ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет относно логистиката над Банско
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Съвет относно логистиката над Банско
Автор Съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 430
Местожителство: Варна

Мнение Съвет относно логистиката над Банско Отговорете с цитат
След около седмица ще направим едно семейно ходене (с децата) по Пирина и засега плановете са да започнем с х.Демяница и след 3-4 дни да излезем от към х. Вихрен. Идеята е да излезем на удобно място, където лесно да стигнем до колата. Последното ми ходене в Пирин беше преди 10 години и помня , че за Демяница се хващаше пътеката някъде по средата на пътя за Шилигарника (надявам се да е лесно откриваемо). Ако оставим колата на Банско, ще мога ли да хвана някакъв транспорт да ни хвърли до там? Не ми се ще да я хващаме от долу още, че децата не са много големи и ще каталясат още преди да сме почнали Smile.
Мисля си още, дали няма някакъв вариант колата да се остави на някое място близо до отбивката за пътеката? Но все пак да не е на пътя или в гората съвсем, че ще стои 3-4 дни. Горе-долу и на връщане ще ни е удобно така. Пак казвам - не знам доколко се е урбанизирало нагоре. 2003-а всичко беше доста различно ... Дайте ми някакъв съвет - долу в града ли да я оставим или някъде нагоре ще е по-удобно?
Нед Авг 11, 2013 1:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 141

Мнение Отговорете с цитат
Трудно ще си осигурите транспорт до хижата, рядко някой решава да се качи с превозно средство до горе, защото пътя на места е много зле. По пътя за Шилигарника, близо до един от завоите тръгва пътека, която се спуска на пътя за х. Дамяница, но ще ви спести само 30 минути пеша, а и ще трябва да оставите колата близо до един гаден завой и само ще и мислите през тези 3 дни. По добре като завиете към х. Дамяница още в началото да си оставите колата на поляните.
Нед Авг 11, 2013 2:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1553
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не е точно така. Ако тръгнете със собствена кола към "Демяница", имате няколко отбивки, най-високата от които е на надморска височина около 1400 метра. Оттам до хижата е около два часа по трошенокаменен път. Отбивката е след чешма, която се намира вдясно от пътя, а самата отбивка е вляво, към някакъв хотел, може би се казва "Панорама", не съм сигурен. На 100-200 метра след края на асфалта има широко място, където можете да оставите колата на божиите грижи. От самата "Демяница" нямам добри впечатления, мърлявко е, но изборът си е ваш. Има и доста комари. Не знам какво ще правите там три дни, може би тигелчета до Валявишки езера или до Тевно. До "Вихрен" все едно ще трамбовате през Тодорина порта, а после един от вас ще ходи още десетина километра пеш за колата. Е, както и да е, важното е да ви е кеф.
Нед Авг 11, 2013 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям dilaro 2 - най-добре е да си оставите колата след отбивката за Демяница. Преди 2 години я оставих там за 4 дни. Имаше много коли и нямаше проблеми. Имаше даже Голф, излязъл на Демянишка поляна, което не знам дали сега е възможно - две зими имаше много сняг и пътят сигурно се е изровил.
Колкото до маршрутите около Демяница - достатъчно много и хубави са, но не всички са маркирани (обикновено има пирамидки).
Някой има ли информация за състоянието на пътя до Демянишка поляна?
Нед Авг 11, 2013 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1553
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ходих в района преди десетина дни. Никакви драстични изменения, даже също срещнах Голф двойка, но не знам докъде беше стигнал, защото се връщаше. Началото на пътя е достъпно за всички, които не жалят колата си, но последните метри ми се виждат джипкаджийски.
Нед Авг 11, 2013 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Achiles



Регистриран на: 09 Сеп 2013
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте планинари! Нека се включа и аз по темата с един въпрос. Очертава ми се скоро ходене до Банско и ще имам един цял свободен ден. Мислех си да направя един еднодневен маршрут до Тевно езеро през х. Демяница. Казвали са ми за има един завой (рибарски завой) на пътя за хижа Вихрен на който мога да оставя колата и от там до Демяница не било много. Проблемът ми е че нямам представа как да открия този завой а после и пътеката за х. Демяница. Ако някой може да помогне с инфоррмация за въпросния завой - къде се намира (приемам и GPS координати Wink), как да го позная и от къде да хвана пътеката за хижата нека сподели. Също така ако някой е минавал този маршрут от рибарски завой до тевно нека сподели колко време отнема и възможно ли е отиване и връщане за един ден до тевно?
Пон Сеп 09, 2013 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Achiles написа:
Здравейте планинари! Нека се включа и аз по темата с един въпрос. Очертава ми се скоро ходене до Банско и ще имам един цял свободен ден. Мислех си да направя един еднодневен маршрут до Тевно езеро през х. Демяница. Казвали са ми за има един завой (рибарски завой) на пътя за хижа Вихрен на който мога да оставя колата и от там до Демяница не било много. Проблемът ми е че нямам представа как да открия този завой а после и пътеката за х. Демяница. Ако някой може да помогне с инфоррмация за въпросния завой - къде се намира (приемам и GPS координати Wink), как да го позная и от къде да хвана пътеката за хижата нека сподели. Също така ако някой е минавал този маршрут от рибарски завой до тевно нека сподели колко време отнема и възможно ли е отиване и връщане за един ден до тевно?

N41 47.266 E23 27.672
Може. На състезателни начала.

пп - бих ти препоръчал да отидеш до Василашките езера над х.Демяница - N41 44.529 E23 27.204

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Сеп 09, 2013 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 430
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не съм гледал координатите, дето Ристо ти ги е дал, но предполагам, че е същото място, на което и аз си оставих колата миналия месец. Като тръгнеш нагоре по пътя, гледаш в лявата страна - трябва да има асфалтова отбивка, която влиза навътре в гората, но това е на поне 5-6 км след като излезеш от Банско или горе-долу на километър- километър и половина след като подминеш едно хотелче (забравих му името) от дясно на пътя, то е единственото там и да ти послужи като някакъв ориентир. Няма как да я объркаш, мисля и табели има, хубав асфалтов път е, не е черен. Минаваш покрай една изоставена, голяма, бяла сграда, мисля хотел Бистрица се е водило, вижда се даже още от пътя, преди да свиеш в отбивката. Подминаваш я, пътят става каменист там, но се ядва. След 200-300 м се стига до една поляна за пикници, с пейки, беседка. Почивните дни явно ходят доста хора там. Аз там си оставих колата, под дърветата, за едно денонощие. Нямах грижи. Пътят иначе продължава покрай реката, но вече е за високопроходими МПС-та, а и не сме там за това, нали?
Мисля, че с кола това е най-подходящото място, където може да я оставиш. До хижата го дават 2.5 часа, но щом с децата го направихме за по-малко от 3, значи със стегнат ход става и за 2.


Последната промяна е направена от Yan4o на Пон Сеп 09, 2013 3:59 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пон Сеп 09, 2013 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Achiles



Регистриран на: 09 Сеп 2013
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за бързия отговор. Сигурно няма да е леко, но не ме е страх от ходене. Само дано нацеля хубаво време Wink
Иначе до Василашките ходих миналата година пак от Демяница и пак беше за един ден само дето тогава оставих колата на местността градище. Имам леля която е планинарка и тя ме уверяваше че от завоя е по-близо до Демяница отколкото от м. Градище. Та за това задавам този въпрос. Все пак не е задължително да е точно този маршрут, просто не се сещам за друг еднодневен в този район и да не съм го ходил. Но ще видим.
Пон Сеп 09, 2013 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dan



Регистриран на: 17 Мар 2013
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Съвет и от мен. В Банско има хотели, които имат паркинг. Свържи се с тях ,направи си уговорка и си остави колата на сигурно място. Зная, че някои правят тези услуги -разбира се срещу заплащане, което не е кой знае колко, но ще бъдеш спокоен. Ние не сме особено очаровани от х.Демяница-мърляво и бол с комари,ужас. Друг вариант:Моят съвет, щом искаш в Пирин , отиди първия ден с колата на х. Вихрен-паркираш я пред хижата ,правиш си разходки в района ,а на втория ден отиди на х.Гсце Делчев, остави си колата на паркинга, хвани си лифта, отиди на х.Без бог и от там също можеш да отидеш до Тевното езеро.
Пон Сеп 09, 2013 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката за х. Демяница е камионен път покрай реката, отбива се при изоставения х-л Бистрица вляво от асфалтовия път за х. Вихрен.
"Рибарският" завой е няколкостотин метра по-горе от отбивката, от него пак се слиза до въпросния камионен път.

Дали ще оставиш колата на поляната (м. Тодорова орница, Кариерата, може и като Градище да я знае някой, макар тази местност да е малко по-нагоре), или на завоя - почти нищо не печелиш като дистанция.

Нямаш нужда от паркинг. И двете места са ок - оставял съм си с колата седмица и повече там. Всъщност единствените ми два инцидента с колата в Пирин бяха на паркинга под Безбог и под х. Вихрен - изкривени рамена на чистачки.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пон Сеп 09, 2013 8:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 09, 2013 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
С каква кола успя да стигнеш до Безбог ?
Пон Сеп 09, 2013 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Achiles



Регистриран на: 09 Сеп 2013
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Мерси на всички за съветите. Ще реша скоро какъв маршрут да избера. Проблемът е, че имам само един ден и ми се иска да е нещо натоварващо и в същото време да не съм ходил там досега - затова и се спрях на идеята за Тевно от Рибарския завой. Но не знам да не ми излезнат криви сметките от към време. Според моята леля от рибарския завой до Демяница било около час и после още три до Тевно. Ако така ги смятам стават 8 и връщането. Само дето не знам дали е наистина така и да не излезе съвсем друго накрая. Не ме притеснява ходенето като цяло, но все пак не искам да е само препускане по баирите а и да мога да се поогледам - все пак в Пирин красоти много. Идеята на рибарския завой беше да се спести време. Иначе знам къде е Кариерата(по-горе по погрешка писах Градище) нималата година там зарязахме колата на един поход до василашките езера, но тогава си спомям че до х. Демяница ни отне около 1.30 мин и даже малко повече. Та идеята ми беше дали от рибарския е по-близо? Интересна е и идеята за Тевно от Безбог. Дали е възможно от х. Гоце Делчев да се кача сутринта с лифта да отида до Тевно да се върна и да сляза пеша (очевидно ще изпусна последния лифт)?
Пон Сеп 09, 2013 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Achiles написа:
Дали е възможно от х. Гоце Делчев да се кача сутринта с лифта да отида до Тевно да се върна и да сляза пеша (очевидно ще изпусна последния лифт)?

Да, възможно е.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Сеп 09, 2013 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 251
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Някой минавал ли е с кола тази година по макадамовия път от Тодорова орница до х.Демяница?
Какво е състоянието на пътя, проходим ли е за Subaru Forester ?
Сря Юли 24, 2024 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov