ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хайде в Пирина
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Хайде в Пирина
Автор Съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Хайде в Пирина Отговорете с цитат
Здравейте.Обмислям преход в края на юни от х.Безбог и в този ред на мисли са ми въпросите:
-хижа Гоце Делчев ли е по добре като условия или х.Безбог (за хора които до сега не са спали на хижа,но пък с желание)
-Бихте ли ми препоръчали маршрути(миналата година направихме
х.Вихрен-Бъндеришки езера-х.Вихрен-1 ден ,и следващият х.Вихрен-Муратов връх-х.Вихрен.Не си чувствахме краката после,но пък много ни хареса и си мисля за подобен маршрут само че от Безбог.Благодаря на отзовалите се! 🙂🍀
Сря Юни 05, 2024 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
Като условия е все тази. Въпроса е логистиката. От Безбог си на високо и директно тръгваш за повечето маршрути, дефакто си наблизо. Ако си на Гоце Делчев трябва да се качиш до хижа Безбог и от там да обикаляш..

Минусите на хижа Безбог е че е голяма навалица там събота и неделя лятото и се губи цялото удоволствие. Според мен е много по-добре в летния сезон да се ходи през седмицата.
Сря Юни 05, 2024 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Smile
По втория въпрос - районът е много благодатен, голям брой езера, красиви върхове с не по-малко красиви гледки... Като че ли най-много хора ходят до вр. Джано - през Поповото езеро, и до вр. Полежан (с включване или не на вр. Безбог). И двете места много си заслужават - ако не сте стъпвали в околността, са едно добро начало. Smile При запас от време и сили, от Полежан може да се продължи към върховете Газей и Малък Полежан (страхотна следобедна гледка от него в посока вр. Джангал), с връщане после обратно към хижа "Безбог". Десилишкото езеро също е добър избор, с много по-малко навалица. Има и доста други възможности - върховете Ченгелчал, Сиврия, Демиркапийски чуки, Джангал по пътеката от Поповото езеро, Каймакчал, Десилица или пък преход до Тевно езеро и върховете около него. Но голямата част от тези маршрути не са маркирани, повече или по-малко физически предизвикателни (а някои и с по-специфични участъци), така че ако тренингът не е на висота или пък нямате някой в групата ,който да е пообикалял там, по-добре ги оставете за по-нататък. Smile
В края на юни е хубаво да се следи и подбира внимателно прогнозата за времето ,понеже често е променлива, а гръмотевична буря в района е... не точно добре дошла. Wink Поизостанали снежни преспи по маршрутите също са нещо, по отношение на което трябва да се подхожда разумно и предпазливо...
Приятно изкарване!

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Чет Юни 06, 2024 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Като условия е все тази. Въпроса е логистиката. От Безбог си на високо и директно тръгваш за повечето маршрути, дефакто си наблизо. Ако си на Гоце Делчев трябва да се качиш до хижа Безбог и от там да обикаляш..

Минусите на хижа Безбог е че е голяма навалица там събота и неделя лятото и се губи цялото удоволствие. Според мен е много по-добре в летния сезон да се ходи през седмицата.


Благодаря за коментара.За хубаво или лошо ще сме там от петък до неделя.
Чет Юни 06, 2024 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
МиткосваМ написа:
Здравейте Smile
По втория въпрос - районът е много благодатен, голям брой езера, красиви върхове с не по-малко красиви гледки... Като че ли най-много хора ходят до вр. Джано - през Поповото езеро, и до вр. Полежан (с включване или не на вр. Безбог). И двете места много си заслужават - ако не сте стъпвали в околността, са едно добро начало. Smile При запас от време и сили, от Полежан може да се продължи към върховете Газей и Малък Полежан (страхотна следобедна гледка от него в посока вр. Джангал), с връщане после обратно към хижа "Безбог". Десилишкото езеро също е добър избор, с много по-малко навалица. Има и доста други възможности - върховете Ченгелчал, Сиврия, Демиркапийски чуки, Джангал по пътеката от Поповото езеро, Каймакчал, Десилица или пък преход до Тевно езеро и върховете около него. Но голямата част от тези маршрути не са маркирани, повече или по-малко физически предизвикателни (а някои и с по-специфични участъци), така че ако тренингът не е на висота или пък нямате някой в групата ,който да е пообикалял там, по-добре ги оставете за по-нататък. Smile
В края на юни е хубаво да се следи и подбира внимателно прогнозата за времето ,понеже често е променлива, а гръмотевична буря в района е... не точно добре дошла. Wink Поизостанали снежни преспи по маршрутите също са нещо, по отношение на което трябва да се подхожда разумно и предпазливо...
Приятно изкарване!


Надявам се на благоприятно време 🙂 Не сме ходили от тази страна в Пирин и ще разчитаме на утъпканите пътеки.Гледаме да се вмъкнем в 5-6часа(приблизително) ,в двете посоки.
Четох за маршрута Безбог-Попово езеро+някой връх наоколо(още се двоумя кой да е ) .За втори ден звучи добре Десилишко езеро,но четох че няма утъпкана пътека и се притеснявам че ще се загубим.Ще мислим и за втори ден програма .Благодаря за идеите ! 🙂
Чет Юни 06, 2024 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2449

Мнение Отговорете с цитат
Elitsa написа:
kaloyanv написа:
Като условия е все тази. Въпроса е логистиката. От Безбог си на високо и директно тръгваш за повечето маршрути, дефакто си наблизо. Ако си на Гоце Делчев трябва да се качиш до хижа Безбог и от там да обикаляш..

Минусите на хижа Безбог е че е голяма навалица там събота и неделя лятото и се губи цялото удоволствие. Според мен е много по-добре в летния сезон да се ходи през седмицата.


Благодаря за коментара.За хубаво или лошо ще сме там от петък до неделя.


Ако е сега петък-неделя, най-вероятно може и да няма толкова хора, ще е стабилно и топло, затова че наистина ще имате целите дни на разположение. Деня ще е много дълъг.. Района на Безбог е такъв че когато е хубаво времето си виждате маршрутите и няма да има проблем. Може да хванете на където ви виде окото. Приятно прекарване !

П.С - само да вметна за времето за да няма обърквания. Сега сме юни месец, тези 2 такива са много динамични и си има местности, където се зараждат явления и може да е опасно. Няма сайт или модел, който да познае точно в планините в тези 2 месеца и затова не трябва да се разчита на него. Основното правило за тези месеци е основния преход да се направи от рано сутрин до ранния следобед и от там вече да се слиза. Като най-опасна от такива внезапни явления е СТара планина по обясними причини и части на Рила, както и Витоша .
Чет Юни 06, 2024 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 331

Мнение Отговорете с цитат
МиткосваМ написа:
Здравейте Smile
По втория въпрос - районът е много благодатен, голям брой езера, красиви върхове с не по-малко красиви гледки... Като че ли най-много хора ходят до вр. Джано - през Поповото езеро, и до вр. Полежан (с включване или не на вр. Безбог). И двете места много си заслужават - ако не сте стъпвали в околността, са едно добро начало. Smile При запас от време и сили, от Полежан може да се продължи към върховете Газей и Малък Полежан (страхотна следобедна гледка от него в посока вр. Джангал), с връщане после обратно към хижа "Безбог". Десилишкото езеро също е добър избор, с много по-малко навалица. Има и доста други възможности - върховете Ченгелчал, Сиврия, Демиркапийски чуки, Джангал по пътеката от Поповото езеро, Каймакчал, Десилица или пък преход до Тевно езеро и върховете около него. Но голямата част от тези маршрути не са маркирани, повече или по-малко физически предизвикателни (а някои и с по-специфични участъци), така че ако тренингът не е на висота или пък нямате някой в групата ,който да е пообикалял там, по-добре ги оставете за по-нататък. Smile
В края на юни е хубаво да се следи и подбира внимателно прогнозата за времето ,понеже често е променлива, а гръмотевична буря в района е... не точно добре дошла. Wink Поизостанали снежни преспи по маршрутите също са нещо, по отношение на което трябва да се подхожда разумно и предпазливо...
Приятно изкарване!


Много изчерпателен и точен коментар, трудно може нещо да се добави. Може би пътеката до Десилишкото езеро не е съвсем за начинаещи, но пък и дамата не спомена че са такива.

Но за друго се включвам - споменаваш връх Демиркапийски чуки. Значи ли това, че си изкачвал двете коти и ако да, ще съм доволен на всякаква информация. Той единствен ми липсва в района, но си мисля, че има участъци, които изискват катерене, така ли е?
Чет Юни 06, 2024 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Elitsa написа:
kaloyanv написа:
Като условия е все тази. Въпроса е логистиката. От Безбог си на високо и директно тръгваш за повечето маршрути, дефакто си наблизо. Ако си на Гоце Делчев трябва да се качиш до хижа Безбог и от там да обикаляш..

Минусите на хижа Безбог е че е голяма навалица там събота и неделя лятото и се губи цялото удоволствие. Според мен е много по-добре в летния сезон да се ходи през седмицата.


Благодаря за коментара.За хубаво или лошо ще сме там от петък до неделя.


Ако е сега петък-неделя, най-вероятно може и да няма толкова хора, ще е стабилно и топло, затова че наистина ще имате целите дни на разположение. Деня ще е много дълъг.. Района на Безбог е такъв че когато е хубаво времето си виждате маршрутите и няма да има проблем. Може да хванете на където ви виде окото. Приятно прекарване !

П.С - само да вметна за времето за да няма обърквания. Сега сме юни месец, тези 2 такива са много динамични и си има местности, където се зараждат явления и може да е опасно. Няма сайт или модел, който да познае точно в планините в тези 2 месеца и затова не трябва да се разчита на него. Основното правило за тези месеци е основния преход да се направи от рано сутрин до ранния следобед и от там вече да се слиза. Като най-опасна от такива внезапни явления е СТара планина по обясними причини и части на Рила, както и Витоша .


Обмисляме последната седмица на юни
Чет Юни 06, 2024 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Elitsa написа:
kaloyanv написа:
Като условия е все тази. Въпроса е логистиката. От Безбог си на високо и директно тръгваш за повечето маршрути, дефакто си наблизо. Ако си на Гоце Делчев трябва да се качиш до хижа Безбог и от там да обикаляш..

Минусите на хижа Безбог е че е голяма навалица там събота и неделя лятото и се губи цялото удоволствие. Според мен е много по-добре в летния сезон да се ходи през седмицата.


Благодаря за коментара.За хубаво или лошо ще сме там от петък до неделя.


Ако е сега петък-неделя, най-вероятно може и да няма толкова хора, ще е стабилно и топло, затова че наистина ще имате целите дни на разположение. Деня ще е много дълъг.. Района на Безбог е такъв че когато е хубаво времето си виждате маршрутите и няма да има проблем. Може да хванете на където ви виде окото. Приятно прекарване !

П.С - само да вметна за времето за да няма обърквания. Сега сме юни месец, тези 2 такива са много динамични и си има местности, където се зараждат явления и може да е опасно. Няма сайт или модел, който да познае точно в планините в тези 2 месеца и затова не трябва да се разчита на него. Основното правило за тези месеци е основния преход да се направи от рано сутрин до ранния следобед и от там вече да се слиза. Като най-опасна от такива внезапни явления е СТара планина по обясними причини и части на Рила, както и Витоша .



Последната промяна е направена от Elitsa на Чет Юни 06, 2024 7:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 06, 2024 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Elitsa



Регистриран на: 14 Май 2023
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
МиткосваМ написа:
Здравейте Smile
По втория въпрос - районът е много благодатен, голям брой езера, красиви върхове с не по-малко красиви гледки... Като че ли най-много хора ходят до вр. Джано - през Поповото езеро, и до вр. Полежан (с включване или не на вр. Безбог). И двете места много си заслужават - ако не сте стъпвали в околността, са едно добро начало. Smile При запас от време и сили, от Полежан може да се продължи към върховете Газей и Малък Полежан (страхотна следобедна гледка от него в посока вр. Джангал), с връщане после обратно към хижа "Безбог". Десилишкото езеро също е добър избор, с много по-малко навалица. Има и доста други възможности - върховете Ченгелчал, Сиврия, Демиркапийски чуки, Джангал по пътеката от Поповото езеро, Каймакчал, Десилица или пък преход до Тевно езеро и върховете около него. Но голямата част от тези маршрути не са маркирани, повече или по-малко физически предизвикателни (а някои и с по-специфични участъци), така че ако тренингът не е на висота или пък нямате някой в групата ,който да е пообикалял там, по-добре ги оставете за по-нататък. Smile
В края на юни е хубаво да се следи и подбира внимателно прогнозата за времето ,понеже често е променлива, а гръмотевична буря в района е... не точно добре дошла. Wink Поизостанали снежни преспи по маршрутите също са нещо, по отношение на което трябва да се подхожда разумно и предпазливо...
Приятно изкарване!


Много изчерпателен и точен коментар, трудно може нещо да се добави. Може би пътеката до Десилишкото езеро не е съвсем за начинаещи, но пък и дамата не спомена че са такива.

Но за друго се включвам - споменаваш връх Демиркапийски чуки. Значи ли това, че си изкачвал двете коти и ако да, ще съм доволен на всякаква информация. Той единствен ми липсва в района, но си мисля, че има участъци, които изискват катерене, така ли е?


Миналата година направихме х.Вихрен-Бъндеришки езера-х.Вихрен и х.Вихрен-Муратово езеро-Муратов връх-х.Вихрен
Чет Юни 06, 2024 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Надявам се на благоприятно време 🙂 Не сме ходили от тази страна в Пирин и ще разчитаме на утъпканите пътеки.Гледаме да се вмъкнем в 5-6часа(приблизително) ,в двете посоки.
Четох за маршрута Безбог-Попово езеро+някой връх наоколо(още се двоумя кой да е ) .За втори ден звучи добре Десилишко езеро,но четох че няма утъпкана пътека и се притеснявам че ще се загубим.Ще мислим и за втори ден програма .Благодаря за идеите ! 🙂


Е, няма за какво! Smile Относно идеята за х. "Безбог"-Попово езеро+някой връх - посетете Джано. Напълно е съизмеримо като натоварване с това, което сте правили миналата година, има маркировка, ходят доста хора натам - което също ви е ориентир, минава се през красиви места, а от върха при хубаво време се виждат двуцифрен брой езера, някои от които са сред най-големите в планината, както и доста впечатляващи върхове.
Ако имате сили за два по-уплътнени дни - може в единия да качите Полежан (от хижата отиване и връщане е около 5ч), а в другия - Джано през Поповото езеро (пак около 5-6ч в двете посоки).
Относно Десилишкото езеро - пътека има, дори е маркирана (син цвят) до достигането на река Десилица, а след това се върви нагоре, без маркировка покрай реката и срещу течението ѝ - докато се стигне до езерото. Не е много дълго, но ако има доза несигурност - да, по-добре го оставете за след като поопознаете района по-добре. Smile Впрочем, картата BG Mountains ще ви е полезна за целта.

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Чет Юни 06, 2024 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Но за друго се включвам - споменаваш връх Демиркапийски чуки. Значи ли това, че си изкачвал двете коти и ако да, ще съм доволен на всякаква информация. Той единствен ми липсва в района, но си мисля, че има участъци, които изискват катерене, така ли е?


Здравей! Smile Само по-високата кота съм качвал, описание на маршрута видях тук, във форума, беше полезно. По-ниската кота, която е като гребен, доколкото съм чел, е с доста по-труднопроходим терен, така че когато ходих, въобще не я бях включил в плана. Smile Но по-високата си е достъпна, тръгва се по синята маркировка за Тевното езеро (дето се отделя от зелената малко след Попово езеро). Скоро след Самодивските (Кралевдворски, Кралеви, Момини... Very Happy ) езера се напуска маркираният маршрут и се тръгва вляво и нагоре към Демиркапийски чуки, долу-горе по или малко под реброто, което се спуска от по-високата кота към Самодивските езера. Проходимо си е и не е нещо страшно стръмно, но няма пътека, преминават се много участъци с камъни. Като се наближи връхната точка, се забикаля от дясната страна (от запад), понеже директно не става - има скали, които "на два крака" не могат да се преодолеят. Катерене няма, лично аз се качих от място, на което използвах малко помощ от ръцете, но после се оказа ,че ако се заобиколи хубаво връхната точка - откъм Митровото езеро си има съвсем нормално достигане до върха, без да се налагат четириноги изпълнения. Wink Около час и четвърт ми отне от Поповото езеро, горе гледките са много добри - особено към долината на Третата река, Джано и Ченгелчал, и към Кралев двор... А и е остричко така, не е някаква широка поляна, та си имаш усещането ,че си на връх. Smile
Това е, общо взето, надявам се да е било полезно.

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Чет Юни 06, 2024 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3347
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Elitsa написа:
Здравейте.Обмислям преход в края на юни от х.Безбог и в този ред на мисли са ми въпросите:
-хижа Гоце Делчев ли е по добре като условия или х.Безбог (за хора които до сега не са спали на хижа,но пък с желание)

...

Надявам се на благоприятно време 🙂 Не сме ходили от тази страна в Пирин и ще разчитаме на утъпканите пътеки.Гледаме да се вмъкнем в 5-6часа(приблизително) ,в двете посоки.
...

Ако нямате висока кола, с която да се качите по земния път към хижа „Безбог“, а разчитате на лифта – по-добре нощувайте в х. „Безбог“, макар че напоследък има доста недобри отзиви за нея. Обмислете варианти за спане на х. „Мочарата“ и в с. Добринище.

Проверете предварително дали лифтът работи и какво му е разписанието.
Според мен е глупаво да бързате да хванете последния лифт, който е късния следобед, и така да се лишите от вечерните часове.
По-добре прекарайте повече време в планината и слезте пеша от х. „Безбог“ до х. „Гоце Делчев“, разстоянието е около 1 час и 20 минути по пътеводител.

Като стана въпрос за пътеводители, Николай Даутов (в този форум е с името Speedy) има чудесен пътеводител за Пирин.
По-горе съфорумците правилно са дали съвети за маршрутите – аз бих допълнил времената и разстоянията от пътеводителя на Николай Даутов:

х. „Гоце Делчев – 1 ч 45 мин – х. „Безбог“

х. „Безбог“ – 1 ч 15 мин-1 ч 20 мин – Попово езеро – 1 ч 30 мин – в. Джано

в. Джано – 50 мин – Кременски езера – 2 ч 20 мин – х. „Безбог“

х. „Безбог“ – 55 мин – местност Полежан – 1 ч – в. Полежан

в. Полежан – 30 мин – местност Полежан – 15 мин – в. Безбог – 10 мин – местност Полежан – 35 мин – х. „Безбог“

х. „Безбог “ – 1 ч 20 мин – х. „Гоце Делчев“


Маршрутът от Джано през Кременските езера до х. „Безбог“ е сложен за ориентиране и използването на навигация е силно препоръчително.
По този маршрут пътеките не са добре утъпкани, на места са стръмни, пресичането на река Ретиже може да е проблем сега.
Но пък преминаването му ще го помните дълго. Smile

Засега – толкова от мен. Успех!


Dimov написа:
... Но за друго се включвам - споменаваш връх Демиркапийски чуки. Значи ли това, че си изкачвал двете коти и ако да, ще съм доволен на всякаква информация. Той единствен ми липсва в района, но си мисля, че има участъци, които изискват катерене, така ли е?


Не, няма участъци, които да изискват катерене в смисъл алпийско катерене, а не туристическо катерене.
Ръбът между двете Демиркапийски чуки не е много сложен, но все пак изисква внимание. Обаче той не е задължителен да се минава.
Може да се изкачат двете връхни коти поотделно по съвсем нормални туристически маршрути, макар и без пътека.

Като за начало – тракът ми от моето качване на Демиркапийските чуки на с Валерия (абсурд) и Румен (excalibur), после може да приложа и малко снимки на по-сложните участъци:

https://drive.google.com/file/d/1f59aIbifwY9_6aoBccd0REDR4lx7BSF-/view?usp=drive_link

Успех!




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юни 06, 2024 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6437

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:

Но за друго се включвам - споменаваш връх Демиркапийски чуки. Значи ли това, че си изкачвал двете коти и ако да, ще съм доволен на всякаква информация. Той единствен ми липсва в района, но си мисля, че има участъци, които изискват катерене, така ли е?


Двата върха можеш да качиш лесно за около час тръгвайки от Демиркапия (портата).

Преди време с Калата тръгнахме от Безбог за Тевно езеро и за по-лесно минахме през Чуките Very Happy Бяхме с бивачно оборудване на гърба, та не ще да е било кой-знае колко трудно. Снимки можеш да видиш в галерията ми - http://mountain.bajhui.org/index.php/pirin/pirin_jul_10_2011 . Мога да споделя и трак при нужда.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юни 07, 2024 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 331

Мнение връх Демиркапийски чуки Отговорете с цитат
МиткосваМ, stefan_iliev38, dido, много полезна информация и от тримата! Много благодаря! Надявам се да стигна това лято и до този връх.

Не ми е задължителен ръба, но би било добре да стигна и до по-ниската кота.
За по-високата кота мога да ползвам описанието на МиткосваМ, а за южната да търся вариант от Демиркапия. Smile
Пет Юни 07, 2024 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov