ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пак обувки...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Пак обувки...
Автор Съобщение
etfilm



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
За два дни обикаляне из дъждовна Рила Литос-ките от Алпин се представиха доста добре.
Пон Юли 13, 2009 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
etfilm написа:
За два дни обикаляне из дъждовна Рила Литос-ките от Алпин се представиха доста добре.


Аз имам едни летни Литос-ки (от Алпи взети, приличат на кецове Very Happy) и съм супер доволна за момента, вече трето лято ги експлоатирам усърдно, понякога есен джапам с тях в градски локви също, супер удобни са ми и за тая ниска цена са чудесни обуща. Само веднъж съм имала малко мазолче на един пръст. Единствено, че им е тъничка подметката и по чакъл се подбиват краката. Минавала съм и Карстовото било с тях - на първото обуване при това - никакви ядове.
То си зависи до голяма степен и до краката, когато ги взимах измерих почти всичко налично в Алпи и тея просто ми лепнаха за крака. Ще видим колко ще откарат Smile

ей такива са, но червени:
http://www.montline.ro/images/medium/x_hiking.jpg
Вто Юли 14, 2009 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
щерката е с Литос
ето такива http://www.alpibg.com/product_info.php?products_id=1226
цяла зима ги носи из София и по планините и не са мръднали (а тя прави обувките на нищо)
удобни са и много
не пропускат вода
"зацепват" добре по скали и камъни
Сря Юли 15, 2009 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
celibat



Регистриран на: 15 Юли 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Впечатления от Литос Шерпа:

1. Лепнаха ми на пробване в магазина на Алпи.

2. При първото ми качване с тях от Железница до Черни връх се държаха супер, но започнаха да ме щърбят под кокалчетаа на глезените от двете страни. След това при злизането от Черни връх по малко пресечена местност горният ръб започна да се търка здраво в кожата и направи раничка след двудневния преход (грешката беше моя вероятно, защото не ги стехнах добре в горната част при слизането). На пръстите абсолютно никакъв проблем.

3. Не се мокрят вътре в безснежни условия, преджапах през мочурища, рекички и много мокра трева. Чудно ми е зимата дали са подходящи за дълбок сняг (ако някой има опит, да каже?)

4. Не запарват, въпреки дългия преход и мн топлото време, разбира се, чорапът нормално беше леко запотен, но обувката има явно добро изпарение, защото не се вмирисва.


Чудя се с какво мажете Cordura-та, защото една планинарка под Черни връх ми спомена за някакъв специален спрей?

Едит: След второто носене вече никъде не обиваха и се държаха страхотно Smile


Последната промяна е направена от celibat на Пон Юли 20, 2009 1:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 16, 2009 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Cordura-та с нищо не я мажа
не пропуска вода

за дълбок сняг стават, децата ходиха така зимата плюс гети и краката им бяха сухи и топли
Чет Юли 16, 2009 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
Здравейте

ако може на мен някой да ми даде информация от опит по въпроса Very Happy

понеже много мразя да обикалям из магазини, ме интересува кои от магазините в София(а не съм в София) работят и в събота и имат избор от номера и модели...смисъл не да си харесеш един и да нямат номера ми (41-42:lol: )....
и ако има хора от Враца или Берковица да споделят дали при тях има хубави магазини за обувки и ако има малко имфо ако може (се пак имат туристически домове и т.н., но се съмнявам много Sad )

иначе търся като bushy_7 до около 150 лв


Във Враца има магазин с туристически стоки на Суми - в търговския център на втория етаж. Повечето неща са стари модели, но цените са повече от прилични Smile

В София предполагам, че поне 99% от магазините работят и в събота.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 16, 2009 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
ggattov написа:
Здравейте

ако може на мен някой да ми даде информация от опит по въпроса Very Happy

понеже много мразя да обикалям из магазини, ме интересува кои от магазините в София(а не съм в София) работят и в събота и имат избор от номера и модели...смисъл не да си харесеш един и да нямат номера ми (41-42:lol: )....
и ако има хора от Враца или Берковица да споделят дали при тях има хубави магазини за обувки и ако има малко имфо ако може (се пак имат туристически домове и т.н., но се съмнявам много Sad )

иначе търся като bushy_7 до около 150 лв


Във Враца има магазин с туристически стоки на Суми - в търговския център на втория етаж. Повечето неща са стари модели, но цените са повече от прилични Smile

В София предполагам, че поне 99% от магазините работят и в събота.




В Суми бях ходил преди около 2 месеца и там на втория етаж и го разгледах (но поне за мен нищо, което да ми хареса) освен ако имат и някой друг нов от тогава?Smile...а за София може би не се изразих правилно по ме интересумва както съм споменал да има голямо разннобразие от номера ....поне мояVery Happy(иначе Алпи ще е първото място където ще отида поне го и знамSmile)

мерси все пак за информацията
Чет Юли 16, 2009 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Доколкото знам няма друг във Враца Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 16, 2009 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение А при цени до 100 лв.??? Отговорете с цитат
Привет на всички,

Предстои ми екскурзионно в Родопите в края на месеца и обиколих днес 1-2 магазина за специализирана екипировка в София с цел да си намеря подходящи туристически обувки. С неприятно учудване констатирах, че обувките, които се продават започват от 250 лв. Confused Shocked Sad нагоре... Не ми се дават толкова пари, а и нямам, честно казано... Готов съм да отделя около 100 - 120 лева... Но не искам да си купувам китайски буклук, а нещо което да нося поне 2 години на планина (аз не съм активен планинар - по 2-3 пъти в годината си правим екскурзионни за по 5 дни). Принципно знам, че скъпото е по-хубаво, но съсипвам обувки със завидна бързина Rolling Eyes

Правя уточнение, че рядко ще ми се налага да ги ползвам зимата, но все пак предпочитам да не се мокрят от съприкосновение със снега да речем за час-дваSmile

Разбрах, че в този ценови диапазон(до 100 лв.) са обувки NETWALK, които са български и според някой хора хич не са за изхвърляне....от друга страна ми препоръчаха да потърся и евтини Литос или Бергхаус, както и онези произвеждани от завод Вихрен, Благоевград. (Магазина им бил на ъгъла на Сливница и Одрин, но не съм сигурен дали още е там).

Моля ви за мнение кое си струва в съотношение цена/качество?

Ако имате и информация за кое каква материя е - винаги е добре дошла Wink

Предварително благодаря!

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Сря Юли 22, 2009 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6438

Мнение Отговорете с цитат
До 100-120 лева на практика нямаш никакъв избор. Това е долния ценови диапазон на Литос-а.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юли 22, 2009 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
До 100-120 лева на практика нямаш никакъв избор. Това е долния ценови диапазон на Литос-а.


Дидо, благодаря за бързия отговор, но именно за това и питам за българските на NETWALK:) Rolling Eyes

Сега, като гледам съм пропуснал да уточня, че търся трисезонни обувки Oops в "златната среда" - не много тежки, но не и такива, че да се намокрят само от стъпване на мокра повърхност (имам едни такива вкъщи)

Все пак в краен случай бих преглътнал ценовата разлика между евентуално български за 80 лв. и Литос Шерпа за 130лв. в полза на комфортаSmile

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Сря Юли 22, 2009 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3423
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: А при цени до 100 лв.??? Отговорете с цитат
Чичка написа:


Разбрах, че в този ценови диапазон(до 100 лв.) са обувки NETWALK, които са български и според някой хора хич не са за изхвърляне....

Предварително благодаря!


Вярно е. Здрави са, ако не друго.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юли 22, 2009 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Разбрах къде се продават въпросните NETWALK, а доколкото разбрах в същият магазин има и други евтини планинарски пособия Чатнах!

Това е адреса и точното описание:

тел. 8667518
ул. "Кръстьо Сарафов" 26 – входът откъм Света гора, приземен апартамент вдясно....на звънеца пише "Раници", а на сградата къща – музей Димитър Димов.

Предполагам, че ще мина да видя как са като продукт и ще споделя тукSmile

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Сря Юли 22, 2009 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
На мен NETWALK не са ми удобни. Въпреки чорапа, горната част на обувката прежуля, запарват. За здравина не мога да кажа нищо, толкова са ми неудобни, че избягвам да ги нося Laughing Много са ефтини, но...не препоръчвам.
Сря Юли 22, 2009 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш възможността да посъбереш още някой лев и да си вземеш нещо наистина добро,макар и след време ,по добре ще е.трябват ти още 100-на лева и ще се сдобиеш с нещо наистина качествено.Моя съвет е по добре качествени обувки за сметка на нещо друго от екипировката
Чет Юли 23, 2009 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov