Прехода е много хубав, ако първо се мине през заслон ботев, от там е изключително красиво докато не направиш целия полукръг преди хижа Рай. Много е приятно спускането и тъкмо си почиваш с малки изключения. Бях забравил колко е гаден тоя юг. Хем днес не е чак толкова топло, хем беше преди 12 часа. Обаче от Рай нагоре се изпекох яко. Направо не ми се мисли какво ще е утре. Който ходи да тръгва възможно най-рано.

Взех го за 9 часа от тях 1 час и половина почивка, и в заслона за хапване. и преди това. то няма как. Този преход е много красив, но има един проблем и той е качването от хижа рай. Много е жега там в тоя район.
Съб Юни 15, 2024 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
Като заложих трака, на Base Camp Map, там има една възможност да избереш денивелация по карта, а не както е по устройство. ... Това което показа и което според мен е вярното е 2333 м и слизане 2330 ..

Аз си знаех че не е 2500 метра баш, Smile) ама малко така да се изхвърля .. Обаче този часовник е скандален, да ми засече 3682 метра, ужас Smile)
Нед Юни 16, 2024 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 402

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
,,, от Ботев през заслона и после към хижа плевен ... .


до хижата защо ходиш? носталгия?

къф е часовника, дет не засича добре? (може да е свързано с антените горе на върха)
Пон Юни 17, 2024 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3082

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:


къф е часовника, дет не засича добре?

На мен още долу на паркинга започва да ми прави номера /уредът е Garmin eTrex 35/.
Деретата са много дълбоки и показанията са откровено неверни.
Същото е и в долината на Чавча, над костенския водопад.
И двете места ннетите тракове изобщо са негодни за употреба.
Пон Юни 17, 2024 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Отговорете с цитат
Етрекса с включен GLONASS ли го ползваш или чист GPS?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юни 17, 2024 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
kaloyanv написа:
,,, от Ботев през заслона и после към хижа плевен ... .


до хижата защо ходиш? носталгия?

къф е часовника, дет не засича добре? (може да е свързано с антените горе на върха)



Слизам към хижата, понеже е с една идея "по-нестръмно" трасето, аз не ходя в нея, тъй като ме дразни много заради кебапчийницата която става събота и неделя. Минавам по зимната маркировка. Часовника е Гармин Инстинкт, първа версия. Имам и Гармин Инстинкт последния който е и със соларен панел и някакви подобрени модове по GPS-a и той май не прави такива проблеми. Обаче единия часовник седи в плевен, другия в София ...

Освен това слизането го правя и за разнообразие, да не е по едно и също трасе. Даже ако стоя тук по плевен повече, ще започна да правя и разни кръгове към тъжа и вец видима и няма да се качвам вече горе на паркинга, понеже ми взеха 5 лева Smile)))))) вчера .. А мен никога не мога да ме хванат понеже винаги ходя рано и още преди обяд слизам ... Ама сега в сезона са от 7.00 още на линия и дебнат осбено събота и неделя, а пък аз стигнах в 7 и 2-3 минути Smile. През седмицата няма никой.

Срещнах и Божидар Антонов, те правят още по-сериозни тренировки. Тръгват от Паниците, после се качват към билото където е Юрушка грамада, минават покрай Тъжа, после Марагидик, надолу до ВЕЦ Видима, нагоре към хижа Плевен - млечния чал - Ботев - х. Рай и пак паниците ....
Ама много жега не са за мен такива преходи Smile)
Пон Юни 17, 2024 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 402

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
горе на паркинга, понеже ми взеха 5 лева Smile)))))) вчера ..


изроди!

кофата няма кой да им пусне иначе ...

до скоро нямаше, ама явно са намерили кой да кибичи долу в дупката и да кешира
спирай на долния паркинг със седалките ( и уринирай върху тях преди да тръгнеш)

иначе тези тренирвовки на Божо са ... дали минава по водния канал (Водохващане - Мазаането), като слезе от Турски рът?
че то навремето е имало пътека от Водохващането, която излиза почти на Пенчовото
Пон Юни 17, 2024 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Във Фейсбук стана модерно да се събират лайкове.
Всъщност може би „модерно“ не е точната дума, по-подходящо сякаш би било „жизненоважно“...

Тази неделя Йонко Тончев е публикувал, че е направил идентичен преход с този в настоящата тема, а именно:

„От паркинг Мазането ,Купата,. връх Ботев,.от там слизане до заслон Ботев,.Баш Мандра,.Петолъчката,.хижа Рай,, Тарзановата пътека и за втори път връх Ботев и слизане през Купата самостоятелно.“

Йонко Тончев получава доста лайкове и похвали.
Похвалните коментари Йонко Тончев на свой ред лайква и харесва.
Обаче критика Йончо Тончев не търпи – грубо напада всички критични коментари и дори стига до обиди. Защо ли? Think

Източник: https://www.facebook.com/groups/226331370759538/permalink/7929898880402710

Цитат:
Йонко Тончев

Неделя, 16 юни 2024 г. в 19:18

От днес за един ден два пъти на връх Ботев.От паркинг Мазането ,Купата,. връх Ботев,.от
там слизане до заслон Ботев,.Баш Мандра,.Петолъчката,.хижа Рай,, Тарзановата пътека и за
втори път връх Ботев и слизане през Купата самостоятелно.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 17, 2024 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3082

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Етрекса с включен GLONASS ли го ползваш или чист GPS?

с GLONASS.
Вто Юни 18, 2024 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
О да Стефчо, тези аджамии бяха по кабела след мен. Аз се бях закрепил с едно леко темпо и по едно време ги чувам че наближат, даже още по-вече си забързаха темпото и почти ме стигнаха, а пък аз си ходя равномерно. Пръхтяха като коне и вече на излизането изостанаха много. Smile .. Аз точно това се чудех, помежду ли се състезаваха или с мен Smile Smile
Вто Юни 18, 2024 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
kaloyanv написа:
горе на паркинга, понеже ми взеха 5 лева Smile)))))) вчера ..




иначе тези тренирвовки на Божо са ... дали минава по водния канал (Водохващане - Мазаането), като слезе от Турски рът?
че то навремето е имало пътека от Водохващането, която излиза почти на Пенчовото


Той не слиза от Турския рът обаче, там където е Цанко Дюстабанов продължава наляво и там където е разклонението за Турския рът , той продължава право надолу пуска и не завива към тоя рът.
Вто Юни 18, 2024 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
Понеже се сетих и за фейсбук и групите. Аз по едно време бях в една ком-емине и май бях влязъл преди, да питам като ми се прецака колелото, някой дали познава в Котел кой да го ремонтира... Та си останах там и тази година, някой беше писал за информация и че ще пита във форумите и тоя дето е там шефа на групата, му каза да не търси никаква друга информация и форумите са остарели един вид, а че там имало всичко. Аз му писах че е меко казано смешно да твърдиш че ти си първородника и да казваш че информацията е само при теб Smile .. Мина някакво време и разбрах че ме е блокирал от тази група. Не го знам какъв е този ........., но е много тъжно .. най-вече за него . Smile ..

Та това е и горе долу нивото там .. Даже не знам защо ги постваш тези цитати на някой си . Smile
Вто Юни 18, 2024 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov