ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, всъщност ти казах само да внимаваш за какво се изказваш. При това основателно и воден от егоистични подбуди. Защото лошият пример е заразен. Ето на, Twoo запитва най-културно и ясно за райското пръскало, а аз бърборя за ботев и кви ли не глупости. Освен това имай изподнад и около впредвид, че на тебе разчитаме за репортаж от съботния ивент, щото цецко сигурно отново смята да се отчете с една дума и четири емотикона. Smile

Тwoo, съгласен съм за другото. И за избора на време за водопада. Има и още нещо. Предполагам, че ще атакувате откъм Калофер. Да не направите грешката да минете през мънастра. Не заради стръмното след него, ами заради пътя до него. Не причинявай това на мацката си или на колата си. Особено пеша не е яко. Верно, информацията ми е отпреди няколко години – ще се досетиш защо ми е оттогава. А отгоре пък, другия маршрут, баш сега е хубаво зелено и свежо, иначе, в късното лято, една доста дълга отсечка в началото, дотам докъдето двата се свързват, е неособено зелено, меко казано... А бе ще изкарате хубаво. Smile
Сря Юни 17, 2020 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично повече на манастира и прехвалената Бяла река няма да стъпя. Преди две години щяха да ни изядат кучетата с жената. Хубаво че на връщане едно семейство от Русе ни качи, аз се возих в багажника. И ни закара направо до колата, която бяхме оставили в Калофер, понеже не можа да мине и първите 20 метра без да опре тук там. Та определено ще е през Паниците.
Сря Юни 17, 2020 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3415
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
Аз лично повече на манастира и прехвалената Бяла река няма да стъпя.


"Бяла река" вече е политически некоректно! И да не съм чул "Тих бял дунав", "Бяла роза", "Бял Мерцедес ме преследва в живота" и други подобни расистки изпълнения! Mr. Green

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юни 17, 2020 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 816
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
За Райското пръскало се каним от три години, срамота направо. Не че нямаме възможност, просто все искахме да е през Май или Юни за да е пълноводен. И все не оставаше време точно тогава.


Сега ще е пълноводно със сигурност! Със сигурност ще е малко хлъзгаво в началото по първото баирче, но ще го преживееш. Сигурен съм Smile

Колкото до прогнозите - и на нас ни се е случвало при 2% шанс да завали, да ни пере 2 часа проливен дъжд между х. Партизанска песен и х. Мазалат. Но както се казва - природа Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Юни 17, 2020 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Хах, знаeхме си, че зловещото лицемерие наречено политкоректност рано или късно ще навлезе в тоя орум, но, мислешт, не очаквахме това да стане чрез тебе... Smile

Светликс, като се има внапредвид, кви гозби има и на двете хижи, и ква е като цяло обстановката, и най-вече как вървят бирите, сме склонни да допуснем, че наквасването не е повлияло на доброто ви настроение... Smile . Както се казва от софра на софра, коригирай ме, ако греша... хаха-ха-ха Smile
Сря Юни 17, 2020 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 816
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На Партизанска песен дори да съм се наял, ще седна да си хапна пак. Просто ей тъй, да не опусна хубавата манджа ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Юни 17, 2020 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
В неделя се разходихме до Параджишка поляна от Паниците.

На Параджишка се е позиционирал един бял камион - капанче, с маси и пейки. Предлагат скара, бира, кафенце и т.н.

Twoo, до там кучета не видяхме.

Пръскалото е бяло, пълноводно, Балканът - зелен и прекрасен. Пътят към Рая - ясен. Very Happy

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Юни 17, 2020 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
И Диана слезе от Балкана и песен захвана... Smile
А навалица вече имаше ли? Smile
Чет Юни 18, 2020 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Проблема с кучетата беше долу пред мъжкия манастир. Уж пазят някакви овце, даже и ограда има, но файда от нея... Обградиха ни три кучета, класическия номер с навеждането за камък не помогна... Отървахме се някак. Но поповете които бяха отпред просто се прибраха и това ни ядоса може би повече и от кучета. Нека изключим предположението, че кучетата и овцете са техни... И пак остава моралната страна на нещата, че не е човешко да си 30 Тина годишен як здрав мъж и да обърнеш гръб и да се прибереш, за да не се разправяш... Семейството от Русе ни заговори в края или началото на прочутата еко пътека. И след малко се върнаха към нас и казаха ще ви закараме поне на километър от тук, да нямате проблеми, вече за нагоре колата я мине с всички, я не... Но приказката ни тръгна и си ни закараха направо до Калофер. Съответно аз им дадох една касетка домашна зимнина, компоти, сладка и тн... И една чанта пресни плодове и зеленчуци. Че бяхме напълнили колата до тавана да носим на Елена и Варна... Хората много се зарадваха, жените даже пуснаха по някоя сълза, че преди години си продали имота на село и от тогава такива вкуснотии не били яли.
Чет Юни 18, 2020 7:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Много ми е драго, ДИАНА, че си отново в орума! Кво става с теб? А иначе, ето, заради такива кръчмички, за каквато споменаваш, безброй върхове са останали непокорени от лъчко. Уж се отбиваме само за по една малка ракиа и сладолед, ама ... както е казал по-горе съфорумеца Светликс, една работа като си я захванал трябва да я доведеш до логичния и изискуем завършек...

Ше чакам да отговориш, иначе, ще известим на орумното ръководство че грубо и може би дори нахално и сякаш нарочно нарушаваш разпоредбите му, разписани в коментара по-горе на мислештия.

Twoo, голям расказ си написал. Поздравления! (Само не стана ясно как така хем продали всичко, хем имате всичко.) Ето тоя разказ казва повече от цялата български журналистика за последната година. Респект. Сега вече непременно ще чакаме да раскажеш нещо и за новото ви ходене. Smile
Чет Юни 18, 2020 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А всъщност не е ли женцки?
Чет Юни 18, 2020 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Кристо (а и Криско) може да ви каже много повече за икономиката, а и за състоянието на сегашните времена , отколкото повечето книшки по въпроса... а и да ви го покаже. Прочее, не изпущайте изложбите.
Всичко хубаво!
Чет Юни 18, 2020 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Светликс, казвам го и тука за да не се направиш на неразбрал: чакаме да разкажеш за уикенда, където си се справил благодарско на навигацията. Smile
И дай един савет като на начинаещ откъде се започва.
Пет Юни 19, 2020 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 816
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Събота или Неделя ще е, че нещо нямам време да се обърна ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Юни 19, 2020 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Когато можеш, Светликс. Ще чакаме. А щом "нещо нямаш време да се обърнеш" може да се замислиш че има и такива хубавини като секретарки ... Smile Всъщност ще ти се съберат два репортажа - за навигацията и за арабаконак Smile.
Пет Юни 19, 2020 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 62 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov