ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за конплимента, dhg. Но чесно казано за момента нямам престава макар че не съм накъркан. Наскоро Ведрин също зададе интиресен въпрос и се оказа че отговора дойде с садействието на съфорумците. Затова се надявам че и сега съфорумците ще прояват съпричастие и ще съдействат. И аз чакам някой да каже нещо за въпроса, за който ти благодаря.
Пет Юни 12, 2020 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е , вече можеме да ти кажиме, че и накъркан не знаиме. Къркаме „без да бързаме“ бира+водка и расглеждаме аспектите на есента ( https://www.youtube.com/watch?v=QPEt1GPOtfY ). Всичко хубаво. Smile
Пет Юни 12, 2020 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
отварят музеите на витоша:

https://www.sinoptik.bg/news/otvariat-muzeite-na-vitosha-4786
Съб Юни 13, 2020 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
„Ние сме си в лятото, само че юни е такъв месец... Мога съвсем отговорно да кажа, че по отношение на градушките, сме 4 пъти по-назад от миналата година”

https://www.sinoptik.bg/news/koga-naj-setne-shte-nastypi-liatoto-4784
Нед Юни 14, 2020 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Един колега по кръчма ме черпи с водка която уж била от соца. Е, квото да кажиме - беше без забелешки. Ма то едно шише за четирма ... не че беше проблем, черпи и с друго сегашно. Само искахме да кажиме че беше класная. Жалко само че не взех шишето... А някой ако е ходил уикенда някъде няма ли да коментира? Уж е орум а само рей е в него, де са хората? Всичко хубаво ! Smile
Нед Юни 14, 2020 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Е3 няма нужда от оптимизация, а от стандартизация за целите на състезателите. Който иска да се движи по улей да се записва на бобслей. Друго сериозно основание освен мангизи за това сякаш няма. А другите, обикновените хора да си го правят както си искат. Най-голям кеф обаче е отказването. Чесно. О, сповняме си с непресъвхващо удоволствие тези моменти. Дузина завършени комеминета с време под 8 дни не ти дават насладата от едно отказване. Няма по-голям кеф от кефа, от свободата, да направищ крачка встрани от коловоза, кервана, стадото. Сега ще ме запитате отказвал ли съм се, че го знам туй? Не, няма да ме запитате, щото съм трол, а вие сте високомерни, а освен това и щото всичко си знаете. Ама аз ще ви кажа въпреки това, щото освен трол съм и простак. Не съм. Луди ли сте? Видите ли, дори само знанието, че ей сега на, след онзи баир мога да бия шута на всичко това е източник на огромна наслада. Това е свободата на Планината. Ако имате късмет някога ще го разберете. Майната му. На кое? На тоя коментар. Все ми е тая. Всичхо хубаво.
Нед Юни 14, 2020 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1222
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Има, имааа!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юни 15, 2020 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Ще ползвам темата да попитам какво ще препоръчате като прогноза за времето за района около райското пръскало, че сме решили в събота да ходим.
Вто Юни 16, 2020 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 816
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че това е близо до реалността: https://www.meteoblue.com/bg/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0/%d0%9a%d0%b0%d0%bb%d0%be%d1%84%d0%b5%d1%80%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%bd%d0%b0_republika-b%c5%adlgariya_730743

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Юни 16, 2020 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами ще препоръчам да чуеш мнението на някой по конпентентен от лъчко. И за да не се направят съфорумците на интересни ще им обърна внимание, че не запитваш кво ще е времето тогава, а коя прогноза е сякаш най-надешдна... въпрос, чийто отговор за разлика от първия, няма да заслужи две нобели, но може да ти спомогне... Аз бих препоръчал да разгледаш няколко прогнози и да не се довериш на нито една. За мен ботев попада баш в центъра на една отсечка от стара , за която прогнозите са си предсказания направени от самозвани гадатели - това го казвам не само на база личен опит, който както знаеш е никакъв, а на база сравнение на множество прогнози и реално случило се. А сигурен съм доста съфорумци могат по няколко случки да разкажат, дето ще звучат като вицове. Остави това напоследък следя различни прогнози за ред градове, които по ред причини са далеч по лесни за прогнозиране. Разминаването е в такива размери, че съвсем сериозно смятам, че прословутия мързел и мърлящина на бг метеоролозите имат нещо общо с цялата тая работа. И тука включвам и твоя чудесен град. Зар да беха хвъргали щеха поече да отгатват. А ти запитваш за връх, и то в стара... Засегнах ги леко метеоролозите, нарочно, а дано някой се окаже не чак толкова тюмбел и да ти отговори на въпроса. Сред тях има и много готини, страстни в работата си хора. А има и чуздестранни.

Беж: Светликс, ти убаво си отговорил, ама напоследак нещо не расказваш къде ходиш...
Вто Юни 16, 2020 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 567

Мнение Отговорете с цитат
Добре казано:
Цитат:
... дори само знанието, че ей сега на, след онзи баир мога да бия шута на всичко това е източник на огромна наслада. Това е свободата на Планината.

Вто Юни 16, 2020 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Така е, има - сабахле да направиш една голема ракиа с цигарка. А другите неща не са планинарски и затова не ги споменаваме. Smile Но ако искаш може да ги кажеш. Smile
Сря Юни 17, 2020 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви! Принципно и аз гледам meteoblue. Ами в крайна сметка освен ако не се окаже някой апокалипсис да ни откаже още с тръгването ще го минем, за какво ни е цялата екипировка, ако ще гледаме все в перфектно време да ходим. Very Happy
Сря Юни 17, 2020 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 816
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Twoo, По принцип винаги гледам 2-3 източника, но реално meteoblue са най-точни и има най-голям избор на точки. И все пак не пропускам възможността и да погледна през някоя камера наоколо и да сравня с това, което е дадено като прогноза.

Цитат:
Беж: Светликс, ти убаво си отговорил, ама напоследак нещо не расказваш къде ходиш...


^^^ Казал си ми да не се изказвам неподготвен.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Юни 17, 2020 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Да и аз така правя, но за планините рядко дават сценарии близък до действителния. Примерно есента имахме път към Троян и Ловеч и бяхме решили да изкараме уикенда след това около Амбарица. Прогнозата беше за силен вятър. С това се примирихме още със слизането от колата горе на Беклемето козирката на качулката ме удари по главата... Това обаче на отиване. Цял ден ни валяха разни временни порой, за финал като си свършихме работата и остана да ходим да се забавляваме, пак заваля, имаше и лека мъгла и се отказахме от хижата и се прибрахме в Пловдив. Иначе си носехме и спалните чували и колата е широка, но есента да се спи в кола не е много комфортно изживяване. А да спя на хотел в ниското само за да не шофирам час и нещо до вкъщи ми се стори безмислено. Да тръгнем два часа преди смрачаване в такова време пък ми се стори чиста лудост и така... За Райското пръскало се каним от три години, срамота направо. Не че нямаме възможност, просто все искахме да е през Май или Юни за да е пълноводен. И все не оставаше време точно тогава.
Сря Юни 17, 2020 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 61 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov